P3 Logistic Parks v příštím roce v Lovosicích pronajme 40 tisíc m2 velkou halu, do které může zajet vlak

02.04.2024 | Logistický HYDEPARK

Hala v P3 Lovosice Cargo má rozlohu 42 331 m2 a atypický půdorys. Mírné zalomení při jedné straně haly má svůj důvod, vede k němu železniční vlečka, po které může přímo do haly vjet vlaková souprava až s 24 vagóny. Nakládka a vykládka tak probíhá pod střechou jako ve kterémkoliv jiném cross docku. Z druhé strany haly je pak k dispozici 25 bran pro kamiony. Budova navíc poskytuje velkorysé administrativní zázemí, 1 142 m2 kancelářské plochy.

„Kombinace silniční a železniční přepravy může být efektivním způsobem, jak v dodavatelské řetězci snížit uhlíkovou stopu,“ říká Sean-Jason Valta, leasingový specialista P3 Logistic Parks a dodává, že zájem o udržitelná řešení v poptávkách potenciálních nájemců rok od roku zesiluje.

P3 Lovosice Cargo

Halu i s železniční vlečkou koupila P3 před pěti lety, kdy na opačné straně trati začala stavět projekt P3 Lovosice. Strategické umístění nedaleko exitu 48 dálnice D8 spojující Prahu a Drážďany podtrhuje právě přítomnost mezinárodního železničního kontejnerového uzlu, a navíc ještě nedaleký přístav na Labi.

Doposud areál využívá nákladní železniční přepravce, od srpna 2025 bude hala k dispozici zájemcům. „Předpokládáme, že o ni budou mít zejména mezinárodní přepravci, mezi jejichž zákazníky jsou globální společnosti. Plnění jejich závazků v oblasti udržitelných dodavatelských řetězců nahrává řešením, která mají jednoznačný environmentální přínos,“ říká Sean-Jason Valta závěrem.

Zdroj P3 Park

Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Martin Marek: Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování? Nakupování potravin z domova pomáhá snížit uhlíkovou stopu

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, je jednou z nejdéle existujících globálních ekologických inciativ, která usiluje o pozitivní změnu v ochraně životního prostředí. K příležitosti již 44. výročí od jeho začátku v roce 1970 se v tomto článku zaměřím na udržitelnost rozvozu potravin a budoucnost městské logistiky.