SpeedCHAIN Slovakia: konference v přímém přenosu …

08.06.2023 | Pod lupou

Možná je to jen náhoda, možná ale i jisté svědectví o tom, jak naplněný je jarní diář akcemi z pera společnosti Reliant: podobně jako nedávné online zpravodajství z networkingové akce Reliant Drive4LIFE na hradeckém polygonu, dnes nabízíme možnost nahlédnout do plně obsazených konferenčních prostor wellness hotelu Zochova Chata ve slovenské Modre, kde od rána na plné obrátky běží odborný program konference SpeedCHAIN Slovakia.

Tato tradiční událost roku slovenské logistiky letos vzbudila zájem rekordního množství účastníků, zejména vrcholových manažerů společností podnikajících na slovenském trhu, kteří přijeli načerpat aktuální informace, inspiraci a setkat se s ostatními, ať už starými známými, nebo navázat kontakty zcela nové.

Za sebou tak teď máme úspěšně už celý dopolední program tvořený kombinací odborných přednášek zaměřených na aktuální klíčová témata, jakými jsou koncepty udržitelného podnikání v logistice, hlubší implementace automatizace a digitalizace do logistických procesů a potenciál vodíku jako alternativního zdroje energie pro dopravu a logistiku. Navazující odpolední program bude věnovaný zejména moderním technologiím a dalším cestám k zefektivnění celého dodavatelského řetězce. Moderované panelové diskuze nabídnou prostor pro výměnu názorů nejen mezi samotnými účastníky panelu, ale i s publikem. Současně navíc předznamenají networkingový rozměr večerní části programu, společenského večera s živou hudbou a udílením ocenění leaderům slovenského trhu, který završí první konferenční den.

Zítra program pokračuje exkurzí do provozu nového distribučního skladu skupiny Groupe SEB řízeného partnerem konference SpeedCHAIN Slovakia, společností DHL Supply Chain, v nedaleké sereďské průmyslové zóně. Pro dnešní den, který zjevně ještě ani zdaleka nekončí, chtělo by se říct slovy klasika: „Konec hlášení v českém jazyce ze slovenských Malých Karpat ….“.

Tak brzy do vi!

Miroslav Rumler

Bedna z plechu …

Chceme-li se po představení čárových kódů a dřevěné přepravní palety v roli klíčových technologických milníků ve vývoji logistiky dvacátého století s přesahem do dnešních dnů zaměřit na další podobně významné objevy, nelze jedním dechem nepředstavit i standardizovaný námořní kontejner.

Dřevěná klasika na devíti špalcích

Minule jsme v rámci jakési minisérie věnované klíčovým výdobytkům logistiky dvacátého století představili historii technologie čárových kódů. Netřeba zdůrazňovat, jak těžké je vybrat právě ty objevy, které nejenže dramaticky ovlivnily schopnost logistiky reagovat na rostoucí nároky a potřeby rychle se rozvíjející společnosti, ale současně takové, jež bez větších změn přežily až dodnes. Mezi těmi, které v tomto výčtu rozhodně chybět nesmí, jsou i přepravní palety.

Čáry v písku jako pevný základ

Všechno souvisí se vším, a tak i úvaha o tom, co přinesl tento týden do jisté míry souvisí s událostmi týdne uplynulého. Tomu ve vazbě na nedávnou technologickou konferenci GS1 dominovala velmi zdařilá oslava v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou, tedy jakási afterparty u příležitosti čtyřicátého výročí oficiální přítomnosti standardů GS1, resp. čárového kódu na trhu v České republice a současně třicátého výročí působení na Slovensku.