Obal v e-commerce musí jít rychle zabalit, snadno otevřít a ve specifických sektorech i poskytnout možnost bez problémů vrátit zboží

10.11.2022 | Logistický HYDEPARK

E-commerce je odvětví s obrovským velkým potenciálem a dynamickým rozvojem. Výrobci a značky působící v tomto segmentu dobře znají trendy a potřeby svých zákazníků. Vědí, že obal musí být funkčně vyladěný, vizuálně krásný a zároveň dávat jasně najevo, že odesílatel i adresát mají snahu chránit přírodu. Značky se velmi správně soustředí na tři věci: branding, ochranu produktu a zjednodušení života svým zákazníkům. S tím se ztotožňuje i 69 % respondentů v průzkumu pro Euromonitor (červen 2021).

Zrychlení logistiky ve fázi balení usnadní značkám zvládnout sezónní výkyvy v poptávce a zároveň ušetří peníze zkrácením procesu. Například obaly s předlepeným samosvoým dnem a rychlé uzavíraní díky integrovaným páskám jsou zajímavá řešení, která značky v poslední době úspěšně implementují.

63 % evropských spotřebitelů je ochotno platit více za udržitelná řešení a udržitelné obaly (průzkum Smurfit Kappa na vzorku 17000 spotřebitelů v e-commerce). V mnoha e-shopech si lze za míý příplatek vybrat obal bez plastových výplní či plastových sáčků. Spotřebitelé vnímají tuto možnost jako svůj vesměs pasivní, ale uvědomělý příspěvek k ochraně přírody – „přiloží ruku k dílu“, ale nemusí nic dělat.

Podle Retail Gazette se v UK z různých důvodů (poškození, pozdní dodávka, cílené vracení) vrací v průměru 15 % zásilek, a zároveň spotřebitelé ve valné většině (81 %) preferují jakýkoliv systém uzavírání pro zpětnou logistiku namísto zalepování páskou. Obal tady může velmi pomoci předejít frustraci při hledání vhodného způsobu zabalení při odesílání zpět do e-shopu, a to bez shánění pásky a nůžek.

Nechte si poradit od profesionálů, kteří umí svým obchodním partnerům pomoci zvýšit prodeje, snížit náklady a předcházet rizikům v logistice.

Hurá na automatizaci aneb jak se na ni připravit

Automatizace je trendem číslo jedna. Mluví se o ní a píše na každém kroku. V blízké budoucnosti poroste zájem o využití digitálních technologií, umělé inteligence a strojového učení k vyšší míře automatizace procesů a posílení lidských schopností.

Přeprava exkluzivního zboží vyžaduje speciální péči

Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. První sériově vyráběné hodinky pod značkou PRIM si zákazníci zakoupili v roce 1958. Od té doby se píše historie hodinek PRIM.