Otis EMEA darovala pražské Univerzitní základní škole Lvíčata 43 robotů pro podporu vzdělávání ve STEM oborech

13.02.2023 | Logistický HYDEPARK

Dar je, podobně jako studentská výzva Made to Move Communities™, v níž letos soutěží i tým pražského gymnázia Nový PORG, součástí celofiremní strategie v oblasti CSR.

Škola roboty využije pro výuku informatiky, robotiky a vědy v rámci prvního stupně školy.

“Ve společnosti Otis věříme, že vzdělávání ve STEM oborech, zejména v raném věku, je klíčem ke zvýšení atraktivity vědeckých a technických oborů mezi mladými lidmi. Snažíme se proto ve studentech zažehnout vášeň pro STEM obory co nejdříve. Chceme je inspirovat k tomu, aby v budoucnu uplatnili své dovednosti v praxi a pomohli najít řešení palčivých světových problémů.”

Bernardo Calleja, prezident Otis EMEA

Dar převzala ředitelka UZŠ Lvíčata, Ilona Ali Bláhová, spolu s učitelkou předmětu věda Jindrou Černou a třemi žáky UZŠ Lvíčata.

“Jsme rádi, že si OTIS pro spolupráci vybral právě naší školu. Pro děti je už od útlého věku důležité, aby si vše mohli vyzkoušet v praxi a aby to pro ně byla i zábava. Práce s roboty oba atributy splňuje a to je dobrý základ pro to, aby si IT či jinou oblast ve STEM naši žáci i žákyně zamilovali.“

Ilona Ali Bláhová, ředitelka UZŠ Lvíčata při ČVUT

Předání robotů mBOT2 zástupcům Lvíčat je součástí CSR aktivit společnosti OTIS v České republice.
Mentoři firmy aktuálně pomáhají týmu studentů gymnázia Nový PORG soutěžícímu ve třetím ročníku studentské výzvy společnosti Otis s názvem Made to Move Communities (MTMC).

OTIS


Program MTMC rozšiřuje školní osnovy v oblasti STEM tím, že v rámci projektu propojuje studenty s mentory společnosti Otis, aby společně vyvíjeli udržitelná řešení reálných problémů mobility, s nimiž se setkávají ve svém okolí, ve svých komunitách. Od zahájení programu MTMC v roce 2021 do něho společnost Otis zapojila v rámci dobrovolnických aktivit více než 420 mentorů a na 300 studentů a udělila více než 30 finančních grantů úspěšným týmům. Ve třetím ročníku programu Made to Move Communities™ poskytují právě nyní experti společnosti Otis mentoring více než 250 studentům po celém světě. Ti se snaží vyvinout řešení problémů spojených se změnou klimatu, jež ovlivňují mobilitu.


V regionu EMEA se výzvy MTMC účastní 6 škol z měst Jeddah, Paříž, Londýn, Milán, Varšava a Praha. Účastnící se školy budou oceněny finančními granty na podporu STEM předmětů ve výši od 5 000 dolarů až po 25 000 dolarů pro vítězný tým.

Studenti z gymnázia Nový PORG, podporovaní čtyřmi mentory z týmu Otis v České republice představí své řešení koncem března.

„Věříme, že propojení výuky s praxí je skvělým způsobem, jak mladé lidi zapojit do vědy a techniky. Chceme, aby si studenti mohli technické obory vyzkoušet a ve věku, kdy se rozhodují o svém budoucím směřování, zažít pocit, že to, co postavili nebo naprogramovali, funguje.“

František Čech, generální ředitel společnosti Otis Česká republika a Slovensko

Zdroj: OTIS

Baltic Hub: Silná první polovina roku

První polovina letošního roku byla v Baltic Hub ve znamení významných milníků. Kromě obecné prognózy objemu, která ukazuje rostoucí trend – terminál zaznamenal 10% nárůst odbavených objemů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, Baltic Hub oslavil důležitý milník ve výstavbě nového terminálu T3 a zprovoznění čtvrtého RMG jeřábu na železniční vlečce.