Yusen Logistics (Czech) s.r.o. vkládá svou důvěru v Kögel Trailer objednáním intermodálních návěsů

22.03.2024 | Článek dne

Úspěch partnerství mezi Yusen Logistics (Czech) a Kögel Trailer je založen na japonské filozofii „Kaizen“. Neustálé zlepšování, projektový přístup a přinášení řešení na specifické zákaznické požadavky je to, co přesvědčilo společnost Yusen Logistics.

Ta je předním poskytovatelem kontraktní logistiky a přepravních služeb zahrnujících leteckou, námořní, železniční a silniční přepravu a na globální úrovni nabízí komplexní služby v rámci řízení dodavatelských řetězců se specializací na automobilový, farmaceutický či letecký průmysl, dále oblast retailu, technologií a spotřebního zboží.

Koncem února navštívili zástupci Yusen Logistics (Czech) výrobní závod Kögelu v Burtenbachu, aby si prohlédli a slavnostně převzali několik hotových návěsů řady Kögel Mega Rail z celkem padesáti kusů, které si společnost objednala. Ze tří set návěsů ve flotile Yusen Logistics (Czech) je jich zhruba 80 % od dodavatele Kögel. Na Dalibora Hofmanna, Head of Contract Logistics, Yusen Logistics (Czech) zapůsobilo zejména to, jak bezproblémově se do návěsů zdařilo implementovat speciálních prvky, které vzešly z požadavků zákazníka a které umožňují efektivnější obsluhu návěsů. Oceňoval rovněž vynikající intermodalitu Kögel Mega Rails.

Inovace jako klíč k úspěchu

Yusen Logistics (Czech) je dlouholetým zákazníkem Kögel Trailer a váží si zejména jeho přístupu k inovacím. Nápady na tyto inovace pocházejí převážně z diskusí, které Yusen Logistics (Czech) vede se svými zákazníky. Podněty následně konzultuje s týmem Kögel Trailer a tam, kde je to možné, jsou realizovány. Vysoká úroveň customizace a flexibility společnosti Kögel jsou jen dva z důvodů, proč se Yusen Logistics (Czech) rozhodla pro partnerství s Kögel Trailer. „Úpravy návěsů, které Kögel Trailer na naše přání dokáže zrealizovat, odlišují nejen Yusen Logistics, ale také Kögel od konkurence,“ říká František Klivan, Head of Sales and Marketing, Yusen Logistics (Czech). „To je to, co dělá naše partnerství tak cenným.“

Automobilový průmysl je jedním z klíčových segmentů, pro něž Yusen Logistics (Czech) zajišťuje své služby a přepravu zboží. Návěsy typu Kögel Mega Rail jsou pro komplexní dodavatelské řetězce obzvláště vhodné, a to díky světlé vnitřní výšce tři metry a intermodálnímu vybavení pro lodě a železnice, které umožňuje, že návěsy mohou být přepravovány jako samostatné nedoprovázené jednotky. Návěs se také může pochlubit maximálním ložným objemem, mimořádnou stabilitou a dlouhou životností. I tyto modifikace pomáhají tomu, že řidiči a náklad dorazí do svého cíle bezpečně a efektivně.

Zdroj: Yusen Logistics

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.