Polsko – česko – slovenská konference logistiky a železničního sektoru Železniční systémy | Intermodální fórum představuje program

21.02.2023 | Logistický HYDEPARK

1.-3. března 2023 se kousek za českými hranicemi, konkrétně v hotelu Stok ve Wisłe v Polsku, uskuteční konference Železniční systémy | Intermodální fórum.

Proč je dobré do polských Beskyd zajet? Na konferenci určené profesionálům z dopravy a logistiky z ČR, Slovenska a Polska zazní nejaktuálnější informace o současné situaci na domácím i světovém trhu železniční a intermodální dopravy, představeny budou nejnovější trendy v oboru a také vývoj, který může brzy změnit pravidla hry.

Konference je významnou událostí v kalendáři logistického a železničního sektoru. Jedná se o setkání manažerů, odborníků na železnici a logistiku, jakož i specialistů na rozsáhlý sektor intermodální dopravy, firem a institucí ze všech tří uvedených zemí. 

„Účastníci konference se dozví spoustu unikátních informací, které jim mohou výrazně pomoci v jejich byznysu a logistice. Logistický trh se totiž vyvíjí. Současně jde pro ně o jedinečnou příležitost k setkání s potenciálními klienty ze tří zemí na jednom místě. V rámci akce se budou konat i dva neformální večery, takže je velký prostor pro networking.“

Rostistav Vašek, ředitel divize TSL společnosti OLTIS Group

Kompletní program konference je na webu www.systemykolejowe.pl/cs/program-2023/.

 „Mluvit se bude například o dopadu války na Ukrajině. Všechno je potřeba vozit, ale jezdí se oklikou, vznikla potřeby více zdrojů, více vozidel a lidí. Řeč bude například také o kybernetické bezpečnosti. Letošní ročník se zaměří i na to, jaké mají logistické firmy možnosti v oblasti financování intermodálních investic a logistického řetězce celkově.“

Krystyna Śliwka, ředitelka obchodu společnosti OLTIS Polska. 

Mezi další nosná témata patří inovace, digitalizace a konkurenceschopnost udržitelné nákladní dopravy, dále liberalizace trhu a tržní podmínky dodavatelských řetězců. Rozebíráno bude také téma aktuálních novinek v oblasti přístavů coby klíčových uzlů intermodálních logistických řetězců. Konference se mimo jiné zúčastní přímo i zástupci důležitých evropských přístavů. Zajímavá jistě bude například i srovnávací analýza zaměřená na to, jestli se v dopravě vyplatí vodíkové nebo konvenční pohony. Letošní ročník bude zahrnovat hned čtyři tematicky zaměřené workshopy. Jedno z témat bude věnováno potenciálu satelitní technologie pro železnici, o čemž bude hovořit zástupkyně Evropské kosmické agentury. 

Konferenci pořádají OLTIS Polska a První Signální, spolupořadatelem této prestižní mezinárodní akce jsou Intermodal News a ProKolej.

Zdroj: OLTIS Group

Hurá na automatizaci aneb jak se na ni připravit

Automatizace je trendem číslo jedna. Mluví se o ní a píše na každém kroku. V blízké budoucnosti poroste zájem o využití digitálních technologií, umělé inteligence a strojového učení k vyšší míře automatizace procesů a posílení lidských schopností.

Přeprava exkluzivního zboží vyžaduje speciální péči

Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. První sériově vyráběné hodinky pod značkou PRIM si zákazníci zakoupili v roce 1958. Od té doby se píše historie hodinek PRIM.