Skupina Geis v roce 2023 výrazně rostla

20.06.2024 | Logistický HYDEPARK

Skupina Geis v roce 2023 díky přelomové akvizici významně rostla a dosáhla obratu 1,89 miliardy eur. Česká část skupiny i přes obtížné podmínky na trhu vygenerovala obrat přes 5 miliard korun, slovenská potom 83 miliónů eur. Nyní se celá skupina soustředí na další prohlubování spolupráce s Quehenberger Logistics.

Historický růst – toho skupina Geis dosáhla většinovým převzetím společnosti Quehenberger Logistics v uplynulém finančním roce 2023. Zatímco v roce 2022 skupina zaznamenala obrat ve výši 1,335 miliardy eur, v roce 2023 tato hodnota vzrostla na 1,89 miliardy eur. Skupina Geis nyní zaměstnává přibližně 9 700 pracovníků ve 13 zemích.

V České republice dokázala skupina Geis i navzdory výrazně nepříznivému vývoji na trhu potvrdit svoji silnou pozici mezi leadery logistického trhu a dosáhla obratu přes 5 miliard korun, na Slovensku téměř 83 miliónů eur. Daniel Knaisl, jednatel Geis CZ, SK a PL to komentuje: „Takový výsledek v nelehkém období ekonomického poklesu potvrzuje dlouhodobou stabilitu naší společnosti, která je klíčovým prvkem pro dosahování úspěchu v našem regionu.“

Dobré výsledky navzdory obtížnému tržnímu prostředí

Určité segmenty logistiky sice zaznamenaly pokles, ale díky růstu v ostatních oblastech se společnosti Geis podařilo dosáhnout dobrých výsledků. Geis nabízí široké spektrum logistických služeb, což jí umožňuje diverzifikovat své portfolio a úspěšně reagovat na tržní výzvy.

Obtížné tržní podmínky s klesajícími objemy a nízkými přepravními sazbami v důsledku pokračujícího hospodářského poklesu se projevily zejména v segmentu Air + Sea. Po boomu souvisejícím s pandemií v letech 2021 a 2022 zásadně poklesly sazby za nákladní dopravu u námořních a leteckých společností.

Segment silniční přepravy zaznamenal v důsledku ekonomické situace stagnaci tržeb, ale celkově zůstal na dobré úrovni. Segment skladových logistických služeb, v němž skupina Geis nabízí svá smluvní logistická řešení, dosáhl ve skupině Geis dvouciferného procentuálního nárůstu tržeb – k tomu přispěly nové projekty a prodloužení stávajících kontraktů. Společnost Geis hodlá oblast skladové logistiky rozvíjet i v budoucnu.

Pokračování procesu transformace

Před rokem převzala skupina Geis většinový podíl ve společnosti Quehenberger Logistics. Tato dosud největší akvizice v historii Geis otevírá oběma společnostem mnoho nových perspektiv. Skupina Geis tímto převzetím dokončila důležitý krok ve své strategii expanze do jihovýchodní Evropy. „Významně jsme rozšířili naši přítomnost na těchto trzích a naši zákazníci mohou využívat vysoce profesionální síť i v tomto regionu,“ říká Knaisl. Firmy společně rozvíjí a realizují společnou strategii a prosazují princip „Best of both“ ve všech nabízených službách. Společně plánují také intenzivně investovat do udržitelnosti, digitalizace a automatizace, ale i do pozemků a budov.

Zdroj: Geis

DACHSER zrychluje dopravu mezi Velkou Británií a EU

Nová celní služba Smart Border Connect umožňuje srovnatelnou dobu tranzitu všeobecného nákladu jako před Brexitem. Britským vývozcům tak DACHSER díky své nové celní službě Smart Border Connect umožňuje hladší přístup na jednotný trh EU. Inteligentní logistické řešení zjednodušuje a urychluje celní odbavení, a tím snižuje náklady na vývoz.

Jacobs Douwe Egberts vsází v Česku na biopalivo HVO, uhlíková stopa se snížila o 90 %

Jacobs Douwe Egberts (JDE), světový výrobce kávových produktů a čajů s továrnou ve Valašském Meziříčí, využívá od března tohoto roku pro přepravu svých produktů syntetickou naftu HVO. Jde o prémiové ekologické palivo nové generace, které se vyrábí čistě z odpadu, především z použitých rostlinných olejů. V porovnání s běžnou naftou má vynikající výsledky – snižuje emise CO2 až o 90 %, bez rozdílu ve spotřebě kamionů.

Raben otevřel přímé spojení do Británie z Eurohubu v Rokycanech. České depo zredukovalo emise přepravy o 5,5 %

Evropská logistická společnost Raben nově otevřela přímou linku z rokycanského Eurohubu, hypermoderního logistického depa, do britského Dartfordu. Dojde tak k výraznému zrychlení i zlevnění přepravy mezi oběma zeměmi. Logistická centra zefektivňují dopravu po Evropě, čímž spolu se zaváděním paliva HVO100 přispívají k ekologičtější logistice.