Skladon se umístil v žebříčku FT 1000, který vyhlašuje nejrychleji rostoucí firmy v Evropě

08.03.2024 | Logistický HYDEPARK

Společnost Skladon, která se specializuje na poskytování služeb fulfillmentu a zajišťuje logistiku pro střední a velké obchodníky, se potřetí v řadě dostala mezi tisíc nejrychleji rostoucích firem Evropy. V každoročně vyhlašovaném žebříčku FT 1000 obsadila 150. pozici, čímž se stala šestým nejúspěšnějším českým zástupcem.

Logisticko-technologická firma Skladon se již několik let řadí mezi tři nejstabilnější poskytovatele fulfillmentu na českém trhu. Její služby využívají klienti jako Trezor, Kilpi, Skinners, Pepperfield a nově také český výrobce nářadí Narex. Skladon na své umístění dosáhl díky stabilnímu růstu tržeb v letech 2019 až 2022. Ve svých hospodářských výsledcích z posledního zmiňovaného roku vykázal další meziroční růst, tentokrát o 15 %.

„Naše opakované zařazení do žebříčku FT 1000 je pro nás závazkem do dalších let a současně potvrzením, že je naše schopnost individualizovat službu na míru logistických potřeb klientů tím správným směrem. K růstu gratuluji také dalším inovativním firmám, obzvlášť v zohledňované turbulentní době,“ komentuje umístění Konstantin Margaretis, CEO a spoluzakladatel společnosti Skladon.

Žebříček FT 1000, který je každoročně sestavován ve spolupráci společností Financial Times a Statista, celkově zahrnuje firmy z 35 evropských zemí. Jejich pořadí určuje složená roční míra růstu tržeb (CAGR). Pro zařazení do letošního ročníku bylo potřeba splnit minimální míru 36,2 %, přičemž Skladon dosáhl na 147,5 %.

Absolutním vítězem se stal pražský distributor solárních panelů a fotovoltaických produktů – společnost Raylyst Solar, který zaznamenal růst 824,4 %. Firma primárně prosperuje ze zvýšené poptávky po obnovitelných energiích v souvislosti se snahou vlád splnit klimatické cíle. Na složení letošního žebříčku se nejvíce podíleli zástupci ze sektorů IT a software, stavebnictví a e-commerce. Z českých společností se kromě Skladonu umístili také Nanosun, Woltair, Love2Dogs nebo Solsol.

Podle oficiálního prohlášení organizátora se letos umístily firmy, které prokázaly odolnost a schopnost prosperovat v nedávné silně turbulentní době. Do výsledků totiž promlouvaly jak dopady pandemie COVID-19, tak i následná vysoká inflace a válkou na Ukrajině vyvolaná energetická krize. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách Financial Times.

Zdroj: Skladon

Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Martin Marek: Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování? Nakupování potravin z domova pomáhá snížit uhlíkovou stopu

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, je jednou z nejdéle existujících globálních ekologických inciativ, která usiluje o pozitivní změnu v ochraně životního prostředí. K příležitosti již 44. výročí od jeho začátku v roce 1970 se v tomto článku zaměřím na udržitelnost rozvozu potravin a budoucnost městské logistiky.