PST CLC Mitsui-Soko se společností Continental prodloužila kontrakt na outsourcing logistiky a distribuci

09.01.2024 | Logistický HYDEPARK

Společnost PST CLC Mitsui-Soko se svým významným zákazníkem, společností Continental, prodloužila kontrakt v logistickém centru v Nehvizdech, kde firmě zajišťuje outsourcing logistiky a následnou distribuci k B2B odběratelům. Kontrakt byl prodloužen až do roku 2027.

PST CLC Mitsui-Soko pro společnost Continental v Nehvizdech skladuje pneumatiky, které jsou určeny pro středozápadní oblast České republiky, tedy zhruba od Vysočiny na západ.

Sklad v Nehvizdech je přizpůsoben specifikům skladování pneumatik

PST CLC Mitsui-Soko v Nehvizdech zajišťuje komplexní outsourcing logistiky, včetně následné distribuce pneumatik v režimu D+1. „Pracujeme v systému zákazníka. Objednávky plánujeme na jednotlivé trasy, ve skladu je vypickujeme, naložíme do vozidel a následující den jsou pneumatiky u odběratelů,“ říká Jiří Bradna, obchodní ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Firma v Nehvizdech využívá kmenový personál i agenturní pracovníky, vždy podle sezonní potřeby. Sklad v Nehvizdech je přizpůsoben specifikům skladování pneumatik.

Jiří Bradna dodal, že na prodloužení tohoto významného kontraktu měla velký vliv dlouhodobá vysoká úroveň kvality poskytovaných služeb a flexibilní reakce na dynamické požadavky.

Získávání nových klientů trvá déle než dříve

Podívejme se ještě na uplynulý rok. Jaký pro PST CLC Mitsui-Soko byl? „Rok 2023 byl hodně ovlivněn nepříznivými inflačními tlaky. Kvůli tomu rostly naše náklady. Naopak klesaly objemy skladovaného zboží i přeprav. Setkáváme se s dlouhými rozhodovacími procesy u klientů, což souvisí s nejistotou na trhu a klesající spotřebou. Získávání nových klientů je tedy pomalejší. Jakékoliv rozhodnutí, které má spojitost s novou nákladovou položkou nebo změnou logistického partnera, je vždy dlouze zvažováno,“ popisuje Jiří Bradna.

Sklad v Pohořelicích stále disponuje volnou kapacitou

Nové obchodní příležitosti přinesl nový sklad v Pohořelicích u Brna, nicméně ten stále disponuje výraznou volnou kapacitou. Firma se zaměřuje na maximální péči o stávající klienty. „Cílem je, aby zákazníci byli spokojeni se servisem, kvalitou služeb i s cenovými podmínkami,“ konstatuje Jiří Bradna.
Doplňuje, že se firma v roce 2023 snažila posílit a stabilizovat obchodní tým, čímž došlo ke zvýšení obchodní aktivity na trhu. Současně došlo k posílení marketingové činnosti.

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.