Slunce, auta a pár smyků …

13.06.2024 | Pod lupou

Jak jinak než parafrází na dnes již klasické filmové dílo uvést informaci o tom, že jen před několika málo dny úspěšně proběhl na všech výcvikových plochách moderního polygonu v Hradci Králové letošní ročník oblíbené networkingové akce s názvem Reliant Drive4LIFE. Ten byl, podobně jako všechny ročníky předcházející, určen pro vrcholové manažery významných domácích i zahraničních společností v roli spolupořádajících partnerů a jejich VIP hosty.

Výcvik pod vedením profesionálních istruktorů bezpečné a defenzívní jízdy byl nejen na všech zpevněných plochách, ale i na off-roadovém polygonu v těsném sousedství hradeckého letiště věnován bezpečnému zvládání vlastního vozidla v mezních situacích, jejich předvídání a prevenci, ale také zvládání průjezdu středně těžkým terénem. Schopnost předcházet kritickým situacím v provozu se dnes, takřka na dohled od sezóny dovolených v oblastech méně i více vzdálených od našich domovů, zdá být důležitější než kdy jindy.

Nabídku zkušeností profesionálních instruktorů doplnil nejen skvělý raut, slunečné počasí a široká paleta networkingových příležitostí, ale i možnost získat osobní zkušenost s řízením vozů prémiových, zážitkových i užitkových, poskytnutých společností SIXT a importérem automobilové značky Lexus. V průběhu celého dne tak program ve skutečnosti nabídnul osvědčený koncept inspirovaný spíš Janem Amosem Komenským, než Zdeňkem Troškou, totiž školu hrou. Jedinou nezodpovězenou otázkou (nejen) letošního ročníku Reliant Drive4LIFE je tak tradičně to, zda za nulovou absencí a celkovým výborným prospěchem všech řidičů stojí precizní příprava pořádajícího týmu, schopnosti jednotlivých účastníků nebo nadčasovost vizionářského konceptu samotného Učitele národů

Miroslav Rumler

Všude dobře …?

Kdo by čekal, že s nástupem letních prázdnin přijde ruku v ruce i okurková sezóna nejen do oborového zpravodajství, škaredě se spletl. No řekněte sami: atentát na amerického prezidentského kandidáta, pletichy kolem podoby nového Evropského parlamentu,...

Aby nejen léto bylo úplně normální …

V posledních letech jsme si pomalu zvykli pracovat s tím, že věci nejsou jak bývaly a svět kolem nás se vyvíjí jinak, než jak se vyvíjel dřív. Dost možná to tak opravdu je. Počasí se opravdu zdá být stále extrémnější, politici neomalenější, sociální sítě vlivnější, války nesmyslnější a měny volatilnější, nebo chcete-li méně stabilní. Možná jde ale tak trochu o nastavení optiky, kterou se na dění kolem sebe dnes díváme.

LC 500: Králem bez nástupce …

Je to taková radost, nebo jistý druh splnění dětského snu. Mám na mysli ráno, kdy se vzbudíte s tím, že je to už jen pouhých sto kilometrů, tedy maximálně půldruhé hodinky, co vás dělí od příjezdu na mostecký autodrom, kde na vás čeká na dvacet vycíděných a hlavně natankovaných vozů plných energie, čekajících na to vaše nedočkavé sešlápnutí plynového pedálu.