Rozšíření ARETE Parku pro Zásilkovnu bylo dokončeno a předáno k užívání nájemci

26.03.2024 | Logistický HYDEPARK

Rozšíření ARETE Parku Plzeň Borská pole pro Zásilkovnu bylo dokončeno a předáno k užívání nájemci. Celková pronajímatelná plocha plzeňského parku se zvýšila o 12,4 % a celková pronajímatelná plocha fondu ARETE INDUSTRIAL vzrostla na 172 264 m2.

Společnost Zásilkovna, která již od minulého roku užívá prostory hlavní haly plzeňského průmyslového parku, před několika dny převzala k užívání také přístavbu o výměře cca 2 000 m2.

Celková pronajímatelná plocha plzeňského parku tak vzrostla o 12,4 % na 17 785 m2. Podíl logistiky v tomto parku tvoří nyní 33 % a na výrobu připadá 67 %.

Přístavba areálu zároveň zvýšila celkovou pronajímatelnou plochu fondu ARETE INDUSTRIAL na 172 264 m2. Podíl logistiky podle plochy u stojících parků je v celkovém portfoliu fondu v České republice a na Slovensku nyní na úrovni 57 %. Celková expozice portfolia mezi zeměmi je následující: 59 % ČR, 41 % SR.

„Těší mě, že se nám daří rozšiřovat portfolio lukrativních prostor k pronájmu v Čechách a na Slovensku, zhodnocovat naše investice a zároveň podporovat podnikání místních společností, a že obsazujeme tyto prostory velmi kvalitními nájemci, kteří jsou ve svém oboru úspěšní,“ řekl k expanzi plzeňského parku spoluzakladatel skupiny ARETE Lubor Svoboda.

Foto: ARETE

Zásilkovna, přední česká přepravní a technologická společnost, byla založena v roce 2010 s cílem poskytovat komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásadní je pro ni hustá síť výdejních míst v České republice i v zahraničí, přičemž každý měsíc se otevírají desítky dalších. Pro svou činnost potřebuje prémiové přepravní a skladovací prostory, jako jsou například ty v ARETE Parku Plzeň Borská pole.

Lokalita Borských polí byla už v minulosti centrem výroby a logistiky v regionu a dlouhodobě patří mezi ty prémiové v rámci celé republiky. V dnešní době sahá ještě dál a poskytuje zázemí pro high-tech výzkumná a vývojová centra a další vysoce kvalifikované činnosti. Projekt průmyslového parku v Plzni je výjimečný i tím, že se jedná o první celkovou modernizaci brownfieldu.

Zdroj: ARETE

Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Martin Marek: Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování? Nakupování potravin z domova pomáhá snížit uhlíkovou stopu

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, je jednou z nejdéle existujících globálních ekologických inciativ, která usiluje o pozitivní změnu v ochraně životního prostředí. K příležitosti již 44. výročí od jeho začátku v roce 1970 se v tomto článku zaměřím na udržitelnost rozvozu potravin a budoucnost městské logistiky.