VertiFlex posiluje svou pozici integrátora logistických řešení a navazuje strategické
partnerství s Geek+

24.02.2023 | Logistický HYDEPARK

Automatizace v logistice je v posledních letech často diskutovaným tématem a názorů na její nasazení napříč průmyslovými odvětvími je celá řada. Společnosti dnes však nevidí automatizaci interních logistických procesů jen jako nástroj pro vyšší efektivitu provozu nebo úsporu provozních nákladů v této oblasti. Stále více firem vnímá automatizaci a robotizaci ve skladech jako řešení otázky nedostatku personálu pro manuální operace v budoucnu.

VertiFlex je velmi dynamicky se rozvíjející ryze českou společností a specializuje se na integrace logistických technologií s důrazem na automatizaci provozu. VertiFlex stojí na třech základních pilířích.

  • Prvním pilířem je filosofie firmy a tým lidí, kteří mají mnohaleté celoevropské zkušenosti v automatizaci skladů a intralogistiky.
  • Druhý pilíř představuje vlastní unikátní software VertiNode Ai pro automatizovanou logistiku, postavený na nejnovějších technologiích umělé inteligence.
  • Třetím pilířem jsou strategická partnerství s předními dodavateli automatizace v logistice.

A právě v této oblasti VertiFlex posílil svou pozici integrátora logistických řešení a navázal nové strategické partnerství s předním dodavatelem robotických technologií pro logistiku, společností Geek+. Tento krok upevní pozici Vertiflexu v rychle se rozvíjejícím sektoru automatizovaných logistických řešení, zejména v oblasti robotizace. Nové partnerství přinese více možností pro navržení vhodných řešení automatizace a jejich ideální integrace do efektivně fungujícího logistického celku s perspektivní návratností investic.

„Na trhu je řada výrobců a dodavatelů v oblasti automatizace logistických provozů. Naším cílem není nabízet vše. Naším cílem je přinést zákazníkovi maximálně efektivní systém s vysokou přidanou hodnotou funkční integrace do jednoho celku, jehož operace jsou koordinovány sofistikovaným softwarem s umělou inteligencí“, říká Managing Partner společnosti VertiFlex, Bohumil Tejnický.

VertiFlex bude s firmou Geek+, stejně jako s ostatními partnery, spolupracovat na logistických řešeních pro širokou škálu průmyslových odvětví od výroby až po ecommerce, s důrazem na optimalizaci řízení skladu, zvýšení efektivity a snížení nákladů provozu.

Podle jednatele společnosti VertiFlex, Pavla Krause, je toto partnerství důležitým krokem pro obě společnosti. VertiFlex posiluje své postavení na trhu a stává se významným hráčem na trhu robotizovaných skladových systémů. Geek+ získává v regionu střední Evropy silného a dynamicky rostoucího partnera s vynikajícími schopnostmi v oblasti integrace a implementace komplexních logistických řešení. Partnerství přinese nové možnosti inovativních řešení pro zákazníky, kteří hledají cestu ke zlepšení svých logistických procesů a zvýšení efektivity skladových operací.

Zdroj: VertiFlex

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.