RetroCONVOY 2023: Kde i pouhá cesta je lákavý cíl

24.08.2023 | Logistický HYDEPARK

V neděli úspěšně skončil letošní již sedmý ročník neformálního letního setkání vrcholových manažerů společností napříč celým dodavatelským řetězcem s názvem RetroCONVOY 2023.

Jedná se o unikátní projekt, jehož podstatou je každoroční putování v klasických vozech převážně z druhé poloviny dvacátého století po evropských silnicích. Historické vozy kategorie Youngtimer jsou součástí sbírek jednotlivých účastníků a budí oprávněný zájem všude, kam s nimi celá skupina v rámci svého čtyřdenního putování dorazí.

Letošní RetroCONVOY zavedl posádky zúčastněných vozů přes jižní Moravu do rakouských Alp, kde střídavě v prostředí rozlehlých údolí i vrcholků hor společně urazily přes tisíc „plnotučných“ kilometrů.

Jako doposud každý rok, i letos celou akci provázela skvělá atmosféra a duch týmové spolupráce, bez níž je účast na této akci podobně jako při hledání společných profesních synergií nemyslitelná.

Zdroj: Reliant

Síla spojení …

Jakkoliv v současném vývoji celé společnosti a s ní samozřejmě i v logistice hrají stále významnější úlohu moderní technologie, pomyslné otěže těchto technologií, firemních strategií, obchodních politik i zásad vedení a rozvoje vlastních týmů ve svých rukou stále drží lidé. A přestože svět se stává právě díky moderním technologiím den ode dne propojenějším a menším, nabízí nepřeberné množství informací a umožňuje v reálném čase nahlédnout téměř kamkoliv, osobní kontakt mezi lidmi je i nadále, dnes snad ještě víc než kdykoliv předtím, nenahraditelný.

PRAKAB uvedl do provozu jednu z největších fotovoltaických elektráren v Praze

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA oznámila zahájení provozu vlastní fotovoltaické elektrárny. Mohutná konstrukce stojí přímo na střeše její nové haly PRARENA 1 a s výkonem 1 MW se řadí k největším fotovoltaickým elektrárnám v Praze. Propojení kabelové výroby a fotovoltaiky bylo logickým krokem, protože i v tomto segmentu nacházejí produkty firmy uplatnění.

Investice do nájemních rezidenčních projektů se v Česku meziročně ztrojnásobily

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1 290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí: zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020 ) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %. Investoři se zajímají o projekty v Praze, ale i regionálních městech, jako je Brno nebo Plzeň. Investovanou částku i percentuální podíl na celku mělo Česko loni nejvyšší ve střední a východní Evropě. V regionu EMEA se loni investice do sektoru „living“ na celkovém investovaném objemu podílely 22 %.