Element Logic v Dánsku instaluje první AutoStore Pick-up Port na světě

21.02.2024 | Článek dne

Společnost Element Logic v nové dánské prodejně společnosti thansen, dodávající náhradní díly a vybavení pro automobily, nainstalovala vůbec první AutoStore Pick-up Port na světě. Ten zákazníkům poskytne plně automatické doručování. Díky řešení AutoStore, které se skládá ze 14 robotů a více než 18 tisíc binů, budou mít zákazníci v možnost získat svou objednávku prakticky okamžitě. Navíc dojde k výraznému zefektivnění skladovacích prostor.

Čekání ve frontách a omezená otevírací doba limitují pohodlí a efektivitu nakupování. S novým systémem Pick-up Port od společnosti Element Logic lze zákazníkům zajistit maximální flexibilitu. Díky inovativnímu řešení si mohou klienti v kodaňské prodejně společnosti thansen, která dodává náhradní díly a vybavení pro automobily a jiná vozidla či vybavení pro kempování v Dánsku, Švédsku, Norsku a Německu, vyzvednout své objednávky prakticky okamžitě. „Požadavky na dodací lhůty a větší míru flexibility dnes rostou a nová technologická řešení jako právě Pick-up Port jsou klíčem k uspokojení požadavků spotřebitelů. Zákazníci si mohou produkty objednat online a vyzvednout je téměř ihned po dokončení objednávky přímo na prodejně – a to kdykoli během dne,“ říká Nikolaj Bjørn Eriksen, generální ředitel společnosti Element Logic Denmark.

Foto: Element Logic

Maximální úspora času i prostoru

Ve skladu nové prodejny thansen se nyní nachází více než 32 tisíc z celkových 200 tisíc kusů zboží. „Zákazníci tak mají přístup k daleko širšímu sortimentu zboží přímo na prodejně a nemusí čekat, než bude zboží přepraveno z centrálního skladu. V průběhu tohoto roku plánuje společnost thansen zavést podobné systémy v dalších 10 obchodech,“ říká zakladatel a generální ředitel společnosti thansen Bent Jensen. Nová prodejna thansen nedaleko Kodaně byla otevřena 2. února 2024.
Řešení AutoStore se v novém obchodě thansen skládá ze 14 robotů a více než 18 000 binů. Společnost využívá AutoStore od společnosti Element Logic také v centrálním skladu v Middelfartu, kde zboží spravuje 100 robotů.

Zdroj: Element Logic

Evropská raketa Ariane 6 odstartovala i díky českým firmám

V úterý 9. července večer ve 21:00 středoevropského letního času poprvé odstartovala nosná raketa Ariane 6 Evropské kosmické agentury (ESA). Na zajištění tohoto startu se významně podílely i české firmy díky ESA programu Ariane and Vega Development.

Škoda Kodiaq a Škoda Superb získaly hodnocení pět hvězdiček

Nejvyšší hodnocení pro nové modely Škoda Kodiaq a Superb: oba vozy byly oceněny maximálním možným počtem pěti hvězdiček v nezávislém referenčním testu bezpečnosti Euro NCAP. Škoda Kodiaq dosáhla 84 % a Škoda Superb získala 87 % z celkového maximálního počtu bodů. Tímto výsledkem pokračuje česká automobilka v sérii nejlepších hodnocení pro své vozy, a to i podle přísnějších kritérií zavedených v roce 2023. Každý nový model Škoda od roku 2008 byl oceněn pěti hvězdičkami.

Eiffelova věž pro Olympijský festival u jezera Most je již hotová. Stavba na místě bude probíhat 16. – 20. července

Replika Eiffelovy věže určená pro Olympijský festival u jezera Most má již všechny díly, které vznikly originálním 3D tiskem z recyklovaného oceánského plastu oPET, vyrobené. V pondělí budou naloženy v Praze a převezeny na místo akce u jezera Most. Následně bude během 5 dní na místě zkompletována a postavena do finální podoby. Návštěvníci ji budou moci poprvé shlédnout během slavnostního zahájení Olympijského festivalu 25. července. A následně po celou dobu jeho konání až do 11. srpna.