LogEx Logistics zajistí doprovodné vozy na Tour de France

14.06.2024 | Logistický HYDEPARK

Spediční společnost LogEx Logistics bude jako jediná česká firma díky vítězství ve výběrovém řízení na prestižních cyklistických závodech Tour de France zajišťovat doprovodné vozy, které budou vybaveny regály a servisními potřebami. LogEx Logistics vnímá možnost být součástí těchto celosvětově sledovaných závodů velmi prestižně.

LogEx Logistics má s vysláním doprovodných vozů na Tour de France bohaté zkušenosti. „Doprovodné vozy na Tour de France zajišťujeme už posedmé. Klademe vždy důraz na výběr řidičů, kteří musí být schopni skvěle komunikovat. Samozřejmě to musí být i zdatní řidiči, aby se mohli bez problémů bezpečně pohybovat s dlouhými vozy i v serpentinách,“ uvádí Marek Botka, strategický ředitel společnosti LogEx Logistics.

Dodává, že společnost LogEx Logistics nechala udělat na míru i schůdky k vozům. „Velký důraz klademe na přípravu výjezdu, kdy musí být garantovány například včasné dojezdy. Vše musí být i v souladu s podmínkami bezpečnosti práce. V rámci přípravy myslíme také na dodržení zásad AETR, tedy na bezpečnostní přestávky,“ popisuje Marek Botka.

Říká dále: „Nákladní vozy sice pojedou až za pelotonem, takže nebudou v přímých záběrech televizních stanic, nicméně pro nás jde o velmi prestižní záležitost, kterou využíváme v rámci marketingové komunikace. Jsme česká firma a je to pro nás velká čest. Těší nás, že to velmi pozitivně vnímají i naši zákazníci.“

Zdroj: LogEx Logistics

DACHSER zrychluje dopravu mezi Velkou Británií a EU

Nová celní služba Smart Border Connect umožňuje srovnatelnou dobu tranzitu všeobecného nákladu jako před Brexitem. Britským vývozcům tak DACHSER díky své nové celní službě Smart Border Connect umožňuje hladší přístup na jednotný trh EU. Inteligentní logistické řešení zjednodušuje a urychluje celní odbavení, a tím snižuje náklady na vývoz.

Jacobs Douwe Egberts vsází v Česku na biopalivo HVO, uhlíková stopa se snížila o 90 %

Jacobs Douwe Egberts (JDE), světový výrobce kávových produktů a čajů s továrnou ve Valašském Meziříčí, využívá od března tohoto roku pro přepravu svých produktů syntetickou naftu HVO. Jde o prémiové ekologické palivo nové generace, které se vyrábí čistě z odpadu, především z použitých rostlinných olejů. V porovnání s běžnou naftou má vynikající výsledky – snižuje emise CO2 až o 90 %, bez rozdílu ve spotřebě kamionů.

Raben otevřel přímé spojení do Británie z Eurohubu v Rokycanech. České depo zredukovalo emise přepravy o 5,5 %

Evropská logistická společnost Raben nově otevřela přímou linku z rokycanského Eurohubu, hypermoderního logistického depa, do britského Dartfordu. Dojde tak k výraznému zrychlení i zlevnění přepravy mezi oběma zeměmi. Logistická centra zefektivňují dopravu po Evropě, čímž spolu se zaváděním paliva HVO100 přispívají k ekologičtější logistice.