Práce, lidé, zábava. SpeedCHAIN jako tradice s příběhem …

07.09.2023 | Pod lupou

Automatizace, digitalizace, optimalizace, práce s lidmi, kvalita, bezpečnost a dostatečná ziskovost. I to jsou – vedle celé řady environmentálních aspektů – neoddělitelné, přesto v poslední době možná trochu upozaděné, složky mixu tvořícího model udržitelného podnikání. Jen těžko lze v době, kdy je podoba dodavatelského řetězce budoucnosti víc než kdykoli v minulosti zahalena mlhou nejistoty, odhadnout pořadí jejich důležitosti.

I přes ne vždy zcela srozumitelnou rétoriku zní úkol, před nímž stojíme, poměrně jasně: Dosáhnout vyšší úrovně kvality života moderní společnosti při současném snížení negativních vlivů její existence na životní prostředí. Nic víc a nic míň.

Stále nám sice chybí celá řada standardů, ke kterým chceme průběžné výsledky vztahovat, a mnohdy i metodika, kterou bychom mohli na cestě jako pomyslnou mapu využít. Přesto ale nikdo nepochybuje, že klíčových témat je celá řada. Této skutečnosti je v maximální míře podřízen i odborný program mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN 2023, jejíž břevnovské brány se letos již posedmnácté otevřou už příští středu, tedy 13. září úderem osmé hodiny ranní.

Na pořadu budou nejen odborné přednášky, ale i široká paleta panelových diskuzí, případové studie, atraktivní exkurze i unikátní prostor k profesnímu a osobnímu networkingu, tedy k setkávání lidí nad aktuálními tématy, koncepty vzájemné spolupráce, ale i u odpoledních sladkostí nebo při večerní sklence vína. Není pochyb o tom, že 98 partnerů konference, 70 speakerů a enormní zájem o registraci účastníků z Česka i ze zahraničí je dostatečnou zárukou, že pozornosti ani letos neujde žádné z témat, která ovlivňují nejen současné dění kolem nás, ale především naši budoucnost. SpeedCHAIN je odjakživa unikátní platformou pro výměnu informací, know-how i vzájemných kontaktů. Tak určitě přijďte, nudit se ani letos určitě nebudete …

Miroslav Rumler

Jen tak znát těch pár fíglů …

Těžko je dnes člověku psát o něčem jiném, než o perspektivách dalšího vývoje v rámci pavouka právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Výsledky, sestavy, posily, zranění, teploty v halách, sledování utkání vlastního týmu i těch druhých a hlavně nejrůznější odhady dalšího vývoje už tradičně ovlivnily významné části národa nejen většinu volného času, ale pohříchu zasahují i do práce firem všech velikostí. „Můžeme si zavolat, jen ne dnes odpoledne, to hrajeme“, zní v poslední době standardní odpověď.

Logistika ve světle polární záře …

Že to ale byla jízda, ten uplynulý týden! Napětí, které hned druhý den mistrovství světa přinesl napřed konec základního hracího času, následovaný vyčerpávající hrou v prodloužení zakončený úspěšnými nájezdy už v prvním utkání české reprezentace s obávanými Finy. Jako by šťastný konec téhle zápletky předznamenala výjimečná scenérie páteční polární záře. Ta se jen několik málo minut před koncem třetí třetiny rozlila nad celým Českem s nebývalou intenzitou. Pro ty šťastnější, kteří dokázali souběh těchto dvou výjimečných událostí úspěšně zvládnout, šlo o chvíle, na které budou ještě řadu let vzpomínat. Chtělo to ale dobrou logistiku.

Kdo nefandí, není Čech …

Je čtvrteční ráno a my za sebou máme tři významné svátky, jakými byly slavnosti 1. máje, výročí povstání Pražanů proti nacistické okupaci a vzpomínka na konec druhé světové války na starém kontinentě. Všechny provázela celá spousta oslav, které do ulic, parků a vůbec do veřejných prostor přivedly za zábavou tisíce lidí.