Zemětřesení v Turecku a Sýrii: Emirates spouští humanitární letecký most pro přepravu nouzové pomoci obětem neštěstí

10.02.2023 | Logistický HYDEPARK

V souvislosti s ničivými zemětřeseními v Turecku a Sýrii zřizuje společnost Emirates spolu s Mezinárodním humanitárním městem (IHC) letecký most, který bude sloužit k přepravě urgentních humanitárních dodávek, zdravotnického materiálu a vybavení na podporu pomoci na místě a pátracích a záchranných akcí v obou zemích.

První zásilky by měly být vypraveny dnes letadly EK 121 a EK 117 a budou se skládat z termo přikrývek a rodinných stanů od UNHCR, následovat bude humanitární náklad Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světového potravinového programu (WFP) se zdravotnickými soupravami a přístřešky koordinovaný IHC v Dubaji.

V následujících dnech budou na palubě Emirates přepraveny další zásilky přikrývek, stanů, přístřeškových souprav, zábleskových světel, ramp pro distribuci vody a traumatologických a pohotovostních zdravotnických souprav.

Emirates spouští humanitární letecký most pro přepravu nouzové pomoci obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii. Zdroj: Emirates

Emirates SkyCargo plánuje v průběhu následujících dvou týdnů vyčlenit nákladní prostor pro přibližně 100 tun zboží humanitární pomoci v rámci svých každodenních letů do Istanbulu. Kritické nouzové zásoby přepravované společností Emirates budou následně doručeny místními organizacemi do postižených oblastí v jižním Turecku a severní Sýrii, čímž podpoří pracovníky zasahující na místě a poskytnou tolik potřebnou pomoc statisícům lidí postižených zemětřesením.

„Jsme na straně tureckého a syrského lidu a spolupracujeme s odborníky z organizací, jako je Mezinárodní humanitární město, abychom se mohli efektivně podílet na pomoci lidem postiženým zemětřesením a podpořili všeobecné úsilí vynaložené přímo na místě. Společnost Emirates má rozsáhlé zkušenosti s podporou humanitární pomoci a prostřednictvím svých tří letů denně do Istanbulu nabídne pravidelnou a stálou kapacitu širokotrupých letadel pro humanitární pomoc a zdravotnické potřeby. Společnost Emirates rovněž podporuje probíhající humanitární úsilí Spojených arabských emirátů na podporu Turecka a Sýrie. Jedinečná pozice Dubaje jako největšího mezinárodního logistického centra pomoci na světě nám umožňuje se co nejefektivněji a nejrychleji dostat do oblastí postižených katastrofou.“

Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates

Nákladní divize společnosti Emirates dlouhodobě spolupracuje s IHC, což letecké společnosti umožňuje pohotově a rychle jednat v případě humanitární mise, včetně převozu potřebných zásob a komunit do všech koutů světa, které byly zasaženy přírodní katastrofou, globální epidemií a dalšími krizovými situacemi.

„Centrum IHC je odhodláno poskytnout lidem zasaženým zemětřesením potřebnou humanitární podporu a zdroje. V rámci našich aktivit podnikáme aktuálně nejpotřebnější kroky, včetně zajištění letecké přepravy životně důležitých zdravotnických potřeb, přístřeší a dalšího humanitárního zboží od UNHCR, Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světového potravinového programu (WFP) tak, abychom mohli poskytnout pomoc v postižených regionech.“

Jeho Excelence Mohammed Ibrahim Al Shaibani, předseda Nejvyššího výboru pro dohled nad IHC

V roce 2020 aerolinka zprostředkovala pomoc Libanonu po výbuchu v bejrútském přístavu. V roce 2021 Emirates zřídila humanitární letecký most mezi Dubají a Indií na přepravu humanitárních a zdravotnících potřeb na pomoc v boji proti šíření epidemie COVID-19. V loňském roce společnost nabídla nákladní kapacitu organizacím spolupracujícím s IHC na přepravu nezbytného vybavení a zásob do pěti pákistánských měst zasaženými povodněmi.

V průběhu let aerolinka Emirates rovněž podpořila humanitární lety ve spolupráci s nadací Airbus. Od roku 2013 přepravila za pomoci trajektových letů A380 více než 120 tun potravin a dalšího životně důležitého humanitárního vybavení.

Zdroj: Emirates

Přeprava exkluzivního zboží vyžaduje speciální péči

Myšlenka na výrobu československých náramkových hodinek se poprvé objevila bezprostředně po skončení 2. světové války. První sériově vyráběné hodinky pod značkou PRIM si zákazníci zakoupili v roce 1958. Od té doby se píše historie hodinek PRIM.

GXO prodlužuje spolupráci se společností Avon

Společnost GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámila, že prodlužuje smlouvu s přední společností v oblasti zdraví a krásy Avon. Společnost GXO podporuje činnost globálního lídra v oblasti zdraví a krásy již 15 let.