Fotovoltaika nebo malá pekárna, společnost P3 inovuje park v Olomouci

09.10.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost P3 Logistic Parks zásadně inovuje průmyslový park v Olomouci. Střechu haly F osadí solárními panely. Fotovoltaická elektrárna s kapacitou až 410 kWp bude schopna pokrýt roční spotřebu celého parku. Do stejné haly byla rovněž instalována stanice na dopékání pečiva pro řetězec Albert, který odsud jako jediný v ČR distribuuje zboží objednané v jeho e-shopu. V parku P3 Olomouc je aktuálně k dispozici 6 000 m2 ploch pro výrobu či skladování.

Vlastník správce a developer průmyslových nemovitostní  P3 Logistic Parks v brzké době zasadí do parku dvě inovace. Tou první je fotovoltaická elektrárna (FVE) skládající se z 850 solárních panelů. FVE disponuje výkonem, který je schopen pokrýt celkovou spotřebu logistického centra. Kromě vlastního energetického zdroje v parku také přibydou nabíječky na elektro vozy poháněné ze stejné solární elektrárny.

„Energetická soběstačnost našich parků je jednou z naších priorit. Sledujeme postupně zvyšující se poptávku po udržitelných řešeních a chceme na ni aktivně reagovat,“ uvádí Peter Jánoši, který vede P3 Logistics Park v České republice a na Slovensku. 

Distribuční sklad i malá pekárna

Ve stejné hale také sídlí společnost Ahold Delhaize, která v Česku provozuje řetězec Albert. Prostor v P3 Olomouc je aktuálně jediným v České republice odkud tento obchodní řetězec rozváží zboží přímo svým zákazníkům. Z haly v P3 parku si mohou závoz objednat obyvatelé Olomouce a přilehlého okolí. V nedávné době developer pomohl do haly na míru zasadit pekárnu na dopékaní pečiva, aby k zákazníkům mohlo dorazit vždy čerstvé. 

K pronájmu prostory i kanceláře

Park P3 Olomouc se nachází v blízkosti dálnice D35 a zároveň komunikací do centra města. Aktuálně je v něm k pronájmu 6 000 m2 skladových prostor a 500 m2 kanceláří. Jsou vhodné pro logistiku, lehkou výrobu, e-commerce nebo jako výdejna či showroom.  Mezi pestrou paletu nájemců logistického parku patří například Erreka-plast nebo V-podlahy, které mají v areálu showroom a prodejnu podlahových krytin. Z logistických společností zde hala postavená na míru pro DHL, svůj terminál zde má i Raben Logistics. 

Zdroj: P3 Logistic Parks

Hurá na automatizaci aneb jak se na ni připravit

Automatizace je trendem číslo jedna. Mluví se o ní a píše na každém kroku. V blízké budoucnosti poroste zájem o využití digitálních technologií, umělé inteligence a strojového učení k vyšší míře automatizace procesů a posílení lidských schopností.

Přeprava exkluzivního zboží vyžaduje speciální péči

Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. První sériově vyráběné hodinky pod značkou PRIM si zákazníci zakoupili v roce 1958. Od té doby se píše historie hodinek PRIM.