Nová hala v Panattoni Parku Cheb East už slouží svému nájemci. Využívá ji přední globální společnost ze sektoru automotive

04.04.2024 | Logistický HYDEPARK

Průmyslový developer Panattoni společně s investiční skupinou Accolade oznamují předání plně dokončené haly v Panattoni Parku Cheb East. Část budovy o celkové podlahové ploše 61 000 metrů čtverečních už obývá nájemce ze sektoru automotive. Budova je připravená na rozšíření o dalších 18 000 metrů čtverečních a aspiruje na nejvyšší stupeň hodnocení v rámci přísné mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction.

Nová moderní průmyslová zóna Panattoni Park Cheb East vyniká svou výbornou dopravní dostupností. I to byl jeden z důvodů, proč převzala první budovu společnost ze sektoru automotive, která ji využije k zefektivnění svého logistického řetězce a snížení globální uhlíkové stopy.

„Mám obrovskou radost, že jsme předali klíče od první budovy v novém Panattoni Parku Cheb East. Jedná se o další z řady projektů podporujících ekonomickou transformaci Karlovarského kraje. Tato stavba dokládá naši schopnost poskytovat špičková logistická řešení klientům, navíc v krátkém časovém horizontu. Ráda bych zdůraznila, že k vytápění haly slouží tepelná čerpadla, což potvrzuje aktuální trend odklonu od fosilních paliv a celkové dekarbonizace průmyslu,“ říká Klára Sobotková, Regional Development Director, Panattoni.

Panattoni Park Cheb East se nachází v blízkosti důležitých dopravních tepen, jako je silnice E42 spojující Prahu s Norimberkem nebo napojení na dálnici D5 vedoucí z Prahy do Rozvadova. Kromě toho je zde i železniční koridor vedoucí z Prahy do Norimberku doplněný o železniční spojení s pohraničními oblastmi Německa a České republiky. Pouhých 54 kilometrů od areálu se nachází také kontejnerový terminál v Hofu, odkud jezdí přímé vlaky do přístavů v Severním a Baltském moři. Mezinárodní letiště v Karlových Varech je dostupné do 45 minut jízdy.

„Investice do developmentu pro tuto globální společnost je hezkým příkladem několika klíčových trendů, které podporují směřování segmentu průmyslových nemovitostí vstříc udržitelnější Evropě. Jednak můžeme pozorovat ambiciózní vize společností přibližovat výrobu a zásobování k cílovým trhům a zároveň tím i šetřit planetu. Nebo, jako je tomu v případě tohoto nájemce, v maximální možné míře vyrábět z udržitelných materiálů a vyvíjet nová technologická řešení. I díky tomu pak vzniká prostor pro uskutečňování plánů na vznik a rozšiřování portfolia moderních a zelených průmyslových zón,“ komentoval Jiří Stránský, ředitel developmentu Accolade.

Také nová hala v Panattoni Parku Cheb East je navržena s důrazem na udržitelnost a energetickou efektivitu. Bude cílit na dosažení nejvyššího stupně hodnocení v rámci certifikace BREEAM New Construction na úrovni Outstanding. Stejně jako u všech nových objektů v portfoliu Panattoni a Accolade, ani zde nejsou výjimkou opatření zaměřená na úsporu elektrické energie, vytápění a vody. Mezi její udržitelné prvky patří například možnost instalace fotovoltaických panelů na střeše, úsporné vytápění zajištěné tepelnými čerpadly a podzemní nádrže na šedou vodu. Navíc budou na venkovním parkovišti k dispozici nabíjecí stanice pro elektromobily a v celém okolí haly se nacházejí zelené plochy s trávou, keři i stromy.

Zdroj: Panattoni

Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Martin Marek: Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování? Nakupování potravin z domova pomáhá snížit uhlíkovou stopu

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, je jednou z nejdéle existujících globálních ekologických inciativ, která usiluje o pozitivní změnu v ochraně životního prostředí. K příležitosti již 44. výročí od jeho začátku v roce 1970 se v tomto článku zaměřím na udržitelnost rozvozu potravin a budoucnost městské logistiky.