DB Schenker přidává dva mosty kombinovaných přeprav mezi Evropou a Asií

07.12.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost DB Schenker uvádí do provozu novou variantu intermodální dopravy, která kombinuje výhody leteckých a námořních přeprav mezi Evropou i Asií. Díky koncepci Skybridge dochází ke zkrácení doby transportu v námořní spedici a ke snížení nákladů u té letecké.

„Prostřednictvím Skybridge jsme schopni zajistit efektivní importní přepravu zásilek z celého světa do České republiky. Využíváme k tomu dopravní uzly, ke kterým patří Los Angeles, Dubaj, Kolombo, Singapur, Inčchon nebo Osaka. Z nich vedou dvě námořní trasy. Přes přístavy v Hong Kongu, Jakartě nebo Bangkoku do Evropy to zabere 20 až 21 dní. Trasa z Japonska, Koreje nebo Singapuru do Evropy zabere zhruba 9 až 10 dní,“ komentuje Tomáš Škoch, manažer leteckých přeprav společnost DB Schenker pro Česko a Slovensko.

Při kombinovaných leteckých a námořních přepravách logistický provider převáží kontejnery z přístavů přímo na letištní terminály, kde je připraví k přeložení. Kontejnerové plomby odpečetí pod celním dohledem a zboží se přímo vyloží na letecké palety (ULD). Koncepce Skybridge se vztahuje na zásilky od 300 kilogramů.

Kombinací přeprav lze předejít zpoždění, které by mohl náklad v přístavech nabrat, a naopak také představuje více ekonomickou variantu pro regiony, kde je letecká přeprava příliš drahá.
Díky skloubení dvou typů přeprav do jednoho procesu je spolupráce se smluvními dopravci efektivnější a rychlejší. Většina objemu letecké přepravy je zajištěna ve spolupráci s globálními preferovanými dopravci. Skybridge také nabízí snížení emisí C02 až o 50 % oproti standardní letecké přepravě, kombinace přeprav je emisně výhodnější.

Zdroj: DB Schenker

Faktor ESG

Není pochyb o tom, že klíčový vliv na změny, které lze v nadcházejícím období v celém dodavatelském řetězci očekávat, bude mít povinnost nejprve velkých, později i menších společností prokazovat svou orientaci na významné snižování uhlíkové stopy svého vlastního podnikání. Nástrojem vytvořeným pro tento účel je nefinanční reporting ESG, jenž vedle přímého vlivu na hlavní hráče na trhu zasáhne postupně právě jejich prostřednictvím nepřímo i ty nejmenší.

108 REAL ESTATE dále expanduje v zemích střední a východní Evropy – nově bude radit developerům i investorům v Rumunsku

Po Slovensku, Maďarsku a vzdálenější Indii je Rumunsko dalším místem expanze realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE, která letos slaví 15. výročí svého úspěšného působení na trhu nemovitostí. Rumunsko je racionálním pokračováním expanze 108 sledující především pohyb developerů, investorů a nájemců v oblasti průmyslových nemovitostí – výroby i logistiky. Rumunský realitní trh nabízí množství pozemků pro výstavbu, generuje velkou poptávku mezi nájemci a v důsledku znamená i vyšší výnos pro investory: tamní ekonomika s letošním predikovaným 3,5% růstem HDP nabízí stabilní hospodářské prostředí. 19 milionů obyvatel s rostoucími příjmy je pro mnohé společnosti zajímavou skupinou zákazníků.