Nadrozměrné zásilky přinášejí výzvu i novou zkušenost

08.06.2023 | Logistický HYDEPARK

Přeprava nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů je součástí služeb, které logistická společnost Gebrüder Weiss nabízí.

„Realizace těchto zakázek vyžaduje speciální přepravní techniku, balení a také pro naše kolegy představuje velkou výzvu především při plánování tras, zajištění příslušných povolení, doprovodů a podobně“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Přeprava dvou těžkých transformátorů

Jednou z těch doslova největších výzev byla přeprava dvou transformátorů s hmotností 380 tun, jež směřovaly lodí z Rotterdamu do Maroka. Každý z transformátorů vážil neuvěřitelných 190 tun, přičemž jeden mířil do přístavu v Ajunu a druhý do přístavu v Tangeru.

Přeprava v této váhové kategorii klade extrémní požadavky na přípravu. Ne každá loď může převážet tak těžký náklad. Situaci ještě víc komplikovaly lokální podmínky v Ajunu, neboť zdejší přístav má pouze jedno kotviště s omezením délky a ponoru nákladních lodí. Tým Gebrüder Weiss tedy využil víceúčelovou nákladní loď o délce 118 metrů se dvěma jeřáby na palubě, které mohou dohromady zvednout až 280 tun.

Transport unikátního vozu do pouště

Velmi specifické dovednosti vyžadovala zakázka, která spočívala v přípravě a realizaci převozu speciálního pouštního modelu vozu Audi e-tron na Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Dauhá v Kataru.

Pracovníci Gebrüder Weiss vyzvedli vůz ze speciální balírny v Dietzenbachu v Německu a odtud jej bezpečně dopravili na letiště ve Frankfurtu. Díky pečlivě naplánovaným krokům v rámci přepravy přistálo vozidlo včas v Dauhá, kde ho mohli obdivovat návštěvníci fotbalového mistrovství světa.

Zdroj: Gebrüder Weiss

CTP v úspěšném tempu – uzavírá významné transakce a optimisticky hledí do roku 2024

CTP v roce 2023 dosud uzavřel smlouvy na pronájem prostor v průmyslových nemovitostech o celkové rozloze přes 400 tisíc metrů čtverečních, z toho více než 10 nájemních smluv na prostory větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Největší transakcí se stala smlouva na prodloužení pronájmu prostor o velikosti téměř 54 tisíc metrů čtverečních v CTParku Bor.

Hurá na automatizaci aneb jak se na ni připravit

Automatizace je trendem číslo jedna. Mluví se o ní a píše na každém kroku. V blízké budoucnosti poroste zájem o využití digitálních technologií, umělé inteligence a strojového učení k vyšší míře automatizace procesů a posílení lidských schopností.