Logistický start-up Bevy.city roste, do konce roku chce začít působit ve všech krajských městech České republiky

19.07.2023 | Logistický HYDEPARK

Po úspěšném rozjezdu v Praze se logistický start-up Bevy.city rozšiřuje po celé České republice. Aktuálně již kromě Prahy působí také v Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci a Jablonci nad Nisou. Do konce roku by Bevy.city chtělo rozvážet zásilky ve všech krajských městech v České republice.

„Že je o naše služby zájem jsme si potvrdili již v Praze, kde se nám daří stále zvyšovat počet zákazníků. Rozšíření do dalších českých měst bylo tedy logickým krokem vycházejícím z poptávky a potřeb našich zákazníků,“ říká Ladislav Janckulík, zakladatel start-upu Bevy.city.

Logistický start-up Bevy.city, který se specializuje především na pokrytí přepravních špiček, začal na českém trhu působit v polovině roku 2021. Za tu dobu rozšířil svůj vozový park na téměř stovku výhradně elektrických vozidel a z Prahy se rozšířil do dalších šesti měst po České republice. Zároveň začíná fungovat i v sousedním Německu.

V souvislosti s růstem společnosti roste i poptávka po nových dopravcích. „O nové kurýry máme zájem neustále a snažíme se jim nabídnout takové podmínky, aby jim spolupráce s námi dávala smysl po finanční i personální stránce. Navíc jim dáváme svobodu v tom, kolik času pro nás chtějí odpracovat, mezi našimi smluvními dopravci jsou tak studenti, pracovníci jiných firem, ale i maminky na rodičovské dovolené,“ doplňuje Ladislav Janckulík.

Mimo hlavní město a okolí se logistická firma Bevy.city začala rozšiřovat od letošního roku. Nejprve do Plzně a k zatím největšímu rozšíření došlo v dubnu, kdy přibyl Hradec Králové, Pardubice, Liberec a Jablonec nad Nisou. V současné době začíná Bevy.city jezdit také v Brně a do konce letošního roku by firma chtěla pokrýt všechna krajská města. Mezi její klienty v regionech patří například Nutrition Pro, Rohlík, Scuk a další.

Zdroj: Bevy.city

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.