Skladová kapacita DM Drogerie Markt se v Česku rozroste díky pronájmu prostor v Prologis Park Prague-D1 Ostředek

02.11.2023 | Logistický HYDEPARK

Napříč parky společnosti Prologis najdou zákazníci prostory, kde jejich podnikání může růst a vzkvétat. Vzhledem k tomu, že myšlenku poskytování nejlepší možné zákaznické péče Prologis sdílí i s drogistickým řetězcem dm drogerie markt, jedním z lídrů na trhu České republiky, vzájemné uzavření dohody o pronájmu prostor v Prologis Park Prague-D1 Ostředek napovídá tomu, že půjde o úspěšnou spolupráci.

Nové distribuční centrum dm na ploše 21 000 metrů čtverečních, jež vedle skladů sestává i z kanceláří, se pyšní prvotřídní lokalitou. Prologis Park Prague-D1 Ostředek zaručuje pohodlný přístup do hlavního města i na další klíčové tuzemské a zahraniční trhy.

Budova odpovídá specifickým požadavkům dm na skladování a distribuci zboží, navíc nabízí pokročilá udržitelná řešení. K nim patří mimo jiné využití tepelných čerpadel, inteligentního LED osvětlení či připravenost na instalaci střešních solárních panelů. I díky nim získala mezinárodní akreditaci BREEAM na prestižní úrovni Excellent.

Do svých nových prostor se dm drogerie markt dle aktuálních plánů nastěhuje v únoru 2024. Transakci zprostředkovala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

„Tým dm drogerie markt bude mít možnost působit v jedné z nejpokročilejších skladových nemovitostí na našem trhu,“ uvedla Anna Jůzová, manažerka pronájmů Prologis pro Českou republiku. „Prostory jsou vybaveny moderními řešeními, jež přispívají k úspornějšímu a vůči životnímu prostředí ohleduplnějšímu provozu. Zázemí, které připravujeme pro dm, je skvělým příkladem toho, jakým způsobem našim zákazníkům vytváříme podmínky pro efektivnější a zelenější podnikání.“

„Nové distribuční centrum přinese dm drogerie markt celou řadu nezanedbatelných výhod,“ popisuje Robert Bocker, partner a vedoucí týmu Industrial Brokerage a zastupování nájemců v industriálním týmu společnosti Cushman & Wakefield. „Půjde nejen o rozšíření skladových kapacit v prvotřídní lokalitě u dálnice D1 a pouhých 30 minut od Prahy, ale také o celkové zjednodušení provozu a posílení firemního důrazu na udržitelnost.“

Prologis Park Prague-D1 Ostředek je na českém trhu nový, přesto již vytěžovaný logistický park. Jeho výstavba probíhá s ohledem na nejnovější trendy a požadavky trhu, včetně energetické nezávislosti provozu na zemním plynu. Blízkost parku vůči stávajícím logistickým centrům dm navíc zaručí posílení celé distribuční sítě řetězce.

Zaměstnanci parků Prologis napříč republikou v nich mají k dispozici i speciální vybavení, jako jsou venkovní relaxační zóny, sportovní hřiště, BBQ zázemí a další. Na pravidelné bázi zde probíhají i akce pro celé komunity parků – od bezplatných zdravotních prohlídek po servírování rozmanitého sezónního občerstvení.

„Toto moderní distribuční centrum má ve vztahu k dalším našim pobočkám zcela optimální polohu. V nadcházejících letech nám jeho kapacity umožní zdokonalit proces zásobování našich prodejen i e-shopu,“ vysvětluje Petr Vaněček za dm drogerie markt. „Těšíme se, až se do nových prostor budeme moci během příštího února nastěhovat a začneme využívat veškerých benefitů, jež přinesou našemu podnikání i zaměstnancům.“

Zdroj: Prologis

DACHSER zrychluje dopravu mezi Velkou Británií a EU

Nová celní služba Smart Border Connect umožňuje srovnatelnou dobu tranzitu všeobecného nákladu jako před Brexitem. Britským vývozcům tak DACHSER díky své nové celní službě Smart Border Connect umožňuje hladší přístup na jednotný trh EU. Inteligentní logistické řešení zjednodušuje a urychluje celní odbavení, a tím snižuje náklady na vývoz.

Jacobs Douwe Egberts vsází v Česku na biopalivo HVO, uhlíková stopa se snížila o 90 %

Jacobs Douwe Egberts (JDE), světový výrobce kávových produktů a čajů s továrnou ve Valašském Meziříčí, využívá od března tohoto roku pro přepravu svých produktů syntetickou naftu HVO. Jde o prémiové ekologické palivo nové generace, které se vyrábí čistě z odpadu, především z použitých rostlinných olejů. V porovnání s běžnou naftou má vynikající výsledky – snižuje emise CO2 až o 90 %, bez rozdílu ve spotřebě kamionů.

Raben otevřel přímé spojení do Británie z Eurohubu v Rokycanech. České depo zredukovalo emise přepravy o 5,5 %

Evropská logistická společnost Raben nově otevřela přímou linku z rokycanského Eurohubu, hypermoderního logistického depa, do britského Dartfordu. Dojde tak k výraznému zrychlení i zlevnění přepravy mezi oběma zeměmi. Logistická centra zefektivňují dopravu po Evropě, čímž spolu se zaváděním paliva HVO100 přispívají k ekologičtější logistice.