DB Schenker přidává dva mosty kombinovaných přeprav mezi Evropou a Asií

07.12.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost DB Schenker uvádí do provozu novou variantu intermodální dopravy, která kombinuje výhody leteckých a námořních přeprav mezi Evropou i Asií. Díky koncepci Skybridge dochází ke zkrácení doby transportu v námořní spedici a ke snížení nákladů u té letecké.

„Prostřednictvím Skybridge jsme schopni zajistit efektivní importní přepravu zásilek z celého světa do České republiky. Využíváme k tomu dopravní uzly, ke kterým patří Los Angeles, Dubaj, Kolombo, Singapur, Inčchon nebo Osaka. Z nich vedou dvě námořní trasy. Přes přístavy v Hong Kongu, Jakartě nebo Bangkoku do Evropy to zabere 20 až 21 dní. Trasa z Japonska, Koreje nebo Singapuru do Evropy zabere zhruba 9 až 10 dní,“ komentuje Tomáš Škoch, manažer leteckých přeprav společnost DB Schenker pro Česko a Slovensko.

Při kombinovaných leteckých a námořních přepravách logistický provider převáží kontejnery z přístavů přímo na letištní terminály, kde je připraví k přeložení. Kontejnerové plomby odpečetí pod celním dohledem a zboží se přímo vyloží na letecké palety (ULD). Koncepce Skybridge se vztahuje na zásilky od 300 kilogramů.

Kombinací přeprav lze předejít zpoždění, které by mohl náklad v přístavech nabrat, a naopak také představuje více ekonomickou variantu pro regiony, kde je letecká přeprava příliš drahá.
Díky skloubení dvou typů přeprav do jednoho procesu je spolupráce se smluvními dopravci efektivnější a rychlejší. Většina objemu letecké přepravy je zajištěna ve spolupráci s globálními preferovanými dopravci. Skybridge také nabízí snížení emisí C02 až o 50 % oproti standardní letecké přepravě, kombinace přeprav je emisně výhodnější.

Zdroj: DB Schenker

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.