Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

24.04.2024 | Logistický HYDEPARK

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

„Na krabičkových dietách je zajímavé, že jsou využívány všemi možnými typy zákazníků, je to velmi specifické i dle jednotlivých značek krabičkových diet. Profil typického zákazníka proto není nijak univerzální, je to velmi široké spektrum lidí od mladých po staré, od sportovců po manažery. Jediné, co je často – ale ne vždy – spojuje, je návštěva sportovních či fitness center,“ říká Ladislav Janckulík, zakladatel logistického start-upu Bevy.city, který je největším doručovatelem krabičkových diet u nás.

Krabičkové diety si lidé nejčastěji nechávají doručovat v časech 17:00 až 22:00, aby měli jídlo k dispozici na následující den. Většina tohoto typu zásilek míří na úložná místa v sousedství fitness či sportovních center, kde si je zákazníci vyzvedávají jak v průběhu večera, tak druhý den ráno. Pouze asi 10 % těchto zásilek se doručuje v ranních hodinách, část z nich domů, část na adresu práce.

„Jedním z nejsilnějších hráčů na trhu je Nutrition Pro, se kterým spolupracujeme více než dva roky. Trh krabičkových diet neustále roste a tento rok dostal velký impuls v podobě vstupu velké polské krabičkové diety Nice To Fit You na český trh. Potenciál je zde evidentně veliký a my sami to vidíme v počtu balení krabičkových diet, které doručujeme. V současné době rozvážíme přibližně tisíc balíčků denně, v následujících měsících očekáváme nárůst o dalších 50 %,“ říká Ladislav Janckulík z Bevy.city.

Bevy.city je největším doručovatelem krabičkových diet u nás. Nově distribuuje značky Nice To Fit You, Fingerlicks a Vitalbox. Dále spolupracuje s NutritionPro, Nutric Bistro, Yes Krabičky, MyChef Kitchen, Papa Food nebo Dieta v krabičce.

Zdroj: Bevy.city

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.

Index Balík: Trendy v českém e-commerce? Online nakupují všichni, výdejní boxy zažívají boom. Třetina i zboží prodává

Češi na internetu utrácí nejvíce v Evropě a pro doručení svých objednávek stále častěji využívají výdejní boxy. Jako možnost doručení online pořízeného zboží je volí téměř 60 % nakupujících, oceňují na nich především dostupnost a flexibilitu. Fenoménem se stal online prodej použitého oblečení nebo elektroniky, třetina Čechů takové balíky pravidelně posílá. Vyplývá to z prvního ročníku průzkumu Index Balík přepravní společnosti PPL CZ.