Průmysl a dohledatelnost: Firma Phyteurop zvolila řešení ZetesAtlas pro urychlení serializace

14.11.2023 | Logistický HYDEPARK

Firma Phyteurop, jeden z předních francouzských specialistů na přípravu a balení přípravků na ochranu rostlin, oznamuje nasazení řešení ZetesAtlas pro průmyslovou identifikaci ve svém závodě v Montreuil-Bellay.

Spolu se systémem značení MD4000 nyní firma Phyteurop dává svým fytofarmaceutickým výrobkům pro konvenční a ekologické zemědělství sériová čísla, a tím plní požadavky právních předpisů v různých zemích. Cílem je zajistit soulad s platnými normami a zároveň zaručit úplnou dohledatelnost pro zákazníky.

Zajištění požadavků zákazníků na serializaci a boj proti padělání

Jako spolehlivý partner mnoha výrobců je firma Phyteurop flexibilní a umí rychle reagovat na měnící se potřeby trhu. Vzhledem k neustále se měnícím nárokům na dohledatelnost se firma Phyteurop rozhodla spolupracovat se společností Zetes, uznávaným specialistou na dohledatelnost v zemědělsko-chemickém odvětví, a zavést serializaci svých fytofarmaceutických výrobků v souladu s normou CRISTAL (Communicating Reliable Information & Standards to Agricultural Logistics) proti padělání.

Florence LEGEAY, manažerka optimalizace procesů ve firmě Phyteurop, sděluje své zkušenosti: „V říjnu 2021 jsme na žádost jednoho z našich zákazníků vybavili první linku řešením ZetesAtlas. Vše bylo zprovozněné do týdne, bez jakéhokoli narušení naší činnosti. Byli jsme spokojeni nejen s řešením, ale i se spoluprací s týmy společnosti Zetes a dosaženými výsledky. Od té doby jsme toto řešení rozšířili na další dvě linky.“

Zajištění pravosti prodávaných výrobků při zachování flexibility

Řešení ZetesAtlas zaručuje individuální identifikaci produktů vytvořených a zabalených firmou Phyteurop a zajišťuje úplnou dohledatelnost v celém dodavatelském řetězci. Toto řešení využívá automatické značení MD4000 (od společnosti Zetes), které každému výrobku přidělí jedinečný sériový kód Datamatrix v souladu s normami CRISTAL. Účelem tohoto opatření je chránit výrobky před podvody, jako je padělání a šedá ekonomika, a zároveň podporovat obchodní výměnu.

Pokud jde o IT, díky nasazení řešení Zetes může firma Phyteurop dávat svým zákazníkům seznamy referenčních sériových čísel pro každý výrobek, čímž zaručuje pravost prodávaných výrobků a snižuje riziko padělání. Nyní jsou všechny výrobky vyráběné na linkách vybavených řešením ZetesAtlas schopny splňovat identifikační standardy CRISTAL, a to jak současné (serializace), tak budoucí (agregace), aniž by se změnily provozní procesy nebo ovlivnily dodací lhůty. Díky tomu je firma Phyteurop flexibilnější a efektivnější. Phyteurop uzavírá: „Společnost Zetes prokázala, že umí naslouchat, byla flexibilní během celého projektu a poskytuje nám takový poprodejní servis, jaký jsme očekávali.“

Zdroj: Zetes

PRAKAB uvedl do provozu jednu z největších fotovoltaických elektráren v Praze

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA oznámila zahájení provozu vlastní fotovoltaické elektrárny. Mohutná konstrukce stojí přímo na střeše její nové haly PRARENA 1 a s výkonem 1 MW se řadí k největším fotovoltaickým elektrárnám v Praze. Propojení kabelové výroby a fotovoltaiky bylo logickým krokem, protože i v tomto segmentu nacházejí produkty firmy uplatnění.

Investice do nájemních rezidenčních projektů se v Česku meziročně ztrojnásobily

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1 290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí: zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020 ) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %. Investoři se zajímají o projekty v Praze, ale i regionálních městech, jako je Brno nebo Plzeň. Investovanou částku i percentuální podíl na celku mělo Česko loni nejvyšší ve střední a východní Evropě. V regionu EMEA se loni investice do sektoru „living“ na celkovém investovaném objemu podílely 22 %.

Firmy se příliš nestěhují, raději přejednávají stávající smlouvy

Pět největších nájemních transakcí na pražském kancelářském trhu představovaly loni renegociace, tedy přejednání stávajících smluv. Je to cesta, kterou firmy, jimž končí nájemní smlouva, stále častěji upřednostňují před stěhováním do nových prostor. Přispívají k tomu i vysoké náklady na vybavení kanceláří, tzv. fit out, jež má Praha nejvyšší v regionu střední a východní Evropy a srovnatelné například s Paříží. Loni v Praze činily v průměru 1 252 eur na metr čtvereční, což je 8% meziroční nárůst. Analýzu nákladů na zařízení kanceláří přináší realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield ve svém každoročním přehledu EMEA Fit Out Cost Guide.