Skladon se umístil v žebříčku FT 1000, který vyhlašuje nejrychleji rostoucí firmy v Evropě

08.03.2024 | Logistický HYDEPARK

Společnost Skladon, která se specializuje na poskytování služeb fulfillmentu a zajišťuje logistiku pro střední a velké obchodníky, se potřetí v řadě dostala mezi tisíc nejrychleji rostoucích firem Evropy. V každoročně vyhlašovaném žebříčku FT 1000 obsadila 150. pozici, čímž se stala šestým nejúspěšnějším českým zástupcem.

Logisticko-technologická firma Skladon se již několik let řadí mezi tři nejstabilnější poskytovatele fulfillmentu na českém trhu. Její služby využívají klienti jako Trezor, Kilpi, Skinners, Pepperfield a nově také český výrobce nářadí Narex. Skladon na své umístění dosáhl díky stabilnímu růstu tržeb v letech 2019 až 2022. Ve svých hospodářských výsledcích z posledního zmiňovaného roku vykázal další meziroční růst, tentokrát o 15 %.

„Naše opakované zařazení do žebříčku FT 1000 je pro nás závazkem do dalších let a současně potvrzením, že je naše schopnost individualizovat službu na míru logistických potřeb klientů tím správným směrem. K růstu gratuluji také dalším inovativním firmám, obzvlášť v zohledňované turbulentní době,“ komentuje umístění Konstantin Margaretis, CEO a spoluzakladatel společnosti Skladon.

Žebříček FT 1000, který je každoročně sestavován ve spolupráci společností Financial Times a Statista, celkově zahrnuje firmy z 35 evropských zemí. Jejich pořadí určuje složená roční míra růstu tržeb (CAGR). Pro zařazení do letošního ročníku bylo potřeba splnit minimální míru 36,2 %, přičemž Skladon dosáhl na 147,5 %.

Absolutním vítězem se stal pražský distributor solárních panelů a fotovoltaických produktů – společnost Raylyst Solar, který zaznamenal růst 824,4 %. Firma primárně prosperuje ze zvýšené poptávky po obnovitelných energiích v souvislosti se snahou vlád splnit klimatické cíle. Na složení letošního žebříčku se nejvíce podíleli zástupci ze sektorů IT a software, stavebnictví a e-commerce. Z českých společností se kromě Skladonu umístili také Nanosun, Woltair, Love2Dogs nebo Solsol.

Podle oficiálního prohlášení organizátora se letos umístily firmy, které prokázaly odolnost a schopnost prosperovat v nedávné silně turbulentní době. Do výsledků totiž promlouvaly jak dopady pandemie COVID-19, tak i následná vysoká inflace a válkou na Ukrajině vyvolaná energetická krize. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách Financial Times.

Zdroj: Skladon

Baltic Hub: Silná první polovina roku

První polovina letošního roku byla v Baltic Hub ve znamení významných milníků. Kromě obecné prognózy objemu, která ukazuje rostoucí trend – terminál zaznamenal 10% nárůst odbavených objemů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, Baltic Hub oslavil důležitý milník ve výstavbě nového terminálu T3 a zprovoznění čtvrtého RMG jeřábu na železniční vlečce.