Slavnostní otevření: Jungheinrich oficiálně otevírá svůj nový výrobní závod v Chomutově

10.10.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost Jungheinrich dnes v Chomutově slavnostně otevírá svůj nejnovější závod na výrobu manipulační techniky. Z areálu o rozloze 37 000 metrů čtverečních, který se nachází asi 85 kilometrů severozápadně od Prahy, udělá společnost v budoucnu centrum výroby vozíků s výsuvným sloupem.

V rámci projektu za 60 milionů EUR vznikne více než 350 nových pracovních míst. Již v červnu zahájila společnost Jungheinrich v Chomutově výrobu prvního typu vozíku – retraku ETV 216i. Tento závod je nejnovějším z 12 výrobních závodů společnosti Jungheinrich po celém světě a stává se ústředním prvek zvyšování efektivity a ziskovosti v rámci Strategie 2025+.

Sabine Neuß, technická ředitelka ve společnosti Jungheinrich AG, říká: “Nový závod v Chomutově je jedním z nejmodernějších výrobních závodů pro vysokozdvižné vozíky na světě, který posune naši výrobu na vyšší úroveň. Rozšiřujeme naši výrobní kapacitu v rámci výrobní sítě v Evropě s cílem zajistit i v budoucnu uspokojení neustále rostoucí poptávky po naší manipulační technice.“

Počínaje modelem ETV 216i bude do závodu v Chomutově postupně přesunuta celá výroba vozíků s výsuvným sloupem. Jiří Rösner, ředitel chomutovského závodu společnosti Jungheinrich, dodává: „Jsme rádi, že se můžeme stát součástí rodiny Jungheinrich a pokračovat v Chomutově v psaní úspěšného příběhu retraků. Náš tým se nadále rozrůstá, aby se tato vize stala skutečností.“

Foto: Jungheinrich

Od svého uvedení na trh před téměř pěti lety se model ETV 216i stal nejprodávanějším modelem společnosti Jungheinrich. Díky revolučnímu designu se tento vozík vyznačuje lepší ergonomií a je podstatně kompaktnější než ostatní retraky. ETV 216i je první retrak na světě s plně vestavěnou lithium-iontovou baterií a byl vyvinut v Norderstedtu.  Po přestěhování výroby do Chomutova využije společnost Jungheinrich kapacitu, která se v závodě v Norderstedtu uvolní, k rozšíření svého výrobního portfolia o náhradní díly pro další vychystávací vozíky.

Při projektování nového závodu v Chomutově kladla společnost Jungheinrich zvláštní důraz na efektivitu a udržitelnost. Celý závod, od pracovišť až po komplexní výrobní zařízení, využívá nejmodernější technologie. Kromě plně automatizovaného centra pro detailní zpracování kovů je například vybaven inovativní lakovací linkou, která současně spotřebovává méně energie i materiálu pro vysoce kvalitní práškové lakování. Výroba a montáž s digitálním asistenčním systémem mají za cíl zajistit efektivitu a kvalitu procesů. Toho je mimo jiné dosaženo využitím umělé inteligence.

Závod v Chomutově je energeticky efektivní a optimalizovaný z hlediska emisí CO2. Tím je nejen nejnovější, ale také nejudržitelnější, jaký kdy společnost Jungheinrich postavila. Kromě využívání ekologické elektřiny a instalace tepelných čerpadel zajišťuje další úspory energie speciální tepelná izolace v prostorách kanceláří. Společnost Jungheinrich dokázala snížit spotřebu vody pomocí zařízení na sběr dešťové vody. Kromě toho se závod nachází na 1,5hektarové zelené ploše s původními keři a stromy a přispívá tak k podpoře místní biologické rozmanitosti.

Společnost Jungheinrich otevřela svou první prodejní jednotku v České republice v roce 1992. Zde je společnost zastoupena kromě nového závodu třemi pobočkami a celkově zaměstnává více než 360 lidí. V České republice je Jungheinrich uznáván jako jeden z nejlepších dodavatelů vysokozdvižných vozíků.

Zdroj: Jungheinrich

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.