Nadrozměrné zásilky přinášejí výzvu i novou zkušenost

08.06.2023 | Logistický HYDEPARK

Přeprava nadrozměrných zásilek a neobvyklých nákladů je součástí služeb, které logistická společnost Gebrüder Weiss nabízí.

„Realizace těchto zakázek vyžaduje speciální přepravní techniku, balení a také pro naše kolegy představuje velkou výzvu především při plánování tras, zajištění příslušných povolení, doprovodů a podobně“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Přeprava dvou těžkých transformátorů

Jednou z těch doslova největších výzev byla přeprava dvou transformátorů s hmotností 380 tun, jež směřovaly lodí z Rotterdamu do Maroka. Každý z transformátorů vážil neuvěřitelných 190 tun, přičemž jeden mířil do přístavu v Ajunu a druhý do přístavu v Tangeru.

Přeprava v této váhové kategorii klade extrémní požadavky na přípravu. Ne každá loď může převážet tak těžký náklad. Situaci ještě víc komplikovaly lokální podmínky v Ajunu, neboť zdejší přístav má pouze jedno kotviště s omezením délky a ponoru nákladních lodí. Tým Gebrüder Weiss tedy využil víceúčelovou nákladní loď o délce 118 metrů se dvěma jeřáby na palubě, které mohou dohromady zvednout až 280 tun.

Transport unikátního vozu do pouště

Velmi specifické dovednosti vyžadovala zakázka, která spočívala v přípravě a realizaci převozu speciálního pouštního modelu vozu Audi e-tron na Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Dauhá v Kataru.

Pracovníci Gebrüder Weiss vyzvedli vůz ze speciální balírny v Dietzenbachu v Německu a odtud jej bezpečně dopravili na letiště ve Frankfurtu. Díky pečlivě naplánovaným krokům v rámci přepravy přistálo vozidlo včas v Dauhá, kde ho mohli obdivovat návštěvníci fotbalového mistrovství světa.

Zdroj: Gebrüder Weiss

Baltic Hub: Silná první polovina roku

První polovina letošního roku byla v Baltic Hub ve znamení významných milníků. Kromě obecné prognózy objemu, která ukazuje rostoucí trend – terminál zaznamenal 10% nárůst odbavených objemů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, Baltic Hub oslavil důležitý milník ve výstavbě nového terminálu T3 a zprovoznění čtvrtého RMG jeřábu na železniční vlečce.