Společnost Panattoni předala Amazonu k užívání nový výrobní závod u Chomutova

18.05.2023 | Logistický HYDEPARK

Hala v Panattoni Parku Chomutov North je již čtvrtým projektem v pořadí, který Amazon od Panattoni v České republice převzal. Celý projekt Panattoni Parku Chomutov North, který financuje investiční skupina RSJ, vyniká rozsáhlou investicí do podpory biologické rozmanitosti i v širším okolí průmyslové zóny. Šetrností k životnímu prostředí se pyšní i samotná hala, což potvrzuje její aspirace na hodnocení Excellent v rámci certifikace BREEAM New Construction.

Developerská společnost Panattoni postavila pro Amazon nový výrobní závod u Chomutova, který bude sloužit pro automatizovaný potisk triček a zakázkovou výrobu doplňků v rámci programu „Amazon Merch on Demand“ pro český i zahraniční trh. Rozloha provozu Amazonu v části haly A činí téměř 15 000 metrů čtverečních. Společnost Amazon v České republice již provozuje distribuční centra v Dobrovízi u Prahy a v Kojetíně na Přerovsku. Jde dokonce již o čtvrtou budovu, kterou v posledních deseti letech Amazon od Panattoni v Česku převzal.

„Společnost Panattoni je pro nás v oblasti budování nových center dlouhodobým a spolehlivým partnerem. Díky jejich rozsáhlé expertize můžeme našim zaměstnancům poskytnout moderní a bezpečná pracoviště odpovídající kvality. To se týká i nové haly u Chomutova a my dosavadní spolupráci velmi oceňujeme,“ říká Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon pro Českou republiku.

„Důvěra společnosti Amazon, pro kterou Panattoni ve světě buduje průmyslové nemovitosti již od roku 1999, nás velmi těší a současně zavazuje. Pronajímatelná plocha pro Amazon se v České republice po dokončení budovy v Panattoni Parku Chomutov North rozrostla na celkových téměř 355 000 m2. Společným znakem všech hal pro Amazon je důraz na udržitelnost, minimální energetické nároky a skvělé zázemí pro zaměstnance, o čemž svědčí i vysoké cílové hodnoty certifikace BREEAM New Construction,“ říká Jiří Zita, obchodní ředitel společnosti Panattoni.

„Máme radost, že do naší haly přichází tak prestižní nájemce. Přejeme Amazonu hodně úspěchů. Pro Chomutovsko je to další signál, že tamní průmyslová transformace jde správným směrem,“ komentuje předání haly Lukáš Musil, člen představenstva investiční skupiny RSJ.

Prvním nájemcem, který si převzal letos v březnu své výrobní prostory v Panattoni Parku Chomutov North, je německý dodavatel intralogistických řešení Jungheinrich. Ten zde rozšířil své evropské výrobní kapacity vysokozdvižných vozíků.

„Zájem nájemců z celého světa o expanzi výroby na Chomutovsko je výbornou zprávou pro tuto oblast, která je historicky spjata s těžbou uhlí. Celý region čeká v následujících letech nutná hospodářská restrukturalizace na modernější typ průmyslu, který bude šetrnější k životnímu prostředí. Panattoni Park Chomutov North nyní nabízí posledních 39 000 m2 pronajímatelné plochy v areálu, který obsadil výrobní program společností Jungheinrich a Amazon. Osobně mě těší, že projekt vznikl v úzké spolupráci s místními samosprávami,“ říká Klára Sobotková, ředitelka regionálního rozvoje ve společnosti Panattoni.

Panattoni Park Chomutov North se pyšní rozsáhlou investicí do podpory biologické rozmanitosti i v okolí průmyslové zóny. Biokoridor s výsadbou zeleně o rozloze 1,5 hektaru se skládá ze dřevin stromového i keřového patra s důrazem na původní druhy. Vysazeno bylo téměř 450 stromů a přes 12 000 keřů. Prostor zůstane neoplocen, přirozeně tak naváže na revitalizaci přilehlých břehových porostů. Na vhodných místech jsou vyhloubeny tůňky pro zvýšení místní druhové rozmanitosti. Z doplňujících opatření lze zmínit luční porosty, budky pro různé druhy ptactva i netopýrů či zídka pro plazy (zejména pro chráněnou ještěrku, která byla i během stavebních prací pod dohledem bio dozoru) a hmyzí hotel.

Zdroj: Fleishman

STILL v Hamburku spustil první výrobní linku na systémy palivových článků

Společnost STILL, která je jedním z předních dodavatelů intralogistických řešení, v Hamburku slavnostně spustila první výrobní linku na 24V systémy palivových článků. STILL se tak v oblasti intralogistiky stal prvním výrobcem v Evropě, který může nabídnout vlastní systém vodíkových palivových článků.

CTP v úspěšném tempu – uzavírá významné transakce a optimisticky hledí do roku 2024

CTP v roce 2023 dosud uzavřel smlouvy na pronájem prostor v průmyslových nemovitostech o celkové rozloze přes 400 tisíc metrů čtverečních, z toho více než 10 nájemních smluv na prostory větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Největší transakcí se stala smlouva na prodloužení pronájmu prostor o velikosti téměř 54 tisíc metrů čtverečních v CTParku Bor.

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.