GXO prodlužuje spolupráci se společností Avon

28.11.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámila, že prodlužuje smlouvu s přední společností v oblasti zdraví a krásy Avon. Společnost GXO podporuje činnost globálního lídra v oblasti zdraví a krásy již 15 let.

„Jsme potěšeni, že můžeme prodloužit naše dlouholeté partnerství se společností Avon,“ řekl Jean Luc Bessade, generální ředitel společnosti GXO pro Polsko, Českou republiku a Rumunsko. „Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat rozvíjející se potřeby společnosti Avon, včetně pomoci při přizpůsobování se novým předpisům na jejích trzích a poskytování služeb co-packingu a dalších služeb s přidanou hodnotou. Díky kvalitním službám a otevřené komunikaci a spolupráci se nám daří po mnoho let rozvíjet naše obchodní vztahy se společností Avon. Velmi se těšíme na rozšíření a neustálé zkvalitňování našeho partnerství.“

Společnost GXO spravuje závod v Garwolinu, který podporuje největší výrobní závod Avonu v Evropě a distribuci výrobků společnosti do více než 50 zemí Evropy, Afriky a Asie. Služby společnosti GXO zahrnují skladování, služby s přidanou hodnotou a podporu výroby. Společnost GXO věnovala 2 000 metrů čtverečních službám s přidanou hodnotou, jako je dárkové balení a personalizované sváteční sdělení na ozdobných kartičkách, které koncovým spotřebitelům poskytují individuální zážitek při rozbalování.

Provozovna v Garwolinu také umožňuje společnosti GXO podporovat aktivity společnosti Avon v oblasti omnichannel. Poskytujeme širokou škálu vysoce kvalitních balicích služeb, včetně specializovaného značení a QR kódů, a náš vysoce kvalifikovaný tým spoluzabalí tisíce různých propagačních sad ročně, včetně sáčků, tácků a dárkových krabiček pro příležitosti, jako jsou Velikonoce, advent a Vánoce.

Společnost GXO také pomáhá společnosti Avon plnit zákonné požadavky a označovat výrobky v souladu s regulačními změnami platnými na různých trzích a naše řešení WMS optimalizuje efektivitu a produktivitu. Společnost GXO také poskytuje řešení sdíleného skladování pro společnost Avon a její dodavatele, které nabízí okamžitý přístup k vysoce kvalitním prostorám a podporuje růst při minimalizaci provozních nákladů na dalších trzích v Evropě.

Andrew Wills, senior manažer logistiky společnosti Avon, řekl: „Společnost GXO je od roku 2008 naším vynikajícím partnerem, který nám pomáhá plnit naše poslání vytvářet lepší svět pro ženy podporou jejich podnikavosti, odvahy a nápadů na úspěch. Služby společnosti GXO s přidanou hodnotou pomohly upevnit partnerství mezi našimi společnostmi. Společnost GXO nám také pomáhá plnit naše cíle v oblasti ESG. Těšíme se na další pomoc společnosti GXO při realizaci plného potenciálu naší logistiky.“

Společnost GXO ve spolupráci se společností Avon sleduje ve svém závodě Garwolin ambiciózní cíle v oblasti životního prostředí. Od roku 2010 je závod certifikován podle normy ISO 9001 a od roku 2014 podle normy ISO 14001. Snižuje množství produkovaného odpadu opětovným využíváním materiálů (např. lepenky) recyklací přibližně 97 % odpadního obalového papíru a 90 % plastových fólií a používáním elektronických záznamů ke snížení množství tištěné dokumentace. Na pracovišti se také používá LED osvětlení, které snižuje spotřebu energie, a optimalizací pohybu vysokozdvižných vozíků se snížil počet nutných nabití baterií, a tím i množství energie spotřebované nabíjecími stanicemi.

Společnost GXO se rovněž zavázala podporovat komunity, ve kterých její členové žijí a pracují. Na začátku letošního roku se například společnost GXO spolupodílela na akci „Avon proti násilí – Běh v Garwolinu“, která je součástí kampaně Avon Proti Násilí.Běhu, který se konal v červnu, se zúčastnilo více než 70 zaměstnanců společnosti GXO.

Společnost GXO ročně celosvětově zpracuje více než 1 miliardu kosmetických produktů a provozuje více než 40 poboček, které se věnují poskytování logistických řešení pro luxusní značky předních společností v kosmetickém a wellness průmyslu. Společnost GXO optimalizuje dodavatelské řetězce a využívá své špičkové technologie, rozsah a odborné znalosti ke zlepšení toku zboží a poskytování nejlepšího spotřebitelského zážitku ve své třídě v oblasti plnění e-komerce, omnichannel distribuce a reverzní logistiky.

Chcete-li vidět GXO v akci pro své zákazníky z oblasti krásy a wellness, krátké video je k dispozici zde. Nedávná akvizice společnosti PFSweb přináší společnosti GXO další možnosti služeb s přidanou hodnotou, včetně vysoce kvalitní péče o zákazníky, bezpečných plateb a ochrany proti podvodům a distribuovaných systémů pro správu objednávek.

Zdroj: GXO Logistics

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.