Otis EMEA darovala pražské Univerzitní základní škole Lvíčata 43 robotů pro podporu vzdělávání ve STEM oborech

13.02.2023 | Logistický HYDEPARK

Dar je, podobně jako studentská výzva Made to Move Communities™, v níž letos soutěží i tým pražského gymnázia Nový PORG, součástí celofiremní strategie v oblasti CSR.

Škola roboty využije pro výuku informatiky, robotiky a vědy v rámci prvního stupně školy.

“Ve společnosti Otis věříme, že vzdělávání ve STEM oborech, zejména v raném věku, je klíčem ke zvýšení atraktivity vědeckých a technických oborů mezi mladými lidmi. Snažíme se proto ve studentech zažehnout vášeň pro STEM obory co nejdříve. Chceme je inspirovat k tomu, aby v budoucnu uplatnili své dovednosti v praxi a pomohli najít řešení palčivých světových problémů.”

Bernardo Calleja, prezident Otis EMEA

Dar převzala ředitelka UZŠ Lvíčata, Ilona Ali Bláhová, spolu s učitelkou předmětu věda Jindrou Černou a třemi žáky UZŠ Lvíčata.

“Jsme rádi, že si OTIS pro spolupráci vybral právě naší školu. Pro děti je už od útlého věku důležité, aby si vše mohli vyzkoušet v praxi a aby to pro ně byla i zábava. Práce s roboty oba atributy splňuje a to je dobrý základ pro to, aby si IT či jinou oblast ve STEM naši žáci i žákyně zamilovali.“

Ilona Ali Bláhová, ředitelka UZŠ Lvíčata při ČVUT

Předání robotů mBOT2 zástupcům Lvíčat je součástí CSR aktivit společnosti OTIS v České republice.
Mentoři firmy aktuálně pomáhají týmu studentů gymnázia Nový PORG soutěžícímu ve třetím ročníku studentské výzvy společnosti Otis s názvem Made to Move Communities (MTMC).

OTIS


Program MTMC rozšiřuje školní osnovy v oblasti STEM tím, že v rámci projektu propojuje studenty s mentory společnosti Otis, aby společně vyvíjeli udržitelná řešení reálných problémů mobility, s nimiž se setkávají ve svém okolí, ve svých komunitách. Od zahájení programu MTMC v roce 2021 do něho společnost Otis zapojila v rámci dobrovolnických aktivit více než 420 mentorů a na 300 studentů a udělila více než 30 finančních grantů úspěšným týmům. Ve třetím ročníku programu Made to Move Communities™ poskytují právě nyní experti společnosti Otis mentoring více než 250 studentům po celém světě. Ti se snaží vyvinout řešení problémů spojených se změnou klimatu, jež ovlivňují mobilitu.


V regionu EMEA se výzvy MTMC účastní 6 škol z měst Jeddah, Paříž, Londýn, Milán, Varšava a Praha. Účastnící se školy budou oceněny finančními granty na podporu STEM předmětů ve výši od 5 000 dolarů až po 25 000 dolarů pro vítězný tým.

Studenti z gymnázia Nový PORG, podporovaní čtyřmi mentory z týmu Otis v České republice představí své řešení koncem března.

„Věříme, že propojení výuky s praxí je skvělým způsobem, jak mladé lidi zapojit do vědy a techniky. Chceme, aby si studenti mohli technické obory vyzkoušet a ve věku, kdy se rozhodují o svém budoucím směřování, zažít pocit, že to, co postavili nebo naprogramovali, funguje.“

František Čech, generální ředitel společnosti Otis Česká republika a Slovensko

Zdroj: OTIS

Přeprava exkluzivního zboží vyžaduje speciální péči

Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. První sériově vyráběné hodinky pod značkou PRIM si zákazníci zakoupili v roce 1958. Od té doby se píše historie hodinek PRIM.

GXO prodlužuje spolupráci se společností Avon

Společnost GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámila, že prodlužuje smlouvu s přední společností v oblasti zdraví a krásy Avon. Společnost GXO podporuje činnost globálního lídra v oblasti zdraví a krásy již 15 let.