Urbanity získalo stavební povolení na unikátní kampus v Bruntále. Netradiční areál nabídne úsporné výrobní haly, služby pro obyvatele i jedinečnou architekturu

21.06.2024 | Logistický HYDEPARK

Nemovitostní skupina Urbanity získala stavební povolení na výstavbu průmyslového areálu v Bruntále. Bude se jednat již o druhý výrobní kampus skupiny Urbanity, který si stejně jako ten v Tachově bude zakládat na úspornosti, kvalitním pracovním prostředí, jedinečné architektuře i úzké spolupráci s představiteli města a místními obyvateli. Součástí jsou čtyři mimořádně úsporné budovy, které poskytnou celkem 53 600 m² ploch k pronájmu. Areál opět počítá s občanskou vybaveností a s dostatkem zeleně a přírodních prvků. Architektem projektu je ateliér JA architekti a investice se bude pohybovat v řádech miliard korun, přičemž projekt by měl být dokončen do tří let.

Urbanity Campus Bruntál bude dalším průmyslovým areálem nové generace, který je integrální součástí města a poskytne služby nejen zaměstnancům, ale také místním komunitám. Kampus vznikne na místě současného brownfieldu mezi výpadovkami na Opavu a Krnov. Součástí projektu je také vybudování nové příjezdové komunikace do areálu, která přinese zklidnění dopravy v přilehlé rezidenční oblasti. Hlavní budova o velikosti 36 000 m2 může na přání klienta dosahovat výšky až 20 metrů, čímž je připravena pro automatizovaný a robotizovaný provoz a zbylé 3 budovy o velikosti 3 300 – 10 000 m2 jsou vhodné také pro regionální výrobní firmy.

Architektonické ztvárnění projektu bude moderní, neotřelé a zároveň se snaží co možná nejcitlivěji navázat na místní prostředí. Průmyslový charakter regionu bude reflektovat použití kortenu na fasádách budov. Veřejná prostranství jsou záměrně – oproti přísné geometrii hal – pojata volnou organickou formou a mají vybízet k odpočinku a působit uvolněně.

„Velmi nás těší, že se můžeme pustit do budování Urbanity Campusu Bruntál. Věřím, že jsme připravili velmi kvalitní a inovativní projekt poskytující příjemné pracovní prostředí v regionu, který nabídne širokou škálu podpůrných služeb nejen pro zaměstnance, ale i pro veřejnost. Pokračujeme ve výstavbě mimořádně hospodárných budov s chytrými energetickými řešeními,“ vysvětluje Roland Hofman, spoluzakladatel a CEO společnosti Urbanity.

Stejně jako v Tachově, bude areál aspirovat na komplexní certifikaci, a i zde má být k dispozici občanská vybavenost zahrnující například relax zóny, kantýnu či veřejné služby. Zároveň se počítá s velkorysou výsadbou zeleně a budováním nové infrastruktury včetně nové autobusové zastávky.

ZDroj: Urbanity

DACHSER zrychluje dopravu mezi Velkou Británií a EU

Nová celní služba Smart Border Connect umožňuje srovnatelnou dobu tranzitu všeobecného nákladu jako před Brexitem. Britským vývozcům tak DACHSER díky své nové celní službě Smart Border Connect umožňuje hladší přístup na jednotný trh EU. Inteligentní logistické řešení zjednodušuje a urychluje celní odbavení, a tím snižuje náklady na vývoz.

Jacobs Douwe Egberts vsází v Česku na biopalivo HVO, uhlíková stopa se snížila o 90 %

Jacobs Douwe Egberts (JDE), světový výrobce kávových produktů a čajů s továrnou ve Valašském Meziříčí, využívá od března tohoto roku pro přepravu svých produktů syntetickou naftu HVO. Jde o prémiové ekologické palivo nové generace, které se vyrábí čistě z odpadu, především z použitých rostlinných olejů. V porovnání s běžnou naftou má vynikající výsledky – snižuje emise CO2 až o 90 %, bez rozdílu ve spotřebě kamionů.

Raben otevřel přímé spojení do Británie z Eurohubu v Rokycanech. České depo zredukovalo emise přepravy o 5,5 %

Evropská logistická společnost Raben nově otevřela přímou linku z rokycanského Eurohubu, hypermoderního logistického depa, do britského Dartfordu. Dojde tak k výraznému zrychlení i zlevnění přepravy mezi oběma zeměmi. Logistická centra zefektivňují dopravu po Evropě, čímž spolu se zaváděním paliva HVO100 přispívají k ekologičtější logistice.