PST CLC Mitsui-Soko v pobočce v Rotterdamu rozšiřuje služby pro Mitsui Chemicals

31.08.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost PST CLC Mitsui-Soko 1. května letošního roku spustila ostrý provoz filiálky v Rotterdamu. V první fázi tato filiálka přebrala část stávajících klientů, s nimiž byly do té doby zakázky zajišťovány z Prahy.

Převážně jde o přepravy realizované z a do přístavu v Rotterdamu. Nová pobočka se aktuálně v Holandsku zaměřuje na získávání nových klientů v oblasti přeprav, skladování a celních služeb. Nově tam byly rozšířeny služby pro stávajícího klienta, společnost Mitsui Chemicals.

PST CLC Mitsui-Soko v Rotterdamu pro Mitsui Chemicals rozšířila své služby o oblast komplexní logistiky. „Zboží přepravíme z Japonska v kontejnerech do našeho partnerského skladu, kde zboží vyložíme a skladujeme, poté dle požadavků klienta následuje distribuce ke konečným zákazníkům,“ konstatuje Jan Bláha, ředitel přeprav společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Firma očekává více podobných klientů. „Díky tomu, že jsme přímo v Rotterdamu, jsme našim i potenciálním zákazníkům blíže, což přináší výhody. Aktuálně máme díky nové pobočce rozjednánu řadu nových projektů,“ říká Jan Bláha. Dodal, že jeden z klientů plánuje do Evropy importovat nový produkt, který je nutné skladovat v rámci kontrolované teploty. PST CLC Mitsui-Soko pro něj zajistí komplexní logistický řetězec – námořní přepravu, příjem v Rotterdamu, zaskladnění a následnou distribuci v rámci Evropy.

PST CLC Mitsui-Soko v Rotterdamu plánuje také rozšíření celních služeb. „Od podzimu bychom chtěli řešit celní řízení vlastními silami přímo v Rotterdamu,“ doplňuje Jan Bláha.

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko

STILL v Hamburku spustil první výrobní linku na systémy palivových článků

Společnost STILL, která je jedním z předních dodavatelů intralogistických řešení, v Hamburku slavnostně spustila první výrobní linku na 24V systémy palivových článků. STILL se tak v oblasti intralogistiky stal prvním výrobcem v Evropě, který může nabídnout vlastní systém vodíkových palivových článků.

CTP v úspěšném tempu – uzavírá významné transakce a optimisticky hledí do roku 2024

CTP v roce 2023 dosud uzavřel smlouvy na pronájem prostor v průmyslových nemovitostech o celkové rozloze přes 400 tisíc metrů čtverečních, z toho více než 10 nájemních smluv na prostory větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Největší transakcí se stala smlouva na prodloužení pronájmu prostor o velikosti téměř 54 tisíc metrů čtverečních v CTParku Bor.