Skladon se umístil na 19. místě v žebříčku Deloitte Technology Fast50. Zajistil mu to konstantní růst o více než 1 000 %

28.11.2023 | Logistický HYDEPARK

Skladon již počtvrté v řadě slaví úspěch v mezinárodní soutěži Technology Fast50 pořádané společností Deloitte. Ta každý rok oceňuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě.

Skladon se v žebříčku umístil poprvé v roce 2020, od té doby je oceňován každoročně. Letos firma zaujala 19. místo, oceněno pak bylo celkem osmnáct českých společností.

Do již 24. ročníku soutěže Technology Fast50 se letos přihlásili zástupci celkem z osmnácti zemí, z toho 123 společností z České republiky. Českým firmám se v porovnání s dalšími startupy CE regionu obecně daří, v posledních čtyřech letech totiž rostly tempem převyšujících 1 600 procent. I to je důvod, proč Deloitte kromě mezinárodního žebříčku sestavuje v posledních třech letech i ten čistě český, ve kterém se Skladon umístil na 7. pozici. Úspěch firmy tak ukazuje, že je outsourcing logistiky, tzv. fulfillment, mezi českými obchodníky stále vyhledávanější službou.

„Letos jsme ve Skladonu oslavili 8 let od svého vzniku a skutečnost, že polovinu z této doby, tedy čtyři za sebou jdoucí roky, jsme oceňováni jako jedna z nejrychleji rostoucích firem regionu, je pro nás obrovskou odměnou, a především motivací do dalších let. O to víc, že konkurence na českém i zahraničním trhu stále roste a je proto čím dál důležitější být pro naše klienty skutečně kvalitním a flexibilním partnerem. Z umístění máme velikou radost, přistupujeme k němu však i s odpovídající pokorou,“ říká Konstantin Margaretis, spoluzakladatel a CEO Skladonu.

České firmy žebříčku dominují, ocenění však mířilo i do Polska či na Slovensko

Kromě Skladonu se v žebříčku objevily i další české firmy – již potřetí mu dominovala společnost FTMO následovaná výrobcem triček s hydrofobní úpravou CityZen na druhém místě. Na dalších pozicích se pak objevil například Knihobot, Woltaire či Agdata starající se o digitalizaci zemědělství. Největší podíl oceněných firem pak pochází především z Polska, umístili se však i zástupci z Chorvatska či Slovenska.

„Rok co rok je české startupové prostředí bohatší, řada projektů navíc přichází se zcela unikátním produktem a řešením dlouhodobé problematiky. Pro nás ve Skladonu je umístění o to cennější, že nejde pouze o roky, ve kterém většina e-commerce těžila z nárazového zvýšení poptávky, ale i o ten poslední, kdy se situace již přibližně navrátila do původního stavu. Je to pro nás důkazem, že strategie zaměřená na individualitu našich služeb, a tedy i maximální adaptaci potřebám klientů, je tou správnou a dlouhodobě fungující cestou,“ komentuje Patrik Babinec, spoluzakladatel a CMO Skladonu.

Umístění zajistil Skladonu dlouhodobý růst o více než 1 000 %

Pro nominaci do hlavního žebříčku Technology Fast50 musely firmy i letos splňovat několik kritérií. Podmínky zůstaly oproti minulému roku neměnné, společnosti tak musely vykázat v posledních třech letech provozní výnosy nejméně 50 000 eur a provozní výnosy v běžném roce minimálně 100 000 eur. Skladonu se podařilo za poslední čtyři roky vyrůst o 1 213 %, požadavky soutěže tedy bez problému splnil. V současnosti firma obstarává logistiku přibližně sedmdesáti středním a větším obchodníkům jako je Kilpi, Skinners, Trezor či nově také českému výrobci elektronářadí, společnosti NAREX.

Kromě hlavní kategorie pak Deloitte sestavuje také žebříček Impact Stars, který poukazuje na společnosti, které mají se svým produktem či službou pozitivní dopad na společnost či životní prostředí. V tomto žebříčku se umístila např. další firma sídlící v Moravskoslezském kraji, a to Invent Medical Group zaměřující se na 3D tisk zdravotních pomůcek.

Zdroj: Skladon

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.