Zalando Logistics slaví výročí

13.09.2023 | Logistický HYDEPARK

Tři německá logistická centra Zalanda oslavila v srpnu výročí uvedení do provozu.

Logistika je součástí DNA společnosti Zalando stejně jako móda a technologie. Právě zaměstnanci logistiky Zalando zajišťují, že přibližně 51 milionů zákazníků Zalanda obdrží každý den rychle a spolehlivě své zásilky. Společnost Zalando má evropskou logistickou síť, která zahrnuje dvanáct pracovišť v sedmi zemích, jež se zaměřují především na vyřizování objednávek zákazníků. Tři z těchto logistických center se nacházejí v Německu, ve městech Erfurt, Mönchengladbach a Lahr. Každé z nich bylo oficiálně otevřeno ve stejný den, 1. srpna, a každoročně společně slaví své narozeniny. Erfurt je nejstarší pobočkou prodejce a slaví jedenáct let, následuje Mönchengladbach, který letos slaví desáté narozeniny. Pobočka Zalando v Lahru ve Schwarzwaldu je v současnosti nejmladší ze všech německých poboček a je jí sedm let.

Zaměstnancem od samého počátku

„Bylo mi jasné, že v Mönchengladbachu budujeme obrovský areál,“ říká Jens Karnstädt, který nastoupil v roce 2013 jako jeden z prvních 85 zaměstnanců logistického centra v Severním Porýní-Vestfálsku. „Věděl jsem, že tohle je moje šance, jak se prosadit.“ A tak Jens, tehdy vedoucí týmu, pomáhal stavět první kancelářské stoly. Od té doby se stal vedoucím provozu a je zodpovědný za více než 80 zaměstnanců.

To, co začalo v roce 2008 s regály ve společném berlínském bytě, dnes pokrývá logistickou plochu o rozloze více než milionu metrů čtverečních po celé Evropě. Jen dopravní technika Zalanda v Erfurtu, Mönchengladbachu a Lahru měří dohromady asi 400 kilometrů. To zahrnuje všechny dopravníkové pásy a stroje, které přepravují zboží a balíky přes logistická centra.

Jens Karnstädt. Foto: Zalando SE

Cesta fashion výrobku

Od objednávky až po dodání prochází zboží několika odděleními v jednom z logistických center, než může být odesláno zákazníkům: Nejprve zaměstnanci v oddělení příjmu zboží přijmou dodané zboží na paletách a odvezou je do tzv. receiveru. Tam je každému výrobku přidělen vlastní čárový kód Zalando, pomocí něhož je možné jej jednoznačně přiřadit. Odtud je zboží v oranžových krabicích převezeno do prostoru, kde je uskladněno. Rychloobrátkové položky se přepravují přes logistické centrum přes třídič pytlů, kde se ukládají přímo do těchto pytlů. Když zákazník zadá objednávku, jsou položky odebrány z regálů nebo pytlů, shromážděny a přepraveny do oblasti třídění nebo balení, kde jsou výrobky přiřazeny k jednotlivým objednávkám a zabaleny k expedici. Poté hotové balíky putují do expediční oblasti, kde jsou připraveny k přepravě.

Pohled do zákulisí

Německá logistická centra Zalando se pravidelně účastní akcí, které zájemcům ukazují 130 000 m2 logistického střediska.

„Letos na jaře jsme společně s kolegy z Erfurtu a Lahru mohli po přestávce spojené s pandemií konečně opět otevřít dveře studentům, místním partnerům a potenciálním zájemcům,“ říká Sarah Schmitz, týmová asistentka a organizátorka „Dne dodavatelského řetězce“ ve skladu v Mönchengladbachu. „Rádi nabízíme návštěvníkům možnost nahlédnout do zákulisí a vysvětlit jim, odkud jejich zásilky vlastně pocházejí.“

Zdroj: Zalando SE

LogEx Logistics zajistí doprovodné vozy na Tour de France

Spediční společnost LogEx Logistics bude jako jediná česká firma díky vítězství ve výběrovém řízení na prestižních cyklistických závodech Tour de France zajišťovat doprovodné vozy, které budou vybaveny regály a servisními potřebami. LogEx Logistics vnímá možnost být součástí těchto celosvětově sledovaných závodů velmi prestižně.

Goodyear na Le Mans: logistika největšího závodu motoristického sportu

Letošní závodní sezóna bude pro společnost Goodyear nejnáročnější od jejího návratu na Le Mans v roce 2020. Goodyear bude totiž letos spolu s 16 vozy LMP2, které se zúčastňují závodů na celém světě, například v seriálech European Le Mans Series nebo Asian Le Mans Series, pneumatikami zásobovat i nabité startovní pole 23 vozů kategorie LMGT3, jež které na okruh vyjedou vůbec poprvé.

V GymBeam se o objednávky postarají roboti. Automatizovaný sklad vybuduje Element Logic

Společnost Element Logic začne v červnu pro giganta v oblasti fitness a zdravého životního stylu GymBeam implementovat automatizované skladové řešení pomocí systému AutoStore. Sklad v městské části Košice-Barca bude obsluhovat 32 robotů řady R5 PRO, kteří zvládnou pracovat nonstop, a to díky inovativnímu systému dobíjení. V novém robotickém skladu budou vychystávací porty umístěny nad sebe, čímž se výrazně zvýší jeho výkon. Jedná se o inovativní způsob, který sklad firmy GymBeam odlišuje od ostatních realizací AutoStore na českém i slovenském trhu. Implementace bude dokončena na konci srpna a umožňuje jednoduché rozšíření i do budoucna.