Zalando přináší milionům zákazníků pilotní projekt virtuálních zkušebních kabinek

03.05.2023 | Článek dne

Společnost Zalando, přední evropská online platforma pro módu a životní styl, zdvojnásobuje své úsilí v oblasti velikosti a střihu tím, že pilotně využívá virtuální zkušebnu pro miliony zákazníků na všech trzích.

Ve speciálním prostředí kampaně si zákazníci mohou vytvořit 3D avatara zadáním své výšky, váhy a pohlaví. U vybraného sortimentu džín (22 položek), který je jednou z nejnáročnějších kategorií z hlediska hledání správné velikosti kvůli nedostatku velikostních standardů, mohou zákazníci vidět, jak by jim různé velikosti od různých značek seděly, přičemž tepelná mapa ukazuje, kde je jim daný kus na vytvořeném avataru těsný nebo volný.

Společnost Zalando již úspěšně provedla dva pilotní projekty s vybranými kusy oblečení značky Puma a privátní značky Zalando Anna Field, při nichž si tuto inovativní technologii vyzkoušelo více než 30 000 zákazníků. Tyto pilotní projekty probíhaly vždy po dobu několika týdnů.

„Cílem těchto pilotních kampaní je zjistit a pochopit, jak zákazníci s touto novou technologií pracují, abychom mohli vyvinout bezproblémové rozšiřitelné řešení pro budoucnost. Již nyní vidíme, že se zapojení zákazníků do těchto kampaní zvyšuje a ve skutečnosti si přibližně polovina zákazníků vyzkouší na avatarovi více než jednu velikost. Chceme podpořit průmysl, který pokračuje v zavádění a využívání 3D digitálního návrhářského softwaru a pracovních postupů při výrobě módy. Tyto procesy vytvářejí digitální aktiva nezbytná pro rozšíření virtuálního zkoušení.“

Stacia Carr, viceprezidentka pro velikost a střih ve společnosti Zalando

Zalando je jedinou evropskou platformou pro e-commerce s módou, která má vlastní tým věnující se problematice velikosti a střihu. Tým využívá kombinaci modelů střihu, strojového učení, počítačového obrazu a dalších technologií k předvídání, zda bude zboží velké nebo malé. Rovněž byl vytvořen systém personalizovaných doporučení velikostí na základě historie nákupů a vrácení zboží zákazníky spolu s referenčními položkami, které si zákazníci mohou přidat do svého velikostního profilu. U zboží, u kterého Zalando poskytuje poradenství ohledně velikosti, se počet vrácených kusů v souvislosti s velikostí snížil o 10 % ve srovnání s podobným zbožím, u kterého poradenství ohledně velikosti poskytováno není.

Tým Size and Fit společnosti Zalando souběžně pracuje také na funkci měření postavy, která zákazníkům umožní získat individuální rady na základě jejich skutečných rozměrů. Tato funkce bude zavedena v nadcházejících měsících.

Zdroj: Zalando SE

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Libereckém kraji. Jde o úsek mezi ulicí Litoměřická a silnicí II/262. Z průtahu městem by měl odvést část tranzitní dopravy. Práce za 543,7 milionu Kč bez DPH potrvají do roku 2026.

Lídři robotiky mění vedení. SLUNO nově řídí Tomáš Szkandera z K2

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.