iO Partners jmenuje Roberta Sgariboldiho vedoucím oddělení průmyslových nemovitostí v České republice

25.10.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost iO Partners oznámila, že jmenuje Roberta Sgariboldiho vedoucím oddělení industriálních nemovitostí v České republice. Tento strategický krok navazuje na nedávné jmenování Jamese Fitzgeralda ředitelem oddělení industriálních a logistických nemovitostí společnosti pro region střední a východní Evropy a Balkánu

„Spolupráce s Jamesem a českým týmem iO Partners za poslední rok a půl ukázala, že jsme našli ideální kombinaci schopností a zkušeností, a posouvali tak naše podnikání vpřed. James se nyní zaměří na rozvoj našich operací ve střední a východní Evropě, zatímco já převezmu zodpovědnost za zlepšení naší již tak vynikající pozice na českém trhu. Těším se na spolupráci se svým týmem a našimi obchodními partnery, abychom tak mohli nadále poskytovat nejvyšší kvalitu poradenských služeb, které přinesou prospěch všem,” uvedl Robert Sgariboldi, vedoucí oddělení průmyslových nemovitostí.

Pražské oddělení průmyslu a logistiky se specializuje na poskytování poradenských a makléřských služeb pro nájemce, vlastníky a investory. Tým se aktivně podílí na akvizici pozemků a pronájmu nemovitostí a svou významnou pozici dokazuje 34% podílem na trhu v prvním pololetí roku 2023.

„Jsme rádi, že máme Roberta v našem pražském týmu, a jsem přesvědčen, že společně s Jamesem mají dobře nakročeno k dalšímu rozvoji našeho podnikání v České republice. Věřím, že jsme na správné cestě k dosažení našich ambiciózních cílů pro nadcházející roky,” dodal Andrew Peirson, generální ředitel iO Partners v ČR.

Robert Sgariboldi nastoupil do iO Partners/JLL v roce 2022 a přinesl s sebou více než dvě desetiletí zkušeností z různých manažerských pozic v 3PL a realitním sektoru.

Zdroj: iO Partners

CTP v úspěšném tempu – uzavírá významné transakce a optimisticky hledí do roku 2024

CTP v roce 2023 dosud uzavřel smlouvy na pronájem prostor v průmyslových nemovitostech o celkové rozloze přes 400 tisíc metrů čtverečních, z toho více než 10 nájemních smluv na prostory větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Největší transakcí se stala smlouva na prodloužení pronájmu prostor o velikosti téměř 54 tisíc metrů čtverečních v CTParku Bor.

Hurá na automatizaci aneb jak se na ni připravit

Automatizace je trendem číslo jedna. Mluví se o ní a píše na každém kroku. V blízké budoucnosti poroste zájem o využití digitálních technologií, umělé inteligence a strojového učení k vyšší míře automatizace procesů a posílení lidských schopností.