DB Schenker zrychluje přepravy na jih Polska

12.02.2024 | Logistický HYDEPARK

Doručení sběrných zásilek do sousedních polských vojvodství nyní DB Schenker zajišťuje stejně rychle v obou směrech – do druhého dne od vyzvednutí

Přední globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker nově nabízí v rámci sběrné služby zrychlené přepravy na jih Polska. Do distribučních terminálů ve Vratislavi a v Katovicích se zásilky dostanou tak, aby byly ihned doručovány příjemcům.

Díky optimalizaci v organizaci přeprav sběrnou službou se společnosti DB Schenker podařilo zkrátit přepravní čas do příhraničních regionů našeho severního souseda. Na adresy v Horním a Dolním Slezsku se zásilky z Česka dostanou stejně rychle jako do kteréhokoliv kraje v ČR.

“Zákazníci očekávají, že jeden den zásilku vyzvedneme a druhý den doručíme. Díky dobré organizaci a skvělé spolupráci v naší síti se nám podařilo naplnit tento požadavek i v těch polských regionech, které jsou nám geograficky nejblíž,“ vysvětluje Tomáš Vaculčiak, ředitel pozemních přeprav ve společnosti DB Schenker v České republice a na Slovensku a dodává, že kratší čas dodání platí jak v exportním, tak importním směru.

Česko a Polsko jsou významní obchodní partneři a výměna zboží probíhá oběma směry. DB Schenker přes tuto hranici přepraví na 17 tisíc zásilek ročně. „Díky husté síti poboček DB Schenker v obou zemích a reorganizaci spojů jsme zkrátili dodací lhůtu o 24 hodin. Stejné dodací lhůty platí i v opačném směru z ČR do Polska. Toto je jedna z mnoha nových iniciativ, které jsme podnikli, abychom zajistili, že naši zákazníci budou moci doručit své zboží k příjemcům v co nejkratším čase,“ říká Rafał Pochodaj z DB Schenker v Polsku.

Přepravní kapacity společnosti DB Schenker a její důraz na kvalitu zákazníci oceňují. „Nová služba jim kromě zkrácení dodací lhůty pomůže zvýšit konkurenceschopnost a umožní flexibilněji reagovat na poptávky jejich obchodních partnerů. Výhodou může být i finanční úspora díky nižším skladovým zásobám zboží,“ doplňuje Tomáš Vaculčiak.

Jednou z dalších iniciativ, jak zkrátit dodací lhůty v urgentních případech, je také nová služba DB SCHENKER | direct express. Byla zavedena především s ohledem na naléhavé situace, kdy by zásilka měla být doručena příjemci bez prodlení, nebo v mimořádných situacích, kdy je již zpožděna a je třeba dohnat čas. Silná a rozsáhlá síť DB Schenker umožňuje provozovateli přijmout takovou výzvu v celé Evropě. Poradci provozovatele nabízejí výběr optimálního řešení a expresní vyřízení zakázky, a to rychleji, než je standardní varianta přepravy.

Zdroj: DB Schenker

Firmy se příliš nestěhují, raději přejednávají stávající smlouvy

Pět největších nájemních transakcí na pražském kancelářském trhu představovaly loni renegociace, tedy přejednání stávajících smluv. Je to cesta, kterou firmy, jimž končí nájemní smlouva, stále častěji upřednostňují před stěhováním do nových prostor. Přispívají k tomu i vysoké náklady na vybavení kanceláří, tzv. fit out, jež má Praha nejvyšší v regionu střední a východní Evropy a srovnatelné například s Paříží. Loni v Praze činily v průměru 1 252 eur na metr čtvereční, což je 8% meziroční nárůst. Analýzu nákladů na zařízení kanceláří přináší realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield ve svém každoročním přehledu EMEA Fit Out Cost Guide.