Element Logic v Dánsku instaluje první AutoStore Pick-up Port na světě

21.02.2024 | Článek dne

Společnost Element Logic v nové dánské prodejně společnosti thansen, dodávající náhradní díly a vybavení pro automobily, nainstalovala vůbec první AutoStore Pick-up Port na světě. Ten zákazníkům poskytne plně automatické doručování. Díky řešení AutoStore, které se skládá ze 14 robotů a více než 18 tisíc binů, budou mít zákazníci v možnost získat svou objednávku prakticky okamžitě. Navíc dojde k výraznému zefektivnění skladovacích prostor.

Čekání ve frontách a omezená otevírací doba limitují pohodlí a efektivitu nakupování. S novým systémem Pick-up Port od společnosti Element Logic lze zákazníkům zajistit maximální flexibilitu. Díky inovativnímu řešení si mohou klienti v kodaňské prodejně společnosti thansen, která dodává náhradní díly a vybavení pro automobily a jiná vozidla či vybavení pro kempování v Dánsku, Švédsku, Norsku a Německu, vyzvednout své objednávky prakticky okamžitě. „Požadavky na dodací lhůty a větší míru flexibility dnes rostou a nová technologická řešení jako právě Pick-up Port jsou klíčem k uspokojení požadavků spotřebitelů. Zákazníci si mohou produkty objednat online a vyzvednout je téměř ihned po dokončení objednávky přímo na prodejně – a to kdykoli během dne,“ říká Nikolaj Bjørn Eriksen, generální ředitel společnosti Element Logic Denmark.

Foto: Element Logic

Maximální úspora času i prostoru

Ve skladu nové prodejny thansen se nyní nachází více než 32 tisíc z celkových 200 tisíc kusů zboží. „Zákazníci tak mají přístup k daleko širšímu sortimentu zboží přímo na prodejně a nemusí čekat, než bude zboží přepraveno z centrálního skladu. V průběhu tohoto roku plánuje společnost thansen zavést podobné systémy v dalších 10 obchodech,“ říká zakladatel a generální ředitel společnosti thansen Bent Jensen. Nová prodejna thansen nedaleko Kodaně byla otevřena 2. února 2024.
Řešení AutoStore se v novém obchodě thansen skládá ze 14 robotů a více než 18 000 binů. Společnost využívá AutoStore od společnosti Element Logic také v centrálním skladu v Middelfartu, kde zboží spravuje 100 robotů.

Zdroj: Element Logic

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.