Končí léto, společenský život začíná …

31.08.2023 | Pod lupou

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.

To v mnohých vzbuzuje melancholickou náladu, přitom skutečnost je v mnohém podstatně optimističtější.

Včerejší oslava třicetileté přítomnosti společnosti Cushman & Wakefield na českém trhu odstartovala sezónu plnou více i méně formálních společenských setkání, jejichž různorodost jako by inspiraci čerpala z pestré palety barev podzimní krajiny.

Už jen dvanáct dní nás dnes dělí od chvíle, kdy se soudě podle aktuálního stavu registrací v pražském Břevnovském klášteře v rámci sedmnáctého ročníku konference SpeedCHAIN International sejde opravdu široká logistická veřejnost. Více než sedm stovek logistických odborníků od nás i ze světa čeká program nabitý zajímavými tématy, prvotřídními speakery, skvělou kuchyní i unikátními příležitostmi k setkání s novými, ale i starými známými kolegy. I na SpeedCHAINu se navíc letos bude krájet narozeninový dort, protože pořádající společnost Reliant také slaví své třicáté narozeniny.

A do třetice se v průběhu letošního podzimu budou narozeninové svíčky sfoukávat i na říjnové technologické konferenci společnosti GS1, bez jejíhož čárového know-how by se jen stěží identifikace zboží v globálních dodavatelských řetězcích vyvíjela tempem, ze kterého se leckomu tají dech. Ať už těch svíček na dortu GS1 bude mít padesát podle doby své existence globální, čtyřicet od založení v České republice nebo třicet za roky působení na Slovensku, oslava to bude jistě impozantní.

A pak že létem vše, co stojí za řeč, končí …

Miroslav Rumler

Slunce, auta a pár smyků …

Jak jinak než parafrází na dnes již klasické filmové dílo uvést informaci o tom, že jen před několika málo dny úspěšně proběhl na všech výcvikových plochách moderního polygonu v Hradci Králové letošní ročník oblíbené networkingové akce s názvem Reliant Drive4LIFE. Ten byl, podobně jako všechny ročníky předcházející, určen pro vrcholové manažery významných domácích i zahraničních společností v roli spolupořádajících partnerů a jejich VIP hosty.

Safety First …

Přesto, že si toto médium ani zdaleka naklade za cíl předkládat vám aktuality denního charakteru, klíčovým tématem dnešního vydání nemůže být s ohledem na noční tragickou událost na pardubickém nádraží nic jiného než bezpečnost. Zdaleka však nejde jen o bezpečnost v dopravě. Jakkoliv pozornost široké veřejnosti v poslední době poutají především témata spojená s udržitelností podnikání ve smyslu minimalizace jím produkovaných emisí do okolního světa, bezpečnost lidí, zboží i stále většího množství stále nákladnějších technologií představuje klíčovou komponentu skutečné udržitelnosti. Naším úkolem je proto dohlédnout na to, aby si právě bezpečnost zachovala nejen náš přirozený respekt, ale i důstojné místo ve firemních strategiích.

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.