Zásilkovna otevřela své největší depo na Moravě. Na 12 000 m2 zde denně roztřídí až 120 000 zásilek. Na depu bude pracovat téměř 400 lidí

01.08.2023 | Logistický HYDEPARK

Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost patřící do skupiny Packeta, otevřela své největší depo na Moravě, které má rozlohu 11 844 m2 a nachází se v areálu GLP Park Brno Holubice. Hlavním cílem nového depa je zvýšit efektivnost svozů a rozvozů v oblasti jižní Moravy. Měsíčně zde zaměstnanci odbaví přes 1,7 milionů zásilek, v sezóně až 2,5 milionů zásilek. Celková investice do depa dosáhla 17,2 milionů korun. V České republice má Zásilkovna 17 dep s celkovou plochou více než 78 000 m2.

Skupina Packeta si i v letošním roce udržuje dvouciferný meziroční růst. V prvním pololetí 2023 dosáhla obratu 3,2 miliardy korun.  Ve srovnání s rokem 2022 jde o 21,6 % nárůst. Počet přepravených zásilek dosáhl téměř 50 milionu, meziročně jde o navýšení o 22,5 %.

„Naši depovou síť se snažíme neustále přizpůsobovat potřebám zákazníků. Vylepšujeme provozy v rámci dep a ladíme jejich rozložení i umístění tak, abychom zajistili špičkový servis a maximální rychlost pro průchod zásilek. Otevření nového moderního depa v Holubicích tak bylo dalším logickým krokem, jak udržet kvalitu doručování zásilek v oblasti jižní Moravy. Záležet jsme si dali také při plánování zázemí pro naše zaměstnance, které je funkční a moderní. Depo Holubice je naší vlajkovou lodí na Moravě, bude zde pracovat až 400 lidí,“ uvádí Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny.

Nové depo v Holubicích má rozlohu 11 844 m2, jeho developerem a provozovatelem je společnost GLP. „Pro Zásilkovnu jsme vybudovali jeden z nejmodernějších areálů pro poskytování sofistikované logistiky a distribuci. Skýtá nadstandardní pracovní prostředí i díky venkovním odpočinkovým zónám a parkovým úpravám včetně komunitního sadu. Areál je také šetrný k životnímu prostředí: dešťová voda je využívána jako užitková, tepelná čerpadla snižují provozní náklady a do budoucna počítáme i s instalací fotovoltaických panelů,“ dodává Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Česko a Slovensko.

Prostory budovy byly pro Zásilkovnu upraveny na míru tak, aby odpovídaly nejvyšším standardům moderního skladování a logistiky. Depo má 44 dodávkových vrat a 12 ramp pro kamióny. Unikátní řešení depa disponuje například prosklenou částí střechy, která umožní průchod denního světla a snižuje tak energetickou náročnost budovy.

Na novém depu bude v sezoně pracovat až 400 zaměstnanců, kteří denně roztřídí 90 000 zásilek, v sezóně až 120 000 zásilek. Celkově depo pojme 300 klecí na třídění zásilek, v sezóně až 500. Díky technologiím skenování zásilek na vstupu a sledování kvality zpracování zásilek je Zásilkovna schopna kontrolovat kvalitu doručení.

Skupina Packeta disponuje celkem 48 depy v Evropě o celkové ploše 122 000 m2, 2 depa (Rudná a Štěrboholy) jsou zcela robotická. Robotizace depa v Holubicích je naplánována na rok 2025.

Zdroj: Zásilkovna

Emirates začala provozovat lety s udržitelným leteckým palivem (SAF) na londýnském letišti Heathrow

Společnost Emirates převzala na londýnském letišti Heathrow dodávky udržitelného leteckého paliva (SAF) od společnosti Shell Aviation. Ta do konce léta 2024 do sítě čerpací infrastruktury letiště dodá přes 3 000 tun čistého SAF smíchaného s běžným leteckým palivem, kupní smlouva se společností Shell Aviation je tak pro leteckou společnost největší v historii.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.