Maersk otevírá specializovaný sklad na baterie pro elektromobily

05.01.2023 | Logistický HYDEPARK

A.P. Moller - Maersk je integrovaná kontejnerová logistická společnost, která se snaží propojit a zjednodušit dodavatelské řetězce svých zákazníků. Jako globální lídr v oblasti logistických služeb společnost působí ve 130 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Otevřením skladu v Teplicích o rozloze 14 000 m2 specializovaného na manipulaci s bateriemi pro elektromobily rozšiřuje společnost A.P. Moller - Maersk (Maersk) svou nabídku jako preferovaný logistický partner pro středoevropský automobilový průmysl a výrobce originálního vybavení (OEM).

Teplice se nacházejí v severní části České republiky a jsou v krátké vzdálenosti od řady výrobců a dodavatelů automobilů v České republice a také ve východním a jižním Německu. Baterie lze efektivně dodávat vlakem z přístavů Hamburk, Bremerhaven, Rotterdam, Koper nebo Rijeka. Díky dobrému napojení na českou a německou dálniční síť lze baterie během několika hodin spolehlivě distribuovat z Teplic do okolních závodů výroby automobilů.

„Jsme zkušeným a důvěryhodným partnerem v oblasti dopravy a logistiky pro zákazníky z automobilového průmyslu. Naše procesy jsou široce auditovány a schváleny výrobci automobilů a OEM. Jsme nadšeni, že nyní děláme další krok s tímto speciálním skladem, který nabízí specializované služby pro baterie do elektromobilů přímo v srdci klastru českých a německých výrobců automobilů,“ říká Leah Offutt, Managing Director Maersk Central South Europe.

Sklad má celou řadu bezpečnostních prvků, které zaručují nejlepší a hlavně bezpečnou manipulaci s bateriemi elektromobilů. Kromě kamer monitorujících teplotu a stabilního hasicího zařízení v celém skladu bude prostor rozdělen do čtyř nezávislých, požárně odolných oddílů. S důrazem na ochranu životního prostředí jsou ve skladu instalovány také antikontaminační bariéry znemožňující odtok hasební vody mimo prostory skladu.

Kromě přebalování zahrnují služby nabízené ve speciálním skladu hloubkové kontroly kvality a nabíjení baterií a další služby s přidanou hodnotou v rámci dodavatelských řetězců pro automobilový průmysl.

Otevřením tohoto speciálního skladu MAERSK posiluje svou schopnost zajištění end-to-end logistiky v centrální Evropě.

V říjnu tohoto roku byl otevřen další sklad pro suchý náklad v Kladně nedaleko Prahy s plochou 10 000 m2. Sklad má ideální polohu v blízkosti Prahy a letiště Václava Havla. Maersk tak nyní poskytuje téměř 75 000 m2 skladové plochy v České republice.

Zdroj: LN

LogEx Logistics zajistí doprovodné vozy na Tour de France

Spediční společnost LogEx Logistics bude jako jediná česká firma díky vítězství ve výběrovém řízení na prestižních cyklistických závodech Tour de France zajišťovat doprovodné vozy, které budou vybaveny regály a servisními potřebami. LogEx Logistics vnímá možnost být součástí těchto celosvětově sledovaných závodů velmi prestižně.

Goodyear na Le Mans: logistika největšího závodu motoristického sportu

Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

V GymBeam se o objednávky postarají roboti. Automatizovaný sklad vybuduje Element Logic

Společnost Element Logic začne v červnu pro giganta v oblasti fitness a zdravého životního stylu GymBeam implementovat automatizované skladové řešení pomocí systému AutoStore. Sklad v městské části Košice-Barca bude obsluhovat 32 robotů řady R5 PRO, kteří zvládnou pracovat nonstop, a to díky inovativnímu systému dobíjení. V novém robotickém skladu budou vychystávací porty umístěny nad sebe, čímž se výrazně zvýší jeho výkon. Jedná se o inovativní způsob, který sklad firmy GymBeam odlišuje od ostatních realizací AutoStore na českém i slovenském trhu. Implementace bude dokončena na konci srpna a umožňuje jednoduché rozšíření i do budoucna.