Končí léto, společenský život začíná …

31.08.2023 | Pod lupou

Každodenní vstávání do den ode dne temnějšího rána i dnešní datum jasně svědčí o tom, že letní prázdniny dospěly do svého úplného a nezadržitelného konce.

To v mnohých vzbuzuje melancholickou náladu, přitom skutečnost je v mnohém podstatně optimističtější.

Včerejší oslava třicetileté přítomnosti společnosti Cushman & Wakefield na českém trhu odstartovala sezónu plnou více i méně formálních společenských setkání, jejichž různorodost jako by inspiraci čerpala z pestré palety barev podzimní krajiny.

Už jen dvanáct dní nás dnes dělí od chvíle, kdy se soudě podle aktuálního stavu registrací v pražském Břevnovském klášteře v rámci sedmnáctého ročníku konference SpeedCHAIN International sejde opravdu široká logistická veřejnost. Více než sedm stovek logistických odborníků od nás i ze světa čeká program nabitý zajímavými tématy, prvotřídními speakery, skvělou kuchyní i unikátními příležitostmi k setkání s novými, ale i starými známými kolegy. I na SpeedCHAINu se navíc letos bude krájet narozeninový dort, protože pořádající společnost Reliant také slaví své třicáté narozeniny.

A do třetice se v průběhu letošního podzimu budou narozeninové svíčky sfoukávat i na říjnové technologické konferenci společnosti GS1, bez jejíhož čárového know-how by se jen stěží identifikace zboží v globálních dodavatelských řetězcích vyvíjela tempem, ze kterého se leckomu tají dech. Ať už těch svíček na dortu GS1 bude mít padesát podle doby své existence globální, čtyřicet od založení v České republice nebo třicet za roky působení na Slovensku, oslava to bude jistě impozantní.

A pak že létem vše, co stojí za řeč, končí …

Miroslav Rumler

International Summit Lean & Green 29. 11. 2023

GS1, jako národní partner nejvýznamnějšího programu pro udržitelnou logistiku Lean & Green, vás srdečně zve k on-line účasti na prvním Lean & Green Summitu 2023, který se koná příští týden v Amsterdamu.

Dřevěná klasika na devíti špalcích

Minule jsme v rámci jakési minisérie věnované klíčovým výdobytkům logistiky dvacátého století představili historii technologie čárových kódů. Netřeba zdůrazňovat, jak těžké je vybrat právě ty objevy, které nejenže dramaticky ovlivnily schopnost logistiky reagovat na rostoucí nároky a potřeby rychle se rozvíjející společnosti, ale současně takové, jež bez větších změn přežily až dodnes. Mezi těmi, které v tomto výčtu rozhodně chybět nesmí, jsou i přepravní palety.

Investice do bezpečnosti v logistice se rychle vrátí

V úvodním bloku letošní konference SpeedCHAIN vystoupil s prezentací společnosti Triomobil Alparslan Kurtulus, viceprezident pro globální strategické aliance a partnerství turecké společnosti Triomobil. Zaměřil se na technologie, které účinně pomáhají předcházet nehodám v logistických provozech a eliminovat riziko kolizí mezi manipulační technikou, automaticky vedenými vozidly a chodci.