Zrekonstruovaná budova LIFE na Brumlovce přilákala nové nájemce

23.02.2024 | Logistický HYDEPARK

Společnost Savills zprostředkovala tři nové pronájmy na Brumlovce v kancelářské budově LIFE_Building C. Novými nájemci jsou technologický startup NFCtron Pay a.s., fitness klub Form Factory s.r.o. a provozovatel bistra 23 group, s.r.o.

Budovu, která v roce 2020 prošla kompletní rekonstrukcí, vlastní společnost VIG FUND, a.s.

Technologický startup NFCtron, který poskytuje platební systém pro koncerty a festivaly a pracuje na inovativních platebních produktech, využije v budově LIFE plochu přes 2000 m2. Václav Jaroš, zakladatel NFCtron, říká: „V nových prostorách vybudujeme moderní kanceláře s futuristickým designem, který bude korespondovat s obloukovým půdorysem této části budovy. Klademe velký důraz na pracovní komfort našich vývojářů, event specialistů a dalších nepostradatelných členů NFCtron. Proto vytváříme místa pro komunitní setkávání i aktivní odpočinek. Součástí našich nových kanceláří tak bude třeba i posilovna, dětský koutek, chill-out zóna nebo podcastové studio.“

Budova LIFE splňuje moderní standardy v oblasti ESG

„Budova LIFE na Brumlovce získala po rekonstrukci certifikaci BREEAM In Use s hodnocením Excellent a pyšní se nízkou spotřebou energií. Nájemci určitě ocení napájecí stanice pro elektromobily a nejnovější technologické vybavení prostor.“

Barbora Nosková, Asset and Real Estate Manager VIG FUND, a.s.

Dobrá dostupnost, zázemí a atraktivní lokalita

„Brumlovka byla vždy atraktivní oblastí díky dobré dostupnosti do centra Prahy a napojením na dálnici. Navíc LIFE disponuje skvělým zázemím. Není divu, že aktuálně jsou zde volné už jen dva kancelářské prostory o rozloze 350 a 1400 m2. Většina společností, které v budově sídlí, jsou z IT, technologického nebo finančního oboru,“ konstatuje Martin Ducháč, Landlord Representation v Savills.

Společnost Form Factory, která provozuje síť fitness klubů v České republice, otevře v budově svou další pobočku o velikosti 1250 m2. „Koncept našich fitness klubů se u veřejnosti osvědčil, a proto jsme jen za poslední dva roky otevřeli dalších pět poboček. Daří se nám pronajímat atraktivní prostory v místech, která jsou dobře dostupná lidem. Navíc náš nový klub v budově LIFE vytvoří komunitní prostor a nabídne unikátní možnosti pro tréninky. Současně také vznikne první projekt udržitelného konceptu Green Fitness Club,“ uvádí Štefan Blahovec, jednatel a Country Manager Form Factory.

Firma 23 group bude provozovat občerstvení v prostorách před budovou a tím doplní portfolio služeb v nejbližším okolí, jako je bistro, drogerie, supermarket, kantýna nebo lékárna. Mezi další benefity budovy patří společná střešní terasa s plně vybavenou kuchyní, moderní kolárna s šatnou a sprchami, dvě patra podzemních garáží a rozsáhlé skladové plochy v přízemí.

Zdroj: Savills

Češi propadli krabičkovým dietám. Každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních menu

Podle analýzy logistického a technologického start-upu Bevy.city si zákazníci v České republice každý měsíc objednají přes 70 tisíc celodenních diet v krabičce. Díky vstupu nových hráčů na trh se přitom dá očekávat, že počet zákazníků bude dále narůstat. Typický zákazník krabičkové diety přitom neexistuje, spektrum lidí je velmi široké – většinou je ale spojuje návštěva fitness center a sportovišť.

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Martin Marek: Rozmar moderního člověka, nebo udržitelnější způsob nakupování? Nakupování potravin z domova pomáhá snížit uhlíkovou stopu

Den Země, který se každoročně koná 22. dubna, je jednou z nejdéle existujících globálních ekologických inciativ, která usiluje o pozitivní změnu v ochraně životního prostředí. K příležitosti již 44. výročí od jeho začátku v roce 1970 se v tomto článku zaměřím na udržitelnost rozvozu potravin a budoucnost městské logistiky.