Skupina ANTRACIT představuje nabídku nových průmyslových parků

19.01.2024 | Logistický HYDEPARK

Developerská skupina ANTRACIT, která patří do nově vzniklého stavebního holdingu PURPOSIA Group, připravila nové průmyslové parky ANTRACIT Solnice, v blízkosti známého areálu Kvasiny, a ANTRACIT Chotoviny, na trase dálnice D3 v blízkosti Tábora. Průmyslové parky dohromady nabídnou nájemcům výrobní, logistické a administrativní prostory na ploše přes 17 000 m2 a 23 000 m2.

Developerský projekt ANTRACIT Solnice se nachází v průmyslové zóně „Solnice-Jih“, zhruba 2 km vzdáleného od známého areálu ŠKODA Kvasiny a 4 km od Rychnova nad Kněžnou v Královehradeckém kraji. „Projekt má pravomocné stavební povolení a v současné době hledáme pro průmyslový park vhodné nájemce či zájemce o koupi. Podle jejich požadavků projekt můžeme dále upravit do koncové podoby,“ popisuje Zuzana Bajgarová, ředitelka mezinárodní developerské skupiny ANTRACIT pro Českou republiku a Slovensko.

Průmyslový park v Solnici se rozkládá na území o rozloze 35 679 m2 a nájemcům může nabídnout dvě samostatné haly s celkovou plochou 17 269 m2 navržených s energetickým štítkem B. Jednu o rozloze 9 368 m2, druhou pak o rozloze 7 325 m2. Obě haly doplňuje administrativní zázemí. Park je velmi dobře dopravně situován, kromě přímého napojení na silnici I/14 je také lemován cyklostezkou propojující blízká města.

Druhý projekt ANTRACIT Chotoviny je situovaný v areálu o rozloze 67 254 m2 na západním okraji obce Chotoviny, blízko dálnice D3 a s výbornou dostupností do Prahy. Průmyslový park má vydáno právoplatné územní rozhodnutí, dle kterého dovoluje výstavbu tří samostatných hal s celkovou zastavěnou plochou 23 425 m2. První a druhá hala mají každá 7 780 m2, třetí hala nabízí 7 865 m2. „V současné době zpracováváme dokumentaci pro stavební povolení. Samotné zahájení výstavby předpokládáme v 2. polovině roku 2024 a otevření parku pak počátkem roku 2025. Prostory se dají využít pro lehký průmysl nebo skladování. Všechny objekty jsou jednopodlažní a lze je variabilně rozdělit na několik nájemních jednotek,“ doplňuje Zuzana Bajgarová.

Zdroj: Antracit

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.