Udržitelný průmyslový park Green Park Piešťany je dokončený a plně obsazený

28.03.2024 | Logistický HYDEPARK

Slovenská stavební společnost HSF System SK, která patří do holdingu PURPOSIA Group, oznámila úspěšné dokončení projektu Green Park Piešťany pro developera GARBE Industrial Real Estate. Generální zakázka zahrnovala výstavbu dvou budov s celkovou rozlohou více než 27 000 m2.

Realizace zeleného a udržitelného průmyslového parku Green Park Piešťany probíhala od října 2021 ve dvou etapách. „Těší nás, že jsme mohli být součástí projektu, který patří mezi špičku v oblasti zelených řešení nejen na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích,“ říká Tomáš Kosa, ředitel mezinárodní stavební skupiny HSF System, jejíž součástí je i slovenská společnost HSF System SK.

Moderní průmyslový komplex tvoří dvojice budov s celkovou rozlohou více než 27 000 m2. Začátkem roku 2024 byla dokončena budova skladištních, výrobních a administrativních prostor o rozloze přibližně 19 000 m2. Nájemcem je společnost GPV, druhá největší evropská společnost poskytující služby v oblasti výroby elektroniky. První budova o rozloze 8 000 m2 byla uvedena do provozu v roce 2022. Jejím dlouhodobým nájemcem je přední outsourcingová společnost NAUT GROUP SK.

Zelený park je napojený na vlastní zdroj pitné vody, má rekuperační jednotky na vytápění nebo chlazení skladových prostor, místní fotovoltaický zdroj a na splachování využívá dešťovou vodu. Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GARBE pro Českou republiku a Slovensko, dodává: „Snažíme se držet krok se světovými trendy v oblasti ekologického stavitelství a energetického managementu. Udržitelnost a uhlíkově neutrální provoz námi budovaných průmyslových parků je pro nás důležitou a dlouhodobou hodnotou.“

Strategicky umístěný Green Park Piešťany poskytne stovkám zaměstnanců vynikající pracovní podmínky a zároveň přispěje k rozvoji celého regionu. Park se nachází pouhých 300 metrů od výjezdu z dálnice a nabízí snadnou dostupnost do Bratislavy, Žiliny a na další trhy ve střední a východní Evropě.

Zdroj: HSF System

Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Martin Marek: Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování? Nakupování potravin z domova pomáhá snížit uhlíkovou stopu

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, je jednou z nejdéle existujících globálních ekologických inciativ, která usiluje o pozitivní změnu v ochraně životního prostředí. K příležitosti již 44. výročí od jeho začátku v roce 1970 se v tomto článku zaměřím na udržitelnost rozvozu potravin a budoucnost městské logistiky.