STILL v Hamburku spustil první výrobní linku na systémy palivových článků

07.12.2023 | Logistický HYDEPARK

Společnost STILL, která je jedním z předních dodavatelů intralogistických řešení, v Hamburku slavnostně spustila první výrobní linku na 24V systémy palivových článků. STILL se tak v oblasti intralogistiky stal prvním výrobcem v Evropě, který může nabídnout vlastní systém vodíkových palivových článků.

Dr. Florian Heydenreich, executive vice president sales & service STILL EMEA, společně se senátorkou pro hospodářství a inovace Svobodného a hanzovního města Hamburk Dr. Melanií Leonhardovou a profesorem Dr. Klausem Bonhoffem, vedoucím oddělení pro základní příležitosti na spolkovém ministerstvu digitalizace a dopravy, slavnostně spustili novou linku na výrobu 24V systémů palivových článků. Provoz se nachází v hamburském výrobním závodu společnosti STILL, ve kterém bude probíhat sériová produkce palivových článků pro skladovou techniku, a to od výroby jednotlivých komponent přes kompletní systémy palivových článků až po speciálně navržené závěrečné testy.

STILL v Hamburku spustil první výrobní linku na systémy palivových článků

Společnost STILL se projektům a iniciativám pro rozvoj vodíkové technologie věnuje již řadu let a je tak nyní jediným výrobcem z oblasti intralogistiky, který produkuje vlastní systémy palivových článků a jako volitelnou výbavu je integruje do svých vozíků.

„Jako průkopník v intralogistice považujeme odvážnou a důslednou podporu změn energetické koncepce za svou povinnost. Rozhodující roli přitom hraje rozvoj vodíkové technologie jako bezemisního systému pohonu, který šetří přírodní zdroje,“ říká Dr. Heydenreich, a pokračuje: „Na této důležité cestě jsme nyní učinili velký krok vpřed a použití systémů palivových článků je pro naše zákazníky od této chvíle blíže než kdy dřív.“

Aby si mohli technologii vodíkového pohonu otestovat i zákazníci s menšími flotilami vozíků, nabídne STILL od prvního čtvrtletí roku 2024 také mobilní vodíkovou plnicí stanici pro tankování vodíku a vozíky poháněné palivovými články jako pronájemní řešení. Zákazníci tak budou mít možnost v reálných provozních podmínkách a bez jakýchkoli omezení po dobu přibližně čtyř týdnů testovat technologii palivových článků.

Rozšíření portfolia a výrobních kapacit

Společnost STILL i nadále investuje do vodíkové technologie v intralogistice. V koncernu se například pracuje na vývoji 48V systému palivových článků, který se bude rovněž vyrábět ve výrobním závodě v Hamburku. Do budoucna STILL plánuje také rozšíření produkčních kapacit a již nyní na to stávající linky postupně připravuje.

Zdroj: PR Clinic

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.