Skladon se umístil na 19. místě v žebříčku Deloitte Technology Fast50. Zajistil mu to konstantní růst o více než 1 000 %

28.11.2023 | Logistický HYDEPARK

Skladon již počtvrté v řadě slaví úspěch v mezinárodní soutěži Technology Fast50 pořádané společností Deloitte. Ta každý rok oceňuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě.

Skladon se v žebříčku umístil poprvé v roce 2020, od té doby je oceňován každoročně. Letos firma zaujala 19. místo, oceněno pak bylo celkem osmnáct českých společností.

Do již 24. ročníku soutěže Technology Fast50 se letos přihlásili zástupci celkem z osmnácti zemí, z toho 123 společností z České republiky. Českým firmám se v porovnání s dalšími startupy CE regionu obecně daří, v posledních čtyřech letech totiž rostly tempem převyšujících 1 600 procent. I to je důvod, proč Deloitte kromě mezinárodního žebříčku sestavuje v posledních třech letech i ten čistě český, ve kterém se Skladon umístil na 7. pozici. Úspěch firmy tak ukazuje, že je outsourcing logistiky, tzv. fulfillment, mezi českými obchodníky stále vyhledávanější službou.

„Letos jsme ve Skladonu oslavili 8 let od svého vzniku a skutečnost, že polovinu z této doby, tedy čtyři za sebou jdoucí roky, jsme oceňováni jako jedna z nejrychleji rostoucích firem regionu, je pro nás obrovskou odměnou, a především motivací do dalších let. O to víc, že konkurence na českém i zahraničním trhu stále roste a je proto čím dál důležitější být pro naše klienty skutečně kvalitním a flexibilním partnerem. Z umístění máme velikou radost, přistupujeme k němu však i s odpovídající pokorou,“ říká Konstantin Margaretis, spoluzakladatel a CEO Skladonu.

České firmy žebříčku dominují, ocenění však mířilo i do Polska či na Slovensko

Kromě Skladonu se v žebříčku objevily i další české firmy – již potřetí mu dominovala společnost FTMO následovaná výrobcem triček s hydrofobní úpravou CityZen na druhém místě. Na dalších pozicích se pak objevil například Knihobot, Woltaire či Agdata starající se o digitalizaci zemědělství. Největší podíl oceněných firem pak pochází především z Polska, umístili se však i zástupci z Chorvatska či Slovenska.

„Rok co rok je české startupové prostředí bohatší, řada projektů navíc přichází se zcela unikátním produktem a řešením dlouhodobé problematiky. Pro nás ve Skladonu je umístění o to cennější, že nejde pouze o roky, ve kterém většina e-commerce těžila z nárazového zvýšení poptávky, ale i o ten poslední, kdy se situace již přibližně navrátila do původního stavu. Je to pro nás důkazem, že strategie zaměřená na individualitu našich služeb, a tedy i maximální adaptaci potřebám klientů, je tou správnou a dlouhodobě fungující cestou,“ komentuje Patrik Babinec, spoluzakladatel a CMO Skladonu.

Umístění zajistil Skladonu dlouhodobý růst o více než 1 000 %

Pro nominaci do hlavního žebříčku Technology Fast50 musely firmy i letos splňovat několik kritérií. Podmínky zůstaly oproti minulému roku neměnné, společnosti tak musely vykázat v posledních třech letech provozní výnosy nejméně 50 000 eur a provozní výnosy v běžném roce minimálně 100 000 eur. Skladonu se podařilo za poslední čtyři roky vyrůst o 1 213 %, požadavky soutěže tedy bez problému splnil. V současnosti firma obstarává logistiku přibližně sedmdesáti středním a větším obchodníkům jako je Kilpi, Skinners, Trezor či nově také českému výrobci elektronářadí, společnosti NAREX.

Kromě hlavní kategorie pak Deloitte sestavuje také žebříček Impact Stars, který poukazuje na společnosti, které mají se svým produktem či službou pozitivní dopad na společnost či životní prostředí. V tomto žebříčku se umístila např. další firma sídlící v Moravskoslezském kraji, a to Invent Medical Group zaměřující se na 3D tisk zdravotních pomůcek.

Zdroj: Skladon

Geis v roce 2024 pokračoval v růstu

Navzdory ekonomické nejistotě, rostoucím nákladům a stále silnější konkurenci skupina Geis v roce 2024 dále upevnila svoji pozici na trhu, a to nejen prostřednictvím akvizic dalších společností. S obratem 1,95 miliardy eur zaznamenala firma oproti předchozímu roku nárůst o 3,2 %. Česká část skupiny dosáhla dokonce meziročního růstu obratu 4,6 %.

Nové silnice a rychlodráhy propojí krajská města a zkrátí cestování do regionů i metropolí

Studie možností a příležitostí nastiňuje přes 630 kilometrů hlavních a vedlejších koridorů uvažovaných dálničních a silničních propojení krajských měst po dostavbě základní dálniční sítě. Spolu s tím začnou první stavby z plánovaných více než 760 kilometrů vysokorychlostních tratí. Změní se i železniční uzly v Praze a Brně. Příležitost dostane i vodní doprava.

Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.