Fotovoltaika nebo malá pekárna, společnost P3 inovuje park v Olomouci

09.10.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost P3 Logistic Parks zásadně inovuje průmyslový park v Olomouci. Střechu haly F osadí solárními panely. Fotovoltaická elektrárna s kapacitou až 410 kWp bude schopna pokrýt roční spotřebu celého parku. Do stejné haly byla rovněž instalována stanice na dopékání pečiva pro řetězec Albert, který odsud jako jediný v ČR distribuuje zboží objednané v jeho e-shopu. V parku P3 Olomouc je aktuálně k dispozici 6 000 m2 ploch pro výrobu či skladování.

Vlastník správce a developer průmyslových nemovitostní  P3 Logistic Parks v brzké době zasadí do parku dvě inovace. Tou první je fotovoltaická elektrárna (FVE) skládající se z 850 solárních panelů. FVE disponuje výkonem, který je schopen pokrýt celkovou spotřebu logistického centra. Kromě vlastního energetického zdroje v parku také přibydou nabíječky na elektro vozy poháněné ze stejné solární elektrárny.

„Energetická soběstačnost našich parků je jednou z naších priorit. Sledujeme postupně zvyšující se poptávku po udržitelných řešeních a chceme na ni aktivně reagovat,“ uvádí Peter Jánoši, který vede P3 Logistics Park v České republice a na Slovensku. 

Distribuční sklad i malá pekárna

Ve stejné hale také sídlí společnost Ahold Delhaize, která v Česku provozuje řetězec Albert. Prostor v P3 Olomouc je aktuálně jediným v České republice odkud tento obchodní řetězec rozváží zboží přímo svým zákazníkům. Z haly v P3 parku si mohou závoz objednat obyvatelé Olomouce a přilehlého okolí. V nedávné době developer pomohl do haly na míru zasadit pekárnu na dopékaní pečiva, aby k zákazníkům mohlo dorazit vždy čerstvé. 

K pronájmu prostory i kanceláře

Park P3 Olomouc se nachází v blízkosti dálnice D35 a zároveň komunikací do centra města. Aktuálně je v něm k pronájmu 6 000 m2 skladových prostor a 500 m2 kanceláří. Jsou vhodné pro logistiku, lehkou výrobu, e-commerce nebo jako výdejna či showroom.  Mezi pestrou paletu nájemců logistického parku patří například Erreka-plast nebo V-podlahy, které mají v areálu showroom a prodejnu podlahových krytin. Z logistických společností zde hala postavená na míru pro DHL, svůj terminál zde má i Raben Logistics. 

Zdroj: P3 Logistic Parks

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.