P3 Logistic Parks přebírá dvě moderní logistické nemovitosti v Bavorsku

26.09.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost P3 Logistic Parks, vlastník, správce a developer průmyslových parků, dokončila akvizici dvou moderních nemovitostí v německém Ingolstadtu a Norimberku. Dohromady čítají zhruba 30 300 m2 pronajímatelné plochy a jsou strategicky umístěny v dopravně atraktivních lokalitách.

Jeden z objektů je součástí InterParku, významného obchodního areálu na jihu Německa, a nachází se v bezprostřední blízkosti Ingolstadtu a metropolitních oblastí Mnichova a Norimberku. Nemovitost se rozkládá na 21 000 m2 a v současné době je plně obsazena. Mezi nájemce patří M. Preymesser GmbH & Co. KG, logistická společnost specializující se na dopravní a skladovací řešení, a přední německý výrobce automobilů.

Objekt v Ingolstadtu byl postaven v roce 2016. Nachází se u jednoho z hlavních tahů, dálnice A9, která spojuje Berlín a Mnichov. Vyniká také ekologickými aspekty jako je napojení na kogenerační zařízení biomasy, biologickou čističku odpadních vod a systém InterPark na výrobu čerstvé vody. I díky tomu je nemovitost vhodná pro firmy z logistického odvětví a automobilového průmyslu.

Druhá nemovitost se nachází ve Schwarzenbrucku a je součástí metropolitního regionu Norimberk, po Mnichovu druhého ekonomicky nejvýznamnějšího města v Bavorsku. Má celkovou pronajímatelnou plochu zhruba 9 300 m2 a je rovněž plně pronajata společnosti zabývající se vnitrostátní logistikou.

„Bavorsko je známé jako mimořádně atraktivní trh s nemovitostmi, zejména v oblasti logistiky. Trvalou poptávku po skladových a logistických prostorách dále podporuje prosperující průmysl a technologické společnosti orientované na budoucnost. Ve společnosti P3 jsme hrdí na to, že můžeme investovat do tohoto dynamického prostředí a poskytovat udržitelná realitní řešení, která podporují růst logistického sektoru v jižním Německu,“ dodává Sönke Kewitz, generální ředitel společnosti P3 Logistic Parks Německo.

Obě nemovitosti hrají významnou roli pro bavorský region, který se stává stále atraktivnějším kvůli omezené nabídce a vysoké poptávce po logistických prostorách.

Zdroj: P3 Logistic Parks

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.