iO Partners jmenuje Roberta Sgariboldiho vedoucím oddělení průmyslových nemovitostí v České republice

25.10.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost iO Partners oznámila, že jmenuje Roberta Sgariboldiho vedoucím oddělení industriálních nemovitostí v České republice. Tento strategický krok navazuje na nedávné jmenování Jamese Fitzgeralda ředitelem oddělení industriálních a logistických nemovitostí společnosti pro region střední a východní Evropy a Balkánu

„Spolupráce s Jamesem a českým týmem iO Partners za poslední rok a půl ukázala, že jsme našli ideální kombinaci schopností a zkušeností, a posouvali tak naše podnikání vpřed. James se nyní zaměří na rozvoj našich operací ve střední a východní Evropě, zatímco já převezmu zodpovědnost za zlepšení naší již tak vynikající pozice na českém trhu. Těším se na spolupráci se svým týmem a našimi obchodními partnery, abychom tak mohli nadále poskytovat nejvyšší kvalitu poradenských služeb, které přinesou prospěch všem,” uvedl Robert Sgariboldi, vedoucí oddělení průmyslových nemovitostí.

Pražské oddělení průmyslu a logistiky se specializuje na poskytování poradenských a makléřských služeb pro nájemce, vlastníky a investory. Tým se aktivně podílí na akvizici pozemků a pronájmu nemovitostí a svou významnou pozici dokazuje 34% podílem na trhu v prvním pololetí roku 2023.

„Jsme rádi, že máme Roberta v našem pražském týmu, a jsem přesvědčen, že společně s Jamesem mají dobře nakročeno k dalšímu rozvoji našeho podnikání v České republice. Věřím, že jsme na správné cestě k dosažení našich ambiciózních cílů pro nadcházející roky,” dodal Andrew Peirson, generální ředitel iO Partners v ČR.

Robert Sgariboldi nastoupil do iO Partners/JLL v roce 2022 a přinesl s sebou více než dvě desetiletí zkušeností z různých manažerských pozic v 3PL a realitním sektoru.

Zdroj: iO Partners

LogEx Logistics zajistí doprovodné vozy na Tour de France

Spediční společnost LogEx Logistics bude jako jediná česká firma díky vítězství ve výběrovém řízení na prestižních cyklistických závodech Tour de France zajišťovat doprovodné vozy, které budou vybaveny regály a servisními potřebami. LogEx Logistics vnímá možnost být součástí těchto celosvětově sledovaných závodů velmi prestižně.

Goodyear na Le Mans: logistika největšího závodu motoristického sportu

Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

V GymBeam se o objednávky postarají roboti. Automatizovaný sklad vybuduje Element Logic

Společnost Element Logic začne v červnu pro giganta v oblasti fitness a zdravého životního stylu GymBeam implementovat automatizované skladové řešení pomocí systému AutoStore. Sklad v městské části Košice-Barca bude obsluhovat 32 robotů řady R5 PRO, kteří zvládnou pracovat nonstop, a to díky inovativnímu systému dobíjení. V novém robotickém skladu budou vychystávací porty umístěny nad sebe, čímž se výrazně zvýší jeho výkon. Jedná se o inovativní způsob, který sklad firmy GymBeam odlišuje od ostatních realizací AutoStore na českém i slovenském trhu. Implementace bude dokončena na konci srpna a umožňuje jednoduché rozšíření i do budoucna.