Slunce, auta a pár smyků …

13.06.2024 | Pod lupou

Jak jinak než parafrází na dnes již klasické filmové dílo uvést informaci o tom, že jen před několika málo dny úspěšně proběhl na všech výcvikových plochách moderního polygonu v Hradci Králové letošní ročník oblíbené networkingové akce s názvem Reliant Drive4LIFE. Ten byl, podobně jako všechny ročníky předcházející, určen pro vrcholové manažery významných domácích i zahraničních společností v roli spolupořádajících partnerů a jejich VIP hosty.

Výcvik pod vedením profesionálních istruktorů bezpečné a defenzívní jízdy byl nejen na všech zpevněných plochách, ale i na off-roadovém polygonu v těsném sousedství hradeckého letiště věnován bezpečnému zvládání vlastního vozidla v mezních situacích, jejich předvídání a prevenci, ale také zvládání průjezdu středně těžkým terénem. Schopnost předcházet kritickým situacím v provozu se dnes, takřka na dohled od sezóny dovolených v oblastech méně i více vzdálených od našich domovů, zdá být důležitější než kdy jindy.

Nabídku zkušeností profesionálních instruktorů doplnil nejen skvělý raut, slunečné počasí a široká paleta networkingových příležitostí, ale i možnost získat osobní zkušenost s řízením vozů prémiových, zážitkových i užitkových, poskytnutých společností SIXT a importérem automobilové značky Lexus. V průběhu celého dne tak program ve skutečnosti nabídnul osvědčený koncept inspirovaný spíš Janem Amosem Komenským, než Zdeňkem Troškou, totiž školu hrou. Jedinou nezodpovězenou otázkou (nejen) letošního ročníku Reliant Drive4LIFE je tak tradičně to, zda za nulovou absencí a celkovým výborným prospěchem všech řidičů stojí precizní příprava pořádajícího týmu, schopnosti jednotlivých účastníků nebo nadčasovost vizionářského konceptu samotného Učitele národů

Miroslav Rumler

Na Bledu to dneska žije …

Něco ve smyslu „Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“, chtělo by se říct mnohým z těch, kdo sledovali tento týden vývoj kolem znovuobsazení vlastně neuvolněného postu českého ministra zahraničí. Na platformě logistického týdeníku se ale snad lépe hodí přirovnání k sázce na jistotu, protože jistota je přece jenom tím, co odjakživa dělá logistiku logistikou.

Losnu nebo Mažňáka?

„Ale třeba Bahňáka“. Pro kluky, kteří už oslavili padesátku (a snad nejen pro ty), jasný odkaz na Foglarovy Rychlé šípy a jejich dobrodružné výpravy do ikonických Stínadel, tajemné a neodolatelné části staré Prahy. Pro vás ostatní, kdo nejste odkojeni podpultovými rodokapsy, Hlasatelem a sešitovým vydáním Šípáků, třeba jen bonmot reagující na současné vládní, nebo chcete-li koaliční třenice. Prostě takové vágní vyjádření toho, že je skoro jedno, kdo ze souboje vyjde jako vítěz, protože pro NÁS je zásadní směr, tedy něco jako za co bojujeme a kam směřujeme. „Námi“ myslím logistické profesionály, kteří musí bezchybné výkony podávat navzdory politickému hašteření, vrtochům počasí, ale také tlaku ekologických aktivistů či nejrůznějších módních trendů.

Když není kde brát …

Celý včerejší den přinášel stále další a další analýzy první debaty dvou současných kandidátů na post amerického prezidenta a potažmo současně nejvlivnějšího člověka planety z pera odborníků místních i přespolních. Výraz „současných“ přitom reflektuje známou skutečnost, že nejde o první předvolební debatu v tomto volebním období, ale o první mezi paní vice prezidentkou Harrisovou a panem exprezidentem Trumpem. Výsledek debaty je ale, jak se v posledních letech stalo tradicí, podle většiny komentátorů takový nijaký. Jako by odrážel pocity voličů, kteří si nejsou jisti, jestli volbou jednoho z kandidátů podpoří ve skutečnosti toho lepšího, nebo jestli tím jen podpoří tu lepší ze dvou špatných variant. Kdo si vzpomene na kterékoliv z voleb posledních let u nás, uvědomí si, v jak podobné situaci jsme i my tady u nás doma, ale i v celé Evropě.