Zásilkovna otevřela své největší depo na Moravě. Na 12 000 m2 zde denně roztřídí až 120 000 zásilek. Na depu bude pracovat téměř 400 lidí

01.08.2023 | Logistický HYDEPARK

Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost patřící do skupiny Packeta, otevřela své největší depo na Moravě, které má rozlohu 11 844 m2 a nachází se v areálu GLP Park Brno Holubice. Hlavním cílem nového depa je zvýšit efektivnost svozů a rozvozů v oblasti jižní Moravy. Měsíčně zde zaměstnanci odbaví přes 1,7 milionů zásilek, v sezóně až 2,5 milionů zásilek. Celková investice do depa dosáhla 17,2 milionů korun. V České republice má Zásilkovna 17 dep s celkovou plochou více než 78 000 m2.

Skupina Packeta si i v letošním roce udržuje dvouciferný meziroční růst. V prvním pololetí 2023 dosáhla obratu 3,2 miliardy korun.  Ve srovnání s rokem 2022 jde o 21,6 % nárůst. Počet přepravených zásilek dosáhl téměř 50 milionu, meziročně jde o navýšení o 22,5 %.

„Naši depovou síť se snažíme neustále přizpůsobovat potřebám zákazníků. Vylepšujeme provozy v rámci dep a ladíme jejich rozložení i umístění tak, abychom zajistili špičkový servis a maximální rychlost pro průchod zásilek. Otevření nového moderního depa v Holubicích tak bylo dalším logickým krokem, jak udržet kvalitu doručování zásilek v oblasti jižní Moravy. Záležet jsme si dali také při plánování zázemí pro naše zaměstnance, které je funkční a moderní. Depo Holubice je naší vlajkovou lodí na Moravě, bude zde pracovat až 400 lidí,“ uvádí Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny.

Nové depo v Holubicích má rozlohu 11 844 m2, jeho developerem a provozovatelem je společnost GLP. „Pro Zásilkovnu jsme vybudovali jeden z nejmodernějších areálů pro poskytování sofistikované logistiky a distribuci. Skýtá nadstandardní pracovní prostředí i díky venkovním odpočinkovým zónám a parkovým úpravám včetně komunitního sadu. Areál je také šetrný k životnímu prostředí: dešťová voda je využívána jako užitková, tepelná čerpadla snižují provozní náklady a do budoucna počítáme i s instalací fotovoltaických panelů,“ dodává Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Česko a Slovensko.

Prostory budovy byly pro Zásilkovnu upraveny na míru tak, aby odpovídaly nejvyšším standardům moderního skladování a logistiky. Depo má 44 dodávkových vrat a 12 ramp pro kamióny. Unikátní řešení depa disponuje například prosklenou částí střechy, která umožní průchod denního světla a snižuje tak energetickou náročnost budovy.

Na novém depu bude v sezoně pracovat až 400 zaměstnanců, kteří denně roztřídí 90 000 zásilek, v sezóně až 120 000 zásilek. Celkově depo pojme 300 klecí na třídění zásilek, v sezóně až 500. Díky technologiím skenování zásilek na vstupu a sledování kvality zpracování zásilek je Zásilkovna schopna kontrolovat kvalitu doručení.

Skupina Packeta disponuje celkem 48 depy v Evropě o celkové ploše 122 000 m2, 2 depa (Rudná a Štěrboholy) jsou zcela robotická. Robotizace depa v Holubicích je naplánována na rok 2025.

Zdroj: Zásilkovna

STILL v Hamburku spustil první výrobní linku na systémy palivových článků

Společnost STILL, která je jedním z předních dodavatelů intralogistických řešení, v Hamburku slavnostně spustila první výrobní linku na 24V systémy palivových článků. STILL se tak v oblasti intralogistiky stal prvním výrobcem v Evropě, který může nabídnout vlastní systém vodíkových palivových článků.

CTP v úspěšném tempu – uzavírá významné transakce a optimisticky hledí do roku 2024

CTP v roce 2023 dosud uzavřel smlouvy na pronájem prostor v průmyslových nemovitostech o celkové rozloze přes 400 tisíc metrů čtverečních, z toho více než 10 nájemních smluv na prostory větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Největší transakcí se stala smlouva na prodloužení pronájmu prostor o velikosti téměř 54 tisíc metrů čtverečních v CTParku Bor.