Stavět „hloupé“ průmyslové nemovitosti již nestačí

05.09.2023 | Logistický HYDEPARK

Moderní logistika se neobejde bez kvalitních areálů, které jsou flexibilní a přizpůsobí se provozním požadavkům nájemců. To je možné jen díky využití moderních technologií a digitalizaci, vysvětluje Jan Palek, ředitel developerské společnosti GLP: „Naše logistické, průmyslové a obchodní parky jsou postaveny tak, aby flexibilně reagovaly na měnící se požadavky klientů. V tom nám velmi pomáhá digitalizace a virtualizace.“

Pomocí tzv. digitálního dvojčete, jenž využívá technologie BIM (Building Information Management), je společnost GLP schopna rychleji a lépe spravovat i rozsáhlé developmenty. „Pomocí stovek senzorů umístěných v jednotlivých provozech můžeme prostřednictvím digitálního dvojčete okamžitě reagovat na servisní události a plánovat pravidelnou údržbu. Využití digitálního dvojčete při správě budov zjednodušuje hlášení servisních zásahů, zkracuje dobu jejich provedení a preventivně zabraňuje poruchám,“ vysvětluje Jan Palek.

Data ze senzorů jsou zároveň k dispozici nájemcům budov, kteří je mohou využít k efektivnějšímu využívání svých provozů: mají přehled o vnitřní teplotě, využívání nakládacích bran, spotřebách energií, hospodaření s vodou a dalších provozních údajích. „To jim umožňuje například optimalizovat spotřebu energií a výrazně tak ušetřit,“ uzavírá Jan Palek, ředitel developerské společnosti GLP.

Zdroj: GLP

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.