Jako houby po dešti. Obecní zásilkové boxy nabírají na tempu

03.06.2024 | Logistický HYDEPARK

Stále větší popularitu si zejména v menších obcích získávají moderní zásilkové boxy. Díky nim mohou místní lidé v podstatě zapomenout na cestování do sousedních obcí za poštou. Starostové si navíc pochvalují, že boxy OX Point umí zprostředkovat předání věcí mezi občany a budou umět i zajistit elektronickou úřední desku.

Stále větší popularitu si zejména v menších obcích získávají moderní zásilkové boxy. Díky nim mohou místní lidé v podstatě zapomenout na cestování do sousedních obcí za poštou. Starostové si navíc pochvalují, že boxy OX Point umí zprostředkovat předání věcí mezi občany a budou umět i zajistit elektronickou úřední desku.

Úspora času i peněz pro místní – české obce zažívají nárůst poptávky po přijímání i odesílání zásilek. „Zprostředkováváme ve spolupráci s partnery i v nejmenších obcích služby, které si v ničem nezadají s tím, jaký komfort mají k dispozici lidé v krajských městech nebo Praze. Díky zásilkovým boxům mohou lidé obdržet zásilky prakticky nonstop, nemusí tedy čekat fronty na poštovních přepážkách. V době e-shopů zákazníci také oceňují, že mohou z boxu zásilky odeslat. Pro snadnější služby k tomu umožňujeme i tisk štítků,“ říká spolumajitel a ředitel OX Point Vít Voláček.

Od června vyroste nový zásilkový box např. ve Vepříkově na Vysočině. Místní lidé jsou hrdí na to, že vedení obce se stará o to, aby se mohla pravidelně umísťovat v anketách o Vesnici roku. Výjimkou tam nejsou nabíječky na elektrokola či elektromobily. V obci drží krok s dobou, koupě moderního zásilkového boxu je toho dalším důkazem. V Beskydech leží obec Bílá spojená především s lyžováním. I tam bude od začátku června sloužit obecní box místním téměř 300 lidem i tisícovkám turistů, kteří do vsi přes rok zavítají.

Podobně se netají spokojeností i v malé obci Staré Bříště na Pelhřimovsku, kde žije 79 obyvatel. „S fungováním obecního boxu jsme spokojeni, přijímání balíků funguje výborně. OX BOX nám pomáhá zajistit větší obslužnost obce. Lidé tak nemusí osm kilometrů do Humpolce na poštu. Těšíme se na další služby jako elektronickou úřední desku,“ říká starosta Starého Bříště Václav Honzl.

Obce si mohou zásilkové boxy od společnosti OX Point i vyzkoušet. OX Point umí velikost zásilkových schránek škálovat, v menších obcích se hodí subtilnější boxy, které tak nezaplevelují veřejný prostor. OX Point navíc boxy vybavuje znakem obce, posiluje tak sounáležitost místních s vedením obcí.

V posledních týdnech tak vznikly boxy i v těch nejodlehlejších koutech Česka. Příkladem je Český Jiřetín ležící v Krušných horách stovky metrů od hranice s Německem, nebo Hlinka, která ve Slezsku leží na dohled polských hranic.

„Bereme výstavbu sítě obecních boxů spíše jako poslání, které zajistí stejně kvalitní zásilkové služby pro všechny bez ohledu na to, kde žijí,“ říká šéf OX Point Vít Voláček s tím, že ho těší vesměs kladné reakce od starostů obcí, se kterými dodavatel chytrých boxů spolupracuje. Společnost OX Point začala s dodávkou obecních zásilkových boxů loni, letos chce jejich počet navýšit na stovky.

Zdroj: CONTEG

LogEx Logistics zajistí doprovodné vozy na Tour de France

Spediční společnost LogEx Logistics bude jako jediná česká firma díky vítězství ve výběrovém řízení na prestižních cyklistických závodech Tour de France zajišťovat doprovodné vozy, které budou vybaveny regály a servisními potřebami. LogEx Logistics vnímá možnost být součástí těchto celosvětově sledovaných závodů velmi prestižně.

Goodyear na Le Mans: logistika největšího závodu motoristického sportu

Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

V GymBeam se o objednávky postarají roboti. Automatizovaný sklad vybuduje Element Logic

Společnost Element Logic začne v červnu pro giganta v oblasti fitness a zdravého životního stylu GymBeam implementovat automatizované skladové řešení pomocí systému AutoStore. Sklad v městské části Košice-Barca bude obsluhovat 32 robotů řady R5 PRO, kteří zvládnou pracovat nonstop, a to díky inovativnímu systému dobíjení. V novém robotickém skladu budou vychystávací porty umístěny nad sebe, čímž se výrazně zvýší jeho výkon. Jedná se o inovativní způsob, který sklad firmy GymBeam odlišuje od ostatních realizací AutoStore na českém i slovenském trhu. Implementace bude dokončena na konci srpna a umožňuje jednoduché rozšíření i do budoucna.