Le Roi est mort, vive le Roi …

04.01.2024 | Pod lupou

… neboli Král je mrtev, ať žije král! Jak výstižněji vyjádřit náš pravidelně se opakující pocit z toho, že ať už ten uplynulý rok přinesl cokoliv, teď je důležité soustředit se na to co je před námi. Na úkoly, jež nás čekají, na okolnosti, které budou ovlivňovat prostředí, v němž budeme celý rok žít, pracovat a podnikat. Zkušenosti posledních měsíců a let jasně naznačují, že ani v tom roce právě začínajícím se nudit dozajista nebudeme.

To platí i v případě, že už tradičně ponecháme stranou i ty nejvýznamnější politické události, a to bez ohledu na jejich potenciál důkladně zamíchat kartami fungování moderní společnosti. My si nejspíš v naší sféře zájmu prozatím plně vystačíme s tématy akcentujícími problematiku přechodu na nízkoemisní pohony a zdroje energie, širšího využití AI v řízení a optimalizaci logistických procesů a letos poprvé i základních principů nefinančního reportingu ESG. Pro jednoho by se i to mohlo zdát jako příliš mnoho výživných témat najednou. To jistě není daleko od reality, jistou výhodou je ale fakt, že tato témata jsou spolu poměrně úzce provázána a je tak možné se jim věnovat současně. A abychom v tom nezůstali každý sám či sama, bude dobré využít každé vhodné příležitosti k tomu o nich diskutovat s ostatními, inspirovat se úspěšnými příklady a vyhnout se tak drahým a časově náročným slepým uličkám.

Příležitostí přiučit se něco od druhých bude i jen na akcích a v rámci celé řady tištěných a online platforem společnosti Reliant v průběhu letošního roku k dispozici celá řada, tak neváhejte a zapojte se. Budeme se těšit, že se zase brzy nad těmito, ale i mnohými dalšími tématy, zase společně setkáme.

Tak tedy hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce 2024 a brzy na viděnou!

Miroslav Rumler

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.

Logistika ve světle polární záře …

Že to ale byla jízda, ten uplynulý týden! Napětí, které hned druhý den mistrovství světa přinesl napřed konec základního hracího času, následovaný vyčerpávající hrou v prodloužení zakončený úspěšnými nájezdy už v prvním utkání české reprezentace s obávanými Finy. Jako by šťastný konec téhle zápletky předznamenala výjimečná scenérie páteční polární záře. Ta se jen několik málo minut před koncem třetí třetiny rozlila nad celým Českem s nebývalou intenzitou. Pro ty šťastnější, kteří dokázali souběh těchto dvou výjimečných událostí úspěšně zvládnout, šlo o chvíle, na které budou ještě řadu let vzpomínat. Chtělo to ale dobrou logistiku.

Kdo nefandí, není Čech …

Je čtvrteční ráno a my za sebou máme tři významné svátky, jakými byly slavnosti 1. máje, výročí povstání Pražanů proti nacistické okupaci a vzpomínka na konec druhé světové války na starém kontinentě. Všechny provázela celá spousta oslav, které do ulic, parků a vůbec do veřejných prostor přivedly za zábavou tisíce lidí.