Zakladače Modula od společnosti Systech Group výrazně ušetřily místo v provozech Klauke Slovakia

27.02.2024 | Článek dne

Ve výrobní společnosti Klauke Slovakia, jejíž hlavní činností je lisování kontaktů a výroba kabelových svazků pro automotive segment, byly implementovány dva automatizované zakladače značky Modula od firmy Systech Group.

První z nich, který je vysoký 4,5 metru, je využíván v distribučním centru Klauke Slovakia ke skladování nedokončených balení pro koncové zákazníky. Druhý zakladač Modula je vysoký 6,5 metru a slouží k uskladnění nástrojů pro výrobu. Důvodem pro pořízení zakladačů byl nedostatek místa v halách.

Zakladače Modula od společnosti Systech Group do Klauke Slovakia přinesly výraznou úsporu prostoru. „V distribučním centru jsme díky zakladači Modula ušetřili zhruba šedesát procent místa, které by jinak bylo potřebné pro skladování. V případě Moduly o výšce 6,5 metru jsme ušetřili zhruba osmdesát procent místa. Ve vyšší Module skladujeme lehčí i těžší nástroje, které předtím byly v jeden metr širokých a 1,8 metru vysokých stacionárních regálech, což byla optimální výška pro manuální zaskladňování a vyskladňování. Původně jsme pro skladování nástrojů ve výrobní hale potřebovali zhruba 30 metrů čtverečních. Prostorová úspora díky této automatizaci je tedy obrovská. Jde o skladování do výšky, na malé ploše,“ popisuje Michal Kavuliak, procesní inženýr společnosti Klauke Slovakia v Dolném Kubíně.

Operátoři mají k dispozici tabulku, na které je uvedeno, na které polici jsou v zakladači jednotlivé nástroje uloženy. Manipulace je velmi jednoduchá a rychlá. „Zakladač Modula je sice dopojitelný na řídicí systém, ale nechtěli jsme to, protože druhů nástrojů nemáme tolik. Máme přesně stanoveno, na jaké police se příslušné nástroje ukládají. Pokud bychom měli výrazně více typů nástrojů, jednoduše bychom zakladač dopojili na systém SAP, který používáme. Mezi výhody skladování v zakladačích Modula patří i bezpečnost. Na nástroje se v Module navíc nepráší,“ popisuje Michal Kavuliak.

Dodal, že firma plánuje nákup zakladačů Modula pro středisko údržby. Budou v nich skladovány náhradní díly. „Když vidíme, nakolik jsme díky Module zredukovali místo, které bylo potřebné pro skladování nástrojů, vidíme stejný přínos i v oblasti skladování náhradních dílů,“ říká Michal Kavuliak a pokračuje: „Zakladače Modula rozhodně doporučujeme. Kdokoliv, kdo o nich uvažuje, se k nám může přijet podívat, jak fungují v provozu. Jde o jednoduché zařízení s výraznými přínosy.“

Zdroj: SysTech Group

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.