Flexibilita a bezstarostnost táhnou: Česko zažívá boom operativního leasingu

21.05.2024 | Logistický HYDEPARK

Zatímco v Česku je podle dat každé páté nové auto pořízeno prostřednictvím operativního leasingu, v Německu je to téměř každé druhé nové auto. V obou zemích navíc popularita operativního leasingu prudce roste.

Flexibilita, nezávislost, bezstarostnost. To jsou důvody, proč popularita operativního leasingu v Česku roste. Před několika lety tvořil tento způsob financování jen malý podíl, dnes už se takto pořizuje téměř 20 % nových vozů. „Do roku 2030 očekáváme, že každé třetí nově pořízené auto v Česku bude financováno právě operativním leasingem. Postupně se tak přibližujeme k praxi západních zemí,“ uvádí Milan Pospíšil, technický podporovatel z Birne připomínkou, že touha vlastnit auto mezi konzervativnějšími Čechy přetrvá i v budoucnosti.

Podíl zákazníků, kteří volí operativní leasing za účelem eliminace zbytečného stresu a nákladů spojených s vlastnictvím vozidla, ale i přesto roste. V Česku nyní klienti v rámci operativního leasingu z 80 % volí plně servisovaný leasing. Zákazníci v tomto modelu platí pevnou měsíční splátku a mají zajištěný provoz vozidla, včetně údržby a servisu, s výjimkou pohonných hmot a provozních kapalin. K tomu firma Birne nabízí unikátní flexibilní tarif s neomezeným dojezdem.

Zkušenost s operativním leasingem

Operativní leasing v Česku historicky čelí třem hlavním výzvám. Při rozhodování o koupi vozidla se mnozí zákazníci zaměřují výhradně na pořizovací cenu auta, kterou považují za jednorázový výdaj. Často však opomíjejí zohlednit pravidelné náklady na provoz, jako jsou pojištění, servis a asistence. Díky svému postavení velkoodběratele může Birne tyto služby a automobily nakupovat za výrazně nižší ceny, což klient ocení ve formě výhodnějších měsíčních splátek. Díky tomu může být operativní leasing cenově příznivější než tradiční vlastnictví vozu, a to i s přihlédnutím k následnému prodeji auta.

Tradiční leasingové smlouvy často vyžadují dlouhodobé závazky a limitují počet najetých kilometrů. „Birne klade důraz na flexibilitu, která klientům umožňuje kdykoliv během smlouvy vrátit vozidlo bez jakýchkoliv sankcí. Naše tarify s neomezenými kilometry eliminují starosti s dodržením limitu kilometrů,“ vysvětluje Pospíšil.

Jedním z problémů, které trápily v minulosti klienty operativního leasingu, byla praxe některých leasingových společností účtovat při vrácení vozidla neoprávněně vysoké částky za drobné oděrky. „V Birne jsme se zavázali k maximální transparentnosti. Naše obchodní podmínky jsou srozumitelné, jednoznačné a formulované lidsky. Součástí cen našich služeb je také krytí drobných poškození, což znamená, že si klienti nemusí dělat starosti s běžným opotřebením vozidla ani s drobnými škodami, jako jsou oděrky nebo odřená kola. Naším cílem je zajistit, aby bylo vrácení auta vždy příjemným zážitkem,“ dodává Pospíšil.

Kromě toho se Birne zaměřuje na efektivní řešení jakýchkoliv problémů, které by mohli klienti mít před vrácením vozidla, s minimálním dopadem na jejich peněženku. Birne zaměstnává živé lidi, nikoli automaty, kteří jsou připraveni řešit jakýkoliv problém – od přezutí pneumatik, přes servis až po pojistné události a pokuty.

Zdroj: Birne

LogEx Logistics zajistí doprovodné vozy na Tour de France

Spediční společnost LogEx Logistics bude jako jediná česká firma díky vítězství ve výběrovém řízení na prestižních cyklistických závodech Tour de France zajišťovat doprovodné vozy, které budou vybaveny regály a servisními potřebami. LogEx Logistics vnímá možnost být součástí těchto celosvětově sledovaných závodů velmi prestižně.

Goodyear na Le Mans: logistika největšího závodu motoristického sportu

Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

V GymBeam se o objednávky postarají roboti. Automatizovaný sklad vybuduje Element Logic

Společnost Element Logic začne v červnu pro giganta v oblasti fitness a zdravého životního stylu GymBeam implementovat automatizované skladové řešení pomocí systému AutoStore. Sklad v městské části Košice-Barca bude obsluhovat 32 robotů řady R5 PRO, kteří zvládnou pracovat nonstop, a to díky inovativnímu systému dobíjení. V novém robotickém skladu budou vychystávací porty umístěny nad sebe, čímž se výrazně zvýší jeho výkon. Jedná se o inovativní způsob, který sklad firmy GymBeam odlišuje od ostatních realizací AutoStore na českém i slovenském trhu. Implementace bude dokončena na konci srpna a umožňuje jednoduché rozšíření i do budoucna.