Zalando přináší milionům zákazníků pilotní projekt virtuálních zkušebních kabinek

03.05.2023 | Článek dne

Společnost Zalando, přední evropská online platforma pro módu a životní styl, zdvojnásobuje své úsilí v oblasti velikosti a střihu tím, že pilotně využívá virtuální zkušebnu pro miliony zákazníků na všech trzích.

Ve speciálním prostředí kampaně si zákazníci mohou vytvořit 3D avatara zadáním své výšky, váhy a pohlaví. U vybraného sortimentu džín (22 položek), který je jednou z nejnáročnějších kategorií z hlediska hledání správné velikosti kvůli nedostatku velikostních standardů, mohou zákazníci vidět, jak by jim různé velikosti od různých značek seděly, přičemž tepelná mapa ukazuje, kde je jim daný kus na vytvořeném avataru těsný nebo volný.

Společnost Zalando již úspěšně provedla dva pilotní projekty s vybranými kusy oblečení značky Puma a privátní značky Zalando Anna Field, při nichž si tuto inovativní technologii vyzkoušelo více než 30 000 zákazníků. Tyto pilotní projekty probíhaly vždy po dobu několika týdnů.

„Cílem těchto pilotních kampaní je zjistit a pochopit, jak zákazníci s touto novou technologií pracují, abychom mohli vyvinout bezproblémové rozšiřitelné řešení pro budoucnost. Již nyní vidíme, že se zapojení zákazníků do těchto kampaní zvyšuje a ve skutečnosti si přibližně polovina zákazníků vyzkouší na avatarovi více než jednu velikost. Chceme podpořit průmysl, který pokračuje v zavádění a využívání 3D digitálního návrhářského softwaru a pracovních postupů při výrobě módy. Tyto procesy vytvářejí digitální aktiva nezbytná pro rozšíření virtuálního zkoušení.“

Stacia Carr, viceprezidentka pro velikost a střih ve společnosti Zalando

Zalando je jedinou evropskou platformou pro e-commerce s módou, která má vlastní tým věnující se problematice velikosti a střihu. Tým využívá kombinaci modelů střihu, strojového učení, počítačového obrazu a dalších technologií k předvídání, zda bude zboží velké nebo malé. Rovněž byl vytvořen systém personalizovaných doporučení velikostí na základě historie nákupů a vrácení zboží zákazníky spolu s referenčními položkami, které si zákazníci mohou přidat do svého velikostního profilu. U zboží, u kterého Zalando poskytuje poradenství ohledně velikosti, se počet vrácených kusů v souvislosti s velikostí snížil o 10 % ve srovnání s podobným zbožím, u kterého poradenství ohledně velikosti poskytováno není.

Tým Size and Fit společnosti Zalando souběžně pracuje také na funkci měření postavy, která zákazníkům umožní získat individuální rady na základě jejich skutečných rozměrů. Tato funkce bude zavedena v nadcházejících měsících.

Zdroj: Zalando SE

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.