Vysoká škola ekonomická má 19 nových držitelů logistických certifikátů

08.12.2023 | Logistický HYDEPARK

V čtvrtek 30.11.20203 proběhlo na VŠE v Praze slavnostní předání mezinárodního profesního certifikátu Evropské logistické asociace (ELA), pro jejichž získání museli absolventi vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství splnit náročná kvalitativní kritéria s vazbou na jejich hodnocení při úspěšném absolvování této specializace.

Úspěšní absolventi obdrželi z rukou předsedy Národní akreditační rady Ing. Kamila Slavíka certifikáty ELA cELog. Při předávání certifikátů byl také přítomen rektor Vysoké školy logistiky a prezident České logistické asociace profesor Václav Cempírek, rektor VŠE docent Petr Dvořák, děkan FPH profesor Jiří Hnilica a vedoucí Katedry logistiky docent Radek Novák.

„Blahopřeji čerstvým držitelům certifikátu ELA cELOG, které Evropská logistická asociace uděluje nejlepším studentům akreditovaných vysoký škol se zaměřením studia na logistiku a dodavatelský řetězec. Věřím, že dosažené znalosti využijí a budou je i nadále úspěšně rozvíjet v praxi ve výrobních a logistických firmách,“ oceňuje studenty Ing. Kamil Slavík.

Česká logistická asociace (ČLA) a Národní certifikační rada (NCR) úspěšné pokračují také v programu certifikačních řízení logistických profesionálů v České republice. Program certifikace ELA (European Logistics Association) je řízen Evropskou Logistickou Asociací.

Zájemci o certifikaci mohou získat podrobné informace na webových stránkách ČLA:

https://czech-logistics.eu/certifikacni-zkousky/

Zdroj: ČLA

Trh průmyslových nemovitostí v Česku je ve špatné kondici

Český trh s průmyslovými nemovitostmi není v dobré kondici, a to jak po stránce reálné obsazenosti, tak výše nájmů. Přestože oficiální statistiky tuto realitu nenaznačují, skutečnost je čím dál patrnější a projevuje se i odlivem potenciálních nájemců do okolních zemí, zejména Polska.

Společnost DHL proměnila distribuční centrum pro Eaton v uhlíkově neutrální provoz

Společnost DHL Supply Chain provozuje od ledna 2024 uhlíkově neutrální distribuční centrum pro společnost Eaton v CTParku Pohořelice. Na přeměně se aktivně podílel developer CTP. Lídr v oblasti smluvní logistiky plánuje postupný přechod na uhlíkovou neutralitu u svých skladů do konce roku 2025 jako jeden z hlavních kroků k dosažení cílů společnosti v oblasti udržitelného rozvoje. Po tomto roce již budou mít neutrální bilanci emisí CO2 všechna distribuční centra DHL Supply Chain v Česku.