Třetí fond skupiny ARETE dokončil akvizici moderní průmyslové haly nedaleko středočeských Milovic. Transakce v hodnotě několika milionů eur pomůže dále rozvíjet portfolio fondu ARETE Industrial

26.04.2023 | Logistický HYDEPARK

Třetí fond skupiny ARETE zaměřený na atraktivní a stabilní průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy dokončil nákup moderní výrobní haly nedaleko Milovic. Jejím dlouhodobým nájemcem bude firma AAS Automotive, která se specializuje na výrobu podélných a příčných střešních nosičů.

Mezi zákazníky společnosti patří přední tuzemští a němečtí OEM zákazníci. Firma je vlastněna irskou společností Decotek Group, která ji vidí jako klíčového hráče v tomto výrobním odvětví automobilového průmyslu na středoevropském trhu.

Zakoupený areál má rozlohu více než osm tisíc metrů čtverečních. Zmíněný komplex výrobních, skladovacích a kancelářských prostor se může pochlubit nejnovějšími technickými specifikacemi. Zároveň má areál prostor pro další expanzi na ploše několika tisíc metrů čtverečních.

Foto: Arete

„Jsme rádi, že se nám podařilo transakci dokončit. Chtěl bych vyzdvihnout především strategickou polohu haly. Leží nedaleko dálnic D10 a D11, a navíc i v blízkosti pražského okruhu. Milovice jsou v dojezdové vzdálenosti jak Prahy, tak Mladé Boleslavi, Liberce nebo Drážďan, což z nich činí ideální lokalitu právě pro automobilový průmysl. Navíc v této oblasti je poptávka po průmyslových nemovitostech výrazně vyšší než nabídka. Významnou roli při akvizici hrál také bonitní prémiový nájemce. S firmou AAS Automotive jsme podepsali dlouhodobou nájemní smlouvu, kterou garantuje firma Decotek. Decotek má ambiciózní plány v rámci regionu a mezi její zákazníky patří nejprestižnější automobilové značky na světě. Těšíme se na vzájemnou spolupráci.“

Robert Ides, spoluzakladatel skupiny ARETE

„Pro společnost Decotek Automotive se jedná o strategický projekt, který bude patřit k nejvýznamnějším v rámci středoevropského regionu. Jako původně irská firma máme ambici expandovat na nové trhy v regionu. Akvizice firmy AAS společností Decotek, která se specializuje na vnější obložení automobilů, rozšíří nabídku produktů a služeb pro naše zákazníky ve střední a východní Evropě, včetně kompletní lokalizované servisní podpory. V souladu s našimi hlavními cíli v oblasti udržitelnosti na trhu bude tato lokalizovaná výroba minimalizovat logistiku a dopad na emise CO2 pro naše zákazníky v tomto regionu. Jsme rádi, že majitelem průmyslového parku v Milovicích bude fond ze skupiny ARETE. Rádi bychom ocenili vysokou odbornost a profesionalitu celého týmu během vyjednávání a těšíme se na budoucí spolupráci,“

Tom Hyland, generální ředitel společnosti Decotek Automotive

Zdroj: ARETE

CTP v úspěšném tempu – uzavírá významné transakce a optimisticky hledí do roku 2024

CTP v roce 2023 dosud uzavřel smlouvy na pronájem prostor v průmyslových nemovitostech o celkové rozloze přes 400 tisíc metrů čtverečních, z toho více než 10 nájemních smluv na prostory větší než 10 tisíc metrů čtverečních. Největší transakcí se stala smlouva na prodloužení pronájmu prostor o velikosti téměř 54 tisíc metrů čtverečních v CTParku Bor.

Hurá na automatizaci aneb jak se na ni připravit

Automatizace je trendem číslo jedna. Mluví se o ní a píše na každém kroku. V blízké budoucnosti poroste zájem o využití digitálních technologií, umělé inteligence a strojového učení k vyšší míře automatizace procesů a posílení lidských schopností.